Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A tartós hajegyenesítés...

A tartós hajegyenesítés károsítja a hajat? Ez az egész hogyzajlik?

Figyelt kérdés

Extra göndör a hajam, és szeretném kiegyenesíteni, sok ismerősöm állítja hogy a tartós egyenesítés a megoldás.

Miből áll ez az egész, mármint a fodrász mit csinál a hajammal? Hőkezelés is beletartozik az kezelésbe?

Még valami: az anyukám nem engedi, hogy kiegyenesítsem, mert amikor ki lett vasalva, nagyon tönkretette a hajam. Hog tudnám rászedni?



2012. nov. 2. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem vasalták bele, csak 2 féle krémet rákentek. Most 4. hónapja és még mindig egyenes! A végét viszont le kellett vágatni, mert roncsolta, kb. 3 cm bánta. Drága hozzá az ápolószer, viszont nem bántam meg! Nekem még pluszban festve is van a hajam.
2012. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg volt csinálva szeptember elején, de nagyon megbántam. Unokatestvérem csinálta, mert akkor tanulta meg, és megkért, hogy rajtam csinálhassa meg először élesben. Mivel nekem szőkített hajam van, ezért akarta az én hajamat, mert akkor jobban fog látszódni a hatás. Megcsinálta, kib*szottul fájt, mert össze-vissza tépte a hajam 'a szépségért meg kell szenvedni' címszó alatt. De annyira tépte a fésűvel, hogy már sírva fakadtam, pedig kibírok mindent.

Jó szarul megcsinálta, tartott az első hajmosásig kb. Pluszba elégette a frufrum végét is, és azóta azzal küzdök. Azóta persze fodrászt váltottam, mert nem csak hogy teljesen tönkretette a hajam, de ritka rosszul is vágta le. Én jobban megcsináltam volna. A mostani fodrászom teljesen ki volt akadva a hajamon, amit nem csodálok.

Persze ez az én hibám is, mert megengedtem. Azóta nem vagyunk jóban :D

Szóval ha profi fodrász csinálja, nagyon megéri, mert kezelhető lesz a hajad, és sokáig tart.

Az egész abból áll, hogy először is megmossa a hajad egy speciális samponnal, ami felnyitja a hajszálakat. Ezután ráteszi a keratint tincsenként, majd kivasalja, minden tincset kb 5-10x, hajtól függ, de neked többször kellesz, mint 5, ha nagyon göndör a hajad.

Utána rátesz egy hajmaszkot, majd azt is lemossa, megszárítja, kivasalja(nem muszáj), és kész. De jó hosszú folyamat.

Annyiban jobb, mint a hajvasaló, hogy egyszer kell megcsinálni, és tart sokáig. Viszont egyszerre éri a hajat a rengeteg hő.

2012. nov. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem úgy csinálták hogy kimosta, rákent valami krémet lemosta azt kész. Addig tartott amíg haza nem értem :) Másnap reggel ugyanolyan volt... azért szenvedtem ott 2 órát...
2012. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ezt az egészet nem lehet hőkezelés nélkül? :)
2012. nov. 18. 08:32
 5/5 anonim válasza:
sziasztok:)nézzetek utána egy jó kis hajsimítás, amitől szép selymes lesz a hajatok, cellerhaj.hu nem bánja meg a hajatok, és a pénztárcátok sem:)
2012. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!