Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kókuszolajat/kókuszzsírt...

Kókuszolajat/kókuszzsírt hogyan használjam a hajamra? És hol tudom megvenni?

Figyelt kérdés

És a kókusz olaj meg a kókusz zsír ugyanaz? Mert Takács Nóra a videóiban kókusz zsírt használ ami ha felmelegszik olajos,folyékony. Akkor a kókuszzsír változik kókuszolajjá szoba hőmérsékleten vagy hogy van ez?

És hogy használjam?? Hajmosás előtt egész hajra, vagy bármikor haszhnálhatom a hajvégekre vagy hogy??

És milyen fajtát vegyek és hol? Mennyibe kerül?


2012. okt. 25. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
igen ugyanaz. Bármikor kenhetsz kicsi de csak a végekre és nagyon keveset. pakolásként mosás elött, minimum 20 percre. Sok helyen lehet már kapni multkor sparban is láttam. Én a herbaházban veszem vásárlói kártyával 1200-ért kiloját. Kártya nélkül drágább. egyéb egészséges boltban is láttam 1600 körülért.
2012. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja én ezt használom főzésre is és a kozmetikámban is használom.
2012. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én leálltam vele, mert sajnos megnőtt a kókuszra a kereslet, drasztikusan. Ez annyit tesz, hogy kivágják az őserdőket, hogy kókuszültetvények lehessenek rajtuk. :S
2012. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igen a pálmaolajnál is ez van , de szerintem a gyártóknak kellene erről elgondolkozniuk , pl a nestlé nem fogad olyan pálmaolajat ami az értékes erdőterületek kiírtásával kapcsolatos.Ráadásul bioüzemanyag forrás is.

egyébként én nemrég tettem fel iylen pakolást. Két tojásba raktam egy kis mézet teafaolajat és két evőkanál felolvasztott kókuszolajat(finomított). Egyévként uyganaz a zsír és az olaj. olyan egy órát volt a hajamon úgy hogy raktam rá egy nájlon zacskót és törölközőt csavartam rá. én a hajtövektől a végekig mindehova kentem , jaha fehérjét felvertem és úgy adtam a sárgájához mert így nagyobb mennyiségű masszát kaptam.Szóval megmostam samponnal kétszer utánna szárítottma és észrevettem hoyg oylan olajos egy cssomó tincs. Újra megmostam de jobban dörzsöltem.Így már siekrült kimosnom az egészet. Ha tojást raksz a hajadra akkor mindeféleképpen hideg avgy langyos vízzel öblítsd le máskülönben a tojás megfő a hajadban és bajlódhatsz a kiszedésével.Nekem jót tett ez a pakolás,azért is csináltamm meg mert picit korpás volt így az olajjal as záraz fejbőröm kapott egy kis táplálást. Egy hónapban szerintem kétszer fogom felrakni.

Kentem már hajvégekre is simána kókuszt de nekem mégis olyan zsíros hatású lett. Tehát nem szívódik be teljesen. De leeht függ a hajtól is, ha fekete a hajad akkor lehet nem is fog látszani.

Én a Barco félét használom [link] 1 liter 1500 ft körül volt és ez finomított tehát nincs kókuszillata . Szívesen használnék szűz kókuszolajat de drága és hamar elfogyna ha enném is bőrre is kenném illetve pakolást csinálnék belőle. Egyébként két dunsztos üvegbe kanalaztam át így sokkal könnyebb kiszedni.

Tanulság: bármilyen olajos dolgot kensz a hajadra nagyon jól mosd ki!!

A finomítatlan jobb minőségű mert nem megy keresztül olyan eljáráson aminek következtében a hatóanyagából kicsit veszítene. De sajnos drága.

2012. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

még ezt szertettem ovlna neked belinkelni olvasd el:)

[link]

2012. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :))
2012. okt. 26. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!