Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan lehetne egészséges hajam?

Hogyan lehetne egészséges hajam?

Figyelt kérdés

Most vágattam belőle de így sem néz ki egészségesnek és a tapintása sem olyan selymes.

Sajnos elég gyakran kell vágatni belőle mert vasalnom kell (használok hővédőt) ahhoz hogy kinézzen valahogy és emiatt eléggé töredezik.15/L


2012. okt. 3. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
a hövédők semmit sem érnek. Ha egyszer hozzáér a hajadhoz az a 100 akárhány fok akkor hozzáér. Ha befújod vele a kezedet attól még ugyanúgy megéget,tehát a hajadat is csak az nem fáj. ez az egész csak egy plusz termék amiből pénzt keres a cég. Hogy álljon valahogy a hajad vágass valami jó fazont és hidd el ne lesz vele gond. Tilos naponta vasalni, sőt igazából az lenne a legjobb ha sosem vasalnád. Más megoldás nincs, hogy ne legyen olyan sprőd használj nem kimosandó balzsamot vagy olajat, de ettől még a hajszálak ugyanugy károsodnak.
2012. okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ismerem a helyzetedet, nekem is hasonló a hajam.

A hajam alsó harmadát egyszerűen nem lehet egyenesre szárítani, még fodrász sem tudja, szanaszét áll, mint valami szénakazal. Eddig meg sem próbáltam beszárítani a hajam, kb. 4 éven át vasaltam. Volt, hogy csak hetente 1x, de olyan is volt, hogy hetente 3-4x.


A hajam amellett, hogy töredezett, nagyon durván száraz és sprőd lett. Tényleg olyan volt, mint egy szénakazal, sőt rosszabb. Úgyhogy fél éve azt mondtam, hogy ez így nem mehet tovább. Szerettem volna/szeretnék szép hajat a szalagavatóra és a ballagásra, de hiába csinál szép frizurát a fodrász, ha egyébként száraz, sprőd, töredezett a hajam.


Fél éve gyökeresen megváltozott minden, ami a hajápolással kapcsolatos. Egyre ritkábban vasalom a hajam, ha nem muszáj nem is vasalom ki. A fél év alatt 2x volt teljesen kivasalva a hajam, egyébként max. a végét vasalom ki, ami szanaszét állna.

Nyáron csináltam egy ricinusolajos kúrát. Minden hajmosás előtt ricinusolajat vittem fel a hajamra, folpackkal körbetekertem, picit felmelegítettem hajszárítóval és néhán órán át így hagytam. Ez nagyon jól ápolja a hajat, nekem sokkal puhább, lett tőle a hajam.

Még tavasszal vettem egy doboz das gesunde plus hajvitamint, nagyon bevált. Sokkal erősebb lett tőle a hajam, kevésbé töredezett.

Most már nem ricinusozok, mert nem fér bele az időmbe, de minden hajmosáskor használok balzsamot (baleás) és 2 hetente hajpakolást is (gliss kur). Ezenkívül van hajvégápolóm, ez kordába tartja kicsit a hajvégeimet. :)

Hajszárítás nélkül nagyon tré a hajam, úgyhogy mostanában már hajvasalás helyett inkább a közepesen meleg fokozaton, a hajamtól 15-20 centire tartva a hajszárítót próbálom beszárítani.


Fél év után ezek a tapasztalataim:

- A hajam kevésbé töredezik, sőt, szinte alig. Régen hajvágás után 1-1,5 hónappal már töredezett, most kb. 3 hónap után kezd látványosan töredezni a hajam.

- Sokkal egészségesebbnek néz ki a hajam.

- Erősebb, strapabíróbb lett a hajam.

- Már nem annyira száraz, mint régen és nem is annyira sprőd. Persze nem tökéletes, de érezhetően jobb a hajam, mint régen. Öröm megfogni a hajam, olyan jó kis puha a hajam. :)


Remélem tudtam segíteni.

17/L

2012. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!