Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kikopik rendesen a hajból az...

Kikopik rendesen a hajból az a festék, mely elvileg 24 mosásig tart?

Figyelt kérdés

paletta festékell festettem be a hajam. Eddig kb. 5x mostam meg és az eredeti hajszínemről(ami a lenövés volt afestés előtt szinte teljesen kikopott)

A festett részekről is kopik, de onnan nem annyira

sötétbarna a hajam, kicsit világosabb volt a többi rész és vörösesbarnával festettem

Félek nem egyenletesen fog kopni, meg hogy az előzöleg befestett részről nem is kopik majd le

SZeretném ezután visszanyerni az eredeti hajszínem, ha ahhoz hasonló festékkel festeném be, akkor is össze vissza kopna vajon?

Kinek milyen tapasztalata van a 24 mosásig tartó hajfestékekkel?


2012. okt. 4. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazából ez nem arra van, hogy 24 hajmosás után kimosódjon a hajból, hanem a szín addig tartós, vagyis addig nem fakul, addig lesz szép. Angol megfelelőjét nem is színezőnek, hanem féltartós hajfestéknek hívják, és ez lenne a helyes magyarországon is igazából, mert nem mosódik ki teljesen soha. Annyi, hogy nem tartalmaz ammóniát és kisebbek a színpigmentek, ezért mivel a haj felszíne nem teljesen zárt, ezért a színmolekulák ki tudnak esni/mosódni valamennyira a hajból, de teljesen soha nem fog, és azért ez is ugyanúgy oxidációs eljárással kerül a hajba, tehát tartalmaz hidrogénperoxidot. Ha teljesen kimosódna, akkor a hajad világosabb lenne kicsit, mint előtte volt, nem pedig pont ugyanolyan... Sokat kopik és nem lesz feltűnő lenövés, ha a hajad színével azonossal fested át 2-3szor (ha az eredeti hajszíned sötétebb), akkor nemnagyon fog látszani a különbség, hogy hol festett, hogy nem és egy idő után a festett rész egyszerűen lenő. Kivéve, ha vöröses árnyalattal, vagy sötétebbel festetted, mert a vörös át fog ütni továbbra is, a sötétebbet pedig nem igazán fogja be a festék, mert ez úgy működik hogy valamilyen pigmentet juttatsz a hajba, ha ráfestesz, akkor az előző színe nem változik meg, vagy nem kerül ki a hajadból, csak belekerül még egy másmilyen pluszban, amitől az összhatás az, hogy az előző már kevésbbé élénk és az újból több van, tehát az a domináns. Lassanként persze egyre jobban kopik, és minél többször átfested a saját színeddel, annál inkább a saját színed fog látszani...
2012. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kielégítő választ.

Kicsit már megbántam, hogy elkezdtem festetni a hajam.

Még pár év mire lenőne a hajam vagy előbb ha nagyon rövidre levágatnám, de azt nem akarom.

2012. okt. 4. 21:05
 3/3 anonim válasza:
Én is így vagyok vele mert nagyon megbántam. Befestettem már 2 hónapja kékesfeketére de azóta csak szenvedek vele és képtelen vagyok tőle megszabadulni.
2012. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!