Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha vágatok havonta a hajamból...

Ha vágatok havonta a hajamból mire számíthatok? Tényleg gyorsabban nő, erősebb lesz, stb? Tapasztalatok? Milyen gyakorisággal vágatjátok?

Figyelt kérdés

Hosszú a hajam és kb. 5 havonta vágattam eddig. Azon gondolkozom mi lenne, ha havonta vágatnék.

18/L


2012. szept. 9. 17:09
 1/10 anonim válasza:
Az, hogy gyorsabban nő a hajam az egy tévhit. Erősebbnek erősebb lesz tőle :) Én 3 havonta szoktam. Attól függ, hogy mennyit vágatsz belőle ha mindig 10 centiket, akkor egyre rövidebb lesz a hajad.
2012. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Téves az a hiedelem hogyha havonta vágatsz a hajadból gyorsabban nő. Nem nő gyorsabban, csak kevésbé lesz törött, szálkás a haj vége. Vagyis ha havonta vágod, csak a haj vége lesz egészségesebb.

Ha valaki ritkában vágja, annak ilyen hajvágásnál ha azt akarja hogy a hajvége is egészséges legyen több centit kell levágni, mint annak aki havonta jár vágatni.

2012. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha egeszseges nem töredezett a hajad,akkor ne vagass havonta.Eleg 3-4 havonta max. 1-2 cm.En is igy szoktam.Növeszted?Milyen hosszu most a hajad?
2012. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kiskoromban usztam es hogy ne legyen sok ido szaritani havonta vagtuk es mindig rovid volt.

Azota kb 3szor olyan suru es 2szr olyan gyprsabban no a hajam mint a barataimnak

2012. szept. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
utolsó válaszoló: és a helyesírásod hányszor olyan jó lett?:)
2012. szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Hát én fiú vagyok, de nekem havi 4-5 cm-t szokott nőni a hajam.. Igen elég gyorsan nő.. utálom is.. mert rövid hajam van. Nekem a nagy "titkom" hogy ugyebár havonta vágatom, minden nap mosom, és hajerősítő, vitaminokkal dúsított zselét és/vagy waxot használok :)
2012. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Igen, növesztem. Göndör a hajam, ha ki van egyenesítve már majdnem a lapockámig ér. Azt szeretném elérni, hogy göndören érjen odáig :) Viszonylag ritkán járok vágatni és (száraz, vékony szálú már eleve ez a típusú haj) csúnya a vége. Akkor elég lesz 2-3 havonta, hogy frissülni/erősödni és nőni is tudjon szépen.

Köszönöm még 1x! :)

2012. szept. 10. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok.A helyeddbe en NEM VASALNAM a hajadat!!!Teljesen tönkreteszi,es kiszaritja.Hajmosas utan hagyd,hogy magatol szaradjon meg.Ja es egy jo tanacs:hajmosas elött akär nehany oraval tegyel a hajadra kokuszolajat(mindenhova,csak a tövere ne),hagyd hogy jol beszivodjon a hajba.Aztan alaposan mosd meg a hajad.A kokuszolaj az egyik legjobb termeszetes hajpakolas.En is mindig ezt hasznalom,szep puha,rugalmas es fenyes a hajam töle.Amellett isteni az illata;)!De jo az olivaolajpakolas is.Az olaviolajhoz egy talban keverj el egy tojassargajat es kis mezet,szinten szuper.
2012. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Teszek rá olívaolajos pakolást és nyáron hagyom megszáradni a hajam. Nem vasalom szét: Kb. 3 hetente épp hogy 1x átmegyek rajta a leggyengébb hőfokon. A melír roncsolta meg régebben.
2012. szept. 11. 21:42
 10/10 paristogo válasza:
nem fog tőle megnőni mert a hajad a fejbőrödből nő nem a tövekből de ha nem vasalod akkor szerintem nem kell havonta vágatnod csak ha nagyon törik :)
2014. márc. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!