Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Két nap alatt pattanásos...

Két nap alatt pattanásos arcbőr mitől lehet?

Figyelt kérdés

Szépen kezeltem az arcom, mert kisebb pattik voltak. Élesztőt és tejet kevertem össze.Azt kentem az arcomra. El is halványodtak a pattanások. Aztán tegnap előjött a homlokomon, az államnál. Vannak apróbbak, de vannak nagy piros gyulladt, fájós pattik.

Sajna egy ideje már a bal halántékomon is vannak, nem is igazán pattanások, csak ilyen vizenyős valami van bennük.


Olvasok rengeteget a neten, de ír mindenki mindent. Borzasztó nehéz így lenni. Annyira zavarnak.

Barátom délután bekent mézzel. Akkor meg írtóra viszketett, megcsípett. Lemostam, bekentük körömvirágkrémmel, hogy nyugtassa.


De hogy múlnak el?

Miért jönnek elő?

Mit tegyek ellenük?


Neten olvastam, hogy a sportolásmentes élet, a gép előtt üldögélés, az egészségtelen táplálkozás mind kihozza.

De ha gép előtt kell lennem, és mozogni ilyen rossz időben már nem tudok elmenni minden nap. Meg ha kimegyek a városba futni, akkor ott szmogos a levegő az se jó...


:(


2012. okt. 27. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kezdtél el valami új krémet, vagy sminket használni? Azoktól is kijöhetnek pattanások, ha olyan anyag van benne, amit a bőröd nem tolerál. Nekem például anno a Garnier BB-től lett tiszta pattanás a bőröm 2-3 napon belül, szerencsére csak termékmintám volt, nem dobtam ki érte pénzt (amúgy sem ér egy forintot sem az a krém). Visszatérve a témához, ételektől is jöhet ki ilyen. Nekem például nem szabad olajos magvakat ennem, mert annyi pattanás jön ki rajtam, ahány szem mogyorót ettem meg kb. Így én ezeket teljesen kiiktattam. Állítólag a csokitól is lehet pattanás, én ezt még nem tapasztaltam, bár nem is eszek sokat, de ez azért gyakoribb, mint az olajos mag. Nekem mostanában a bőrápolásra nagyon bevált a teafaolaj. Általában 30 ml-s kiszerelésben lehet kapni. Én este és reggel mikor tonikozom az arcom, a vattakorongra a tonik mellé pár csepp teafaolajat is cseppentek. Ha pedig kijön egy-egy gyulladtabb pattanás (nekem csak mensikor szokott), akkor azt bekenem vele és másnapra lehúzza a gyulladást, 1-2 napon belül pedig teljesen elmúlik. Amúgy én soha nem sportoltam, nem mozgok semmit, sokat ülök gép előtt, mégis szép a bőröm. Persze a pattanások engem sem kerülnek el, de megtanultam kezelni őket.
2012. okt. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem.Nem sminkelem magam, nem kenegetem krémekkel. Próbáltam Garniert, meg még egy csomó félét, és mindegyiktől több pattanásom lett mint előtte.


Amúgy sima az arcbőröm, meg szép tiszta. A homlokomon szoktak kijönni ilyen pirosabb pattik, de azok elmúlnak egy két napon belül. Mensi előtt szintén.


Csokit nem eszek. Tényleg kihozza a pattikat.

Idegeskedés miatt is lehet.. állítólag.


Most attól félünk barátommal, hogy a tengerimalacunk miatt pattogtam ki ennyire. Mert mikor dögönyöztem, meg fogdoztam, lehet hogy kézmosás nélkül óvatlanul is megfogtam az arcom, vagy megkapartam, és paff :S

Most egy hétig semmi tengerimalacozás. Aztán meglátjuk hogy attól pattogtam e ki.


És teafaolajat hol tudtál venni?

2012. okt. 28. 00:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tizenéves vagy akkor simán a korral jár. Összevissza hormonok meg minden. Ha nem akkor meg más oka lehet. Fűszeres kaják is okozhatnak gondot, cukros üdítők, meg valóban nem tesz jót ha semmiféle normális testmozgást nem végzel.

A tengerimalactól nem hinném, az allergia nem ilyen.

Teafaolaj tényleg jó. Én rakok minden krémembe is. Meg töményen pattanásra is ha kell.

[link]

Drogériákban, gyógynövényboltokban, gyógyszertárban, sok helyen lehet kapni.

2012. okt. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
menzesz? nekem a ciklusommal változik az arcom tisztasága
2012. nov. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!