Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon hosszú hajam van, és...

Nagyon hosszú hajam van, és fent nagyon gyorsan zsírosodik. A vége viszont kicsit száraz. Mit tegyek? ötletek? Praktikák? Ki milyen sampont ajánl?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
szárazsampon,hintőpor
2012. nov. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legalább ezerfélét kipróbáltam, és nem hittem benne, mikor a syoss-t ajánlották, hiszen mennyivel tudhat többet egy feleannyiba kerülő cuccos a márkásoknál? Az utóbbi pár hétben már három napos fejjel is ki merek menni az utcára, és a második napon is leengedve merem hagyni, szóval nekem bejött, mert az összes többi mellett már másnap fel kellett fognom, és érzésre is sokkal jobb a mostani.


Egyébként pedig, ha már praktikák: a szárazsamponnal próbálkoztam, de attól hosszabb távon még jobban zsírosodik a haj, jobb elkerülni - konkrétan majdnem szívrohamot kaptam utána, mikor megláttam másnap a hajam, csak addig jó ez, amíg használod, miután leálltam vele, egy hónap volt, mire a nyomai eltűntek végre. A hajvégekre van kimondottam ápoló olaj, pakolás, ezt is ki kell kísérletezni, kinek mi jön be. A sárga Gliss kur pakolását használtam régebben a hajvégeimre, most a fekete Elseve-et, mindkettő bejött, de hajolaj, vagy bármilyen házi pakolás is megteszi, erre akár az oldalon is találhatsz ezerféle receptet, értelemszerűen ezek csak a hajvégekre, a felső részre pedig, ha esetleg syossra vetemedsz, jó szilikonmentes balzsamjaik vannak, amiktől nem nehezül el a hajad.

2012. nov. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon hosszú hajam van, fenék alá ér. A zsírosodásra sajnos nem tudok mit mondani, mert az enyém is olyan. Millió dolgot kipróbáltam. Mostam hónapokon keresztül csak heti egyszer, mert mindenki azt mondta, hogy azért zsírosodik gyorsan, mert gyakran van mosva. Semmivel nem lett jobb, csak 4-5 napon keresztül minden héten zsíros fejjel voltam, ami viszketett, ezért állandóan vakartam, ami meg fájt. A zsíros hajra való samponok megint nem segítettek, csak rontottak a helyzeten, mert úgy kiszárították a hajam, hogy utána azért zsírosodott még hamarabb. Hajszeszek sem váltak be. Már beletörődtem, hogy 3 naponta mosni kell. A hormonok és a genetika is okozhatja. Annyit teszek, hogy szilikonmentes sampont használok. A szárazsamponok nem jöttek be, fél napig frissnek tűnt tőle a hajam, utána meg sokkal rosszabb lett, mint előtte. Meg nagyon fakónak tűnt a hajam tőle, mert az anyag fehér, a hajam meg fekete.

A szárazságra könnyebb megoldást találni. Nekem szerencsére már sosem száraz a hajam, mert mindig kenek rá valamit, állandóan selymes és puha. Mosásnál Wella Repair vagy Moisture balzsamot használok. Hagyom magától megszáradni a hajam. Mikor megszáradt befújom Pantene Aqua Light sprayvel. Nem mosási napokon szérumot (Avon, Gliss kur olajos, Balea olajos) használok, de nem minden nap, mert általában nem szükséges annyiszor. Régen próbáltam a szilikonmentes termékeket, 2 évig csak olyanokat használtam, de nagyon tönkrement tőle a hajam, úgyhogy én az "ússzunk a szilikonban" ápolás híve vagyok.

2012. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szárazsampon nem hajmosás helyett való! Az azért van, hogy egy nappal kitold a hajmosást, ha pl reggel nincs időd megmosni, akkor ráfújsz száraz sampont, és majd másnap vagy este megmosod, ne is csodálkozzatok, hogy utána "rosszabb lett", ugyanis az nem helyettesít egy hajmosást...

Kérdező, használj hajolajat a hajvégedre, hogy táplálja. Igazából nekem is ugyanilyen problémám van, mint neked, háromnaponta mosom, mert könnyen zsírosodik. Én a végét szoktam ápoló olajokkal kenni, egyébként meg mosom 3-naponta. Átmeneti hormonváltozás is lehet, vagy lehet, hogy a hajfestéktől (nekem pl azóta zsírosodik jobban, amióta befestettem a hajam).

2012. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szilikonmentes samponok váltak be. (balea) Sokkal tovább friss marad tőle a hajam töve. Valamint most kipróbálás alatt vannak nálam az SLS mentes samponok pld a Dulgon kids. Később pedig ki akarom majd próbálni az Alverde SLS mentes samponjait. Szóval nekem a szilikonmentes sampon jó választásnak bizonyult. A hajvégemre pedig, hogy ne száradjon ki kókusz és argánolajat szoktam tenni. Ezeket hajmosás előtt pár órával pakolásként is felrakhatod. Vagy hajmosás után egy ici-picit belemasszírozol a hajvégekben .
2012. nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek :)
2012. nov. 24. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!