Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajhullás fogamzásgátló után?

Hajhullás fogamzásgátló után?

Figyelt kérdés
Kétségbeejtően hullik a hajam fél éve, amióta abbahagytam a fogamzásgátló szedését. majdnem 5 évig szedtem tablettát mikor abbahagytam és rá 2-3 hónappal hirtelen iszonyúan hullani kezdett a hajam, csomókban. Először nem ijedtem meg nagyon, gondoltam átmeneti problémáról lehet szó, pár hónap múlva elmúlik. Ám hiába vártam, nem múlt el, azóta is ugyanígy hullik és most már tényleg meg vagyok ijedve mert a kopaszodás úgy érzem valós félelem. Amúgy sincs túl sok, jó minőségű hajam, de most már látványosan fogy, előtűnik a fejbőröm a fejtetőmön, forgóknál, ahol korábban sosem volt látható. Már úgy kell fésülnöm hogy ne látszódjanak a kopasz foltok. Voltam vérvizsgálaton, nőgyógyásznál, fogászaton meg még pár helyen, szedtem vitaminokat, használtam hajszeszeket de semmi nem változott. Utána olvastam a dolognak fórumokon és megdöbbentem mennyi nő küzd ugyanezzel a tabletta abbahagyása után, valahogy ezt senki nem említette amikor elkezdtem. 27 éves vagyok, nagyon nem szeretnék megkopaszodni, mit tehetnék még??
2012. okt. 2. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyéb problémád van? Pl. a ciklusod normális?

Hormonvizsgálatod volt?

2012. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem normális az sem, a félév alatt 2-szer jött meg, legutóbb augusztusban. Azt mondta a nőgyógyászom hogy ez normális tabletta után, várjak amíg beáll.
2012. okt. 2. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Ultrahangot csinált a nőgyógyász? Hormonokat nézett?

Olyat nem tapasztaltál esetleg, hogy megerősödött a szőrzeted, vagy olyan helyen nő, ahol eddig nem? (Pl. a köldököd alatt, áll tájékon?)

2012. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hormonvizsgálat nem volt, ultrahangon elvileg minden rendben volt. Szőrösödést nem tapasztaltam fokozottan.
2012. okt. 2. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor hormonvizsgálat kellene. Endokrinológiára menj el, ha ott még nem jártál.
2012. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!