Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik a károsabb; hajvasalás,...

Melyik a károsabb; hajvasalás, vagy lakk + gyengéd tupír? (hetente 2x mindkettő)

Figyelt kérdés

2012. szept. 22. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hajvasalás a legkárosabb :)
2012. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hajvasalás, hiszen a haj közvetlenül érintkezik a 200°C körüli hővel és teljesen kiszárítja a hajszálakat.


A tupírozásról olvastam néhány elbizonytalanító dolgot, pl. törheti a hajad, de a fodrászom azt mondta, hogy ez csak hosszú távon lesz látható. Tehát, ha évekig tupíroznám a hajam, akkor lenne igazán látható következménye. Ezért nem is aggódom, mert csak akkur tupírozom egy hajam, ha a kezdődő zsírosodás miatt lelapul és nincs időm megmosni a hajam.

2012. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok (:
2012. szept. 22. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abszolút alkati kérdés. Én kb 5-6 éve vasalom mindennap a hajam és soha nem volt eltöredezve. 3 havonta vágatom le a hajam, de azt is csak azért mert lenő a fazon.

Nekem a hajvasló nem szárítja és még csak nem is teszi fakóvá.

2012. szept. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

én csak mostanában vettem észre hogy már 2 éve nem nő a cicimnél hosszabbra a hajam :s én nem vágatom 3 havonta, csak évente 2x mert így is elég lassan nő + nekem nincs fazonra vágva így feleslegesnek tartom, hiszen nem törik, meg semmi.. szeretem ha jó dús és fényes (: szóval most egy időre leszokok a hajvasalóról, hátha segít valamit (:

ekkora most a hajam kb: [link]


de ennél sokkal hosszabbat szeretnék..

2012. szept. 22. 15:44
 6/7 anonim ***** válasza:

A szép, egészséges hajért bizony áldozatokat kell hozni, tapasztalat.

Én is vasaltam a hajam éveken át. Sokáig nem is használtam hővédőt és hajvégápolót, csak egy hajpakolást, amikor eszembe jutott. Eléggé hazavágtam a hajam.


Most már tudatosan ápolom a hajam. Decemberben lesz szalagavatóm, és bár olyan szép hosszú hajam nem lesz, mint szeretném, legalább legyen minél egészségesebb, szebb az, ami van. Márciustól ennek jegyében ápolom a hajam. Szedtem hajvitamint, ezt a kúrát meg is ismétlem most, ősszel. A hajvasalót fokozatosan elhagytam, most már csak hetente 1x a hajam végét vasalom ki, ha nem sikerülne szépen beszárítani. Ezenkívül rendszeresen ápolom és én érzem a különbséget.

Sokkal puhább, egészségesebb a hajam, mint korábban.

Majd egy hónapja voltam fodrásznál, 2-3 centit vágott a hajamból és megritkította. Máskor egy hónap után már ismét száraz és sprőd volt a hajam a hajvasalás miatt, most majdnem ugyanolyan puha és egészséges, mint amikor eljöttem a fodrásztól. Na jó,ez kegyes hazugság, azért én nem olyan professzionális termékeket használok, ez látszik. De akkor is. :)

És a fél év alatt, amióta tudatosan foglalkozom a hajammal, ha nem is nőtt egetrengetően sokat, látszik, hogy mennyivel jobb állapotban van.


Szóval én csak annyit tudok mondani, hogy megéri tudatosan ápolni a hajat és mellőzni a hajvasalót. :)

2012. szept. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen énis ápolom, szép fényes, ezzel nincs is baj, hosszú is aránylag..


csak a vége szálkásodik a vasalótól.. de most már reméljük nem lesz ilyen baj hogy abbahagytam a vasalást (:

2012. szept. 23. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!