Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az baj ha ricinusolajat...

Az baj ha ricinusolajat magába használom?

Figyelt kérdés
mármint a gyógyszertárba azt mondták hogy tojássárgájával meg étolajjal keverjem össze...van aki magába használja..van ennek jelentősége? és meg kell emlegíteni használat előtt?

2012. okt. 1. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is magában használom, és nem melegítem, csak a hajamat szárítom egy kicsit meg, beledörzsölöm a hajamba és egy törölközőbe belecsavarom, várok vele 1 órát.:)
2012. okt. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem magában is simán használható. Én használtam így is, úgy is, sok különbséget nem véltem felfedezni. Illetve annyit, hogy amikor étolajjal kevertem, könnyebb volt kimosni, mert ettől hígabb lett az egész. Viszont az étolaj nem ápol, meg semmi, csak hígítja a ricinust.


Én egyszer Takács Nóra videói között láttam, hogy ő nem keveri semmivel, nem melegíti meg, meg semmi. Egyszerűen kiönti az üvegből a tenyerébe, kicsit felmelegíti a tenyere között és beledörzsöli a hajába, a fejbőrébe. Folpackkal körbetekeri, törölközőt tesz rá és pár órára úgy hagyja.


Szóval lehet használni magába is. :D

2012. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféleképpen használható, kinek hogy szimpatikus. Nekem pl eszembe nem jutna étolajjal összekeverni, tojássárgájával is csak régen csináltam, mert nekem azzal túl macera és büdös. Most úgy csinálom, hogy 1 rész ricinus, 1 rész kókuszolaj és 1 rész szőlőmagolaj. Ez utóbbi csak véletlenül lett véve, semmi másra nem használjuk, ezért törekszem arra, hogy elfogyjon. De ahogy nézem nem egy rossz választás, mert több helyen írták róla, hogy szintén kitűnő szépségápolási olaj, meg már láttam krémekben is. Tehát ezt összekeverem, pár másodpercre be a mikróba, aztán kézzel felviszem a hajtőre és a maradékot a hajvégekre. Mivel hosszú hajam van, ezért nem jut az egész hajhosszra, de nem is baj: a tőre azért kell, hogy ápolt, dús hajam legyen, a végére, meg hogy ne törjön. Én így használom.
2012. okt. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :) akkor valószínűleg magában fogom használni. még annyit, hogy ha magába akkor sokszor meg kell mosnom? így egybefog ragadni a hajam vagy hogy képzeljem ez el? :)
2012. okt. 1. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem kb. olyan a hajam, mint aki két hete nem mosott hajat, csak ugye az egész hajhossz. Viszont bő, meleg vízzel nagyon jól ki lehet öblíteni a hajból. Én a biztonság kedvéért 2x mostam meg a hajam utána, így semmi nem maradt a hajamba az olajból. Amúgy egy mosással is kijön, ha jól csinálja az ember, de mivel először nem sikerült kimosnom az egészet a hajamból, és csak száradás után lehetett igazán látni, újra meg kellett mosnom. Azóta inkább 2x samponozok. :)
2012. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!