Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kaptam egy üveg kókuszolajat,...

Kaptam egy üveg kókuszolajat, és kókuszzsírt. Mire lehet használni?

Figyelt kérdés

Ugye zsír az egész, nem kéne fogyasztani :D

De akkor mire használhatnám fel?



2012. okt. 7. 09:50
1 2
 1/11 2126 válasza:

Szia!

A kókuszolajat én simán csak kenyérre szoktam kenni és így fogyasztani, valamint hajápolásra nagyszerű.

A kókuszzsír pedig hiába zsír , nagyon egészséges. Nyugodtan használd főzésre

[link]

ezen a linken több infót is találsz róla:)

2012. okt. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
A kókuszzsír kifejezetten jó főzésre.
2012. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kenyérre biztosan nem pazarolnám, hiszen a lényege a kókuszzsírnak, hogy főzés közben nem keletkeznek benne káros anyagok, még igen magas hőmérsékleten sem, mint mondjuk az olajnak, ami könnyen elég, és egy használat után már nem tanácsos ismét főzni vele. Amúgy is meglehetősen semleges íze van, ezért egy kenyérre kenve nem tud /számomra/ semmi pluszt adni. A semleges íz is inkább a főzéskor jöhet jól, mivel nem nyomja el a benne készült ételeket, például nem lesz napraforgó íze a rántotthúsnak vagy a krumplinak. Szóval én mindenképp főznék vele!
2012. okt. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és még valami, egy kis kiegészítés: "egy üveg kókuszolajat és kókuszzsírt." Ez ugyanaz, zsír, amikor szilárd, olaj, amikor folyékony.
2012. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fú de irigyellek, az nagyon jó kaja! Csomó mindenre tudod használni, bármelyik sütibe beleteheted vaj vagy állatzsír helyett. Nagyon egészséges.
2012. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 hangszoros ***** válasza:
11%
Mi a bajod az állatzsirral? Eleink többezerévig elvoltak vele! És nem volt annyi rák elergia stb! Olvasd el Szendi Gábor Paleolit táplálkozás című könyvét!
2012. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja nem, félreértesz, semmi bajom az állatzsírral. Én is azzal szoktam sütit sütni a tejallergiás unokahúgomnak. Nagyon szuper belőle minden :) Én csak a "hidrogenizált növényi zsír"-tól mászok a falra.
2012. okt. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én a sajátomat a hajamra kenem:) És tusolás után azt használom testápoló helyett, imádom az illatát:)
2012. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

és azzal sütök főzök, esetleg olívaolajjal.

egészségesebb, és szerintem kevésbé is hízlal

2013. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hangszoros ***** válasza:
Én ha nem eszek valami zsiros hamit, éhesnek érzem magam. Aztán a tudomány igazolt- az olaj távolról sem olyan egészséges, mint ahogy elakarják hitetni velünk! A margarint már nem is emlitem! Egy jellemző: A hangyák is kikerülik.:D
2013. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!