Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szolárium használata?

Szolárium használata?

Figyelt kérdés

Még soha nem voltam szoláriumban,mindig a napozással értem el a szép barna bőrt,de úgy döntöttem most elkezdem.Igaz hogy sminkben nem szabad?

Hogy kell egyeltalán használni,nekem kell beállitani az időt? mindenre kiváncsi vagyok ezzel kapcsolatban,előre is köszönöm a válaszokat :))



2012. szept. 27. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az egész úgy zajlik, hogy bemész az általad kiválasztott stúdióba, és elmondod a pultos lánynak, hogy először vagy szoláriumban. Meg fogja kérdezni, hogy milyen gépbe szeretnél menni (álló vagy fekvő), hogy milyen a bőrtípusod, és hamar megégsz e, majd ezután javasol egy időt, pl 6 percet elsőnek, meg egy krémet a szolizáshoz. Krémet érdemes használni mert hamarabb eléred a színt és tartósabb is marad, emellett megfelelően ápolja a bőrödet. A legcélszerűbb ha váltogatod az állót és a fekvőt, mert máshogy barnítanak, és így egyenletes lesz színed mindenhol. A sminket mindig mosd le, mert foltos maradhatsz, és nem tesz jót a bőrödnek sem. Általában számítógép vezérli a szoligépeket, a pultos lány elindítja a számítógépen a kívánt időt, és kb 2-3 perc múlva bekapcsol a gép. Hetente szerintem 2 alkalomnál többet ne szolizz! Ha okosan szolizol az a hasznodra válik. Mindig figyelj arra hogy ne égj meg! Téli időszakban különösen jó a szoli, mert nem süt a nap, de a szolival pótolhatod a megfelelő D vitamint a szervezetedben. Emellett átmelegszel, és a kedved is jobb lesz :) Ha bármi kérdésed van még írd nyugodtan!

2012. szept. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző kihagyta a legfontosabbat a bőröd ÁPOLÁSÁT szolizás után. :)


Előszöris nem szabad fürdeni/zuhanyozni szoli után legalább 1 órát.

Én ajánlom hogy inkább zuhanyozz mindig mert a szoli alapból szárít, ezzel együtt a fürdés is.


Vegyél babaolajat és zuhanyzás után a még nedves testedet kend át vele. (az olaj "bezárja" a bőrödbe a vizet ezért nem lesz száraz)

Én használok alverde testvajat azis nagyon jól hidratál.



Remélem hasznos volt a válaszom. :) Jó szolizást!

2012. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer siettem és gyorsan lemostam a sminket a szoli előtt, azzal a tonikkal, ami oda ki volt rakva... nah.. hát az alkoholos tonik volt, amit ugye nem szabad használni előtte (alkoholos termékek), és már több, mint fél éve ott virít a homlokon a folt.. azóta inkább sima víz..
2012. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:)
2012. szept. 29. 19:50
 5/6 egy csaj 4 válasza:

2. rosszul tudod! !! ugyis szolizas utan min.3 oraig nem lehet furdeni! !! És szoli után kend be magad testápolóval ! Ugy tudom hogy sok helyen van a szolikba ilyen test tisztito vagyis ahova en jarok ott van es azzal leszoktam tisztitani az arcomat meg a kezemet es esetleg a labamat! És jobban barnulok! Ami még fontos hogyha azt akarod hogy jobban barnulj hogy eszel szolizás elött sárgarépát!:) vagy iszol elötte KUBUT :d abba talalhato valamilyen vitamin ami a repaban is es ez elosegiti a barnulast;))

remélem segithettem:))

2014. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 egy csaj 4 válasza:

2. rosszul tudod! !! ugyanis szolizas utan min.3 oraig nem lehet furdeni! !! És szoli után kend be magad testápolóval ! Ugy tudom hogy sok helyen van a szolikba ilyen test tisztito vagyis ahova en jarok ott van es azzal leszoktam tisztitani az arcomat meg a kezemet es esetleg a labamat! És jobban barnulok! Ami még fontos hogyha azt akarod hogy jobban barnulj hogy eszel szolizás elött sárgarépát!:) vagy iszol elötte KUBUT :d abba talalhato valamilyen vitamin ami a repaban is es ez elosegiti a barnulast;))

remélem segithettem:))

2014. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!