Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hegre lehet tetoválni?

Hegre lehet tetoválni?

Figyelt kérdés

Van pár műtéti hegem... elég picik de a hasamon nagyon zavar... és arra gondoltam hogy lehet olyat csinálni, hogy bőrszínnel átmegy rajta úgy hogy ne látszódjon? Megoldható?

(2 éves hegek nagyon picit kidudorodó, és sötétebb, azért gondoltam, hogy esetleg világosabbal át lehet-e menni rajta?)



2012. nov. 27. 18:57
 1/5 SzilKa ***** válasza:
100%

Hegre csak akkor lehet tetoválni, ha nem emelkedik ki nagyon a bőr felszínéből és ha legalább 3-4 éves a heg.

Világosítani nem igazán lehet rajta tetoválófestékkel, inkább nézz ki valami szép mintát, amivel el szeretnéd takartatni, ha már tetoválásban gondolkozol.

Nem olyan rég egy hölgynek virágfüzért tetováltam a műtéti hegére, a heget abszolút eltakarja és szép is.

2012. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen,lehet.
2012. nov. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen csak a hasamon van, oda nem szerettem volna tetováltatni, és 4 különböző helyen van (köldököm felett, csípőcsontnál, a jobb mellem alatt és a köldököm felett olyan 6-7 cm-ve) ... szóval a hasam jobb oldalán majdnem négyzet alakban helyezkedik el... és akármit tetováltatnék ez így ebben a formában csúnya lenne... (számomra)


Amúgy miért nem lehet világosítani? Úgy értem hogy barátnőmnek pl van egy pillangója és a kontúrja néhol fehér... a fehér is világosabb mint a bőrszíne... akkor hogy hogy nem lehet?


Meg egy olyan kérdés, hogy a a bőrszínemmel lenne kitetoválva az a rész, akkor a festék az ugye a bőr alá kerül, és attól még ott a bőröm tud barnulni? Csak mert hülyén néznék ki ha lecsokisodnék, és a hegek meg világosak maradnának...

2012. nov. 28. 10:30
 4/5 SzilKa ***** válasza:

A fehér is elhalványodik, illetve besárgul egy idő után, tartósan nem tudja teljesen fedni a sötétebb bőrt, már csak azért sem, mert a tetoválófesték a hámréteg alá kerül, s a gyógyulás után fölé jön az új, friss hámréteg. Másrészt ahhoz, hogy valameddig fehér maradjon, sokszor és erélyesebben kell belepakolni a festéket a bőrbe. Ezek miatt inkább csak kis felületen mutatós.

Ettől meg lehet próbálni a bőrszínnel való tetoválást, csak senki nem fogja tudni garantálni a végeredményt. A napozás megint egy olyan dolog, hogy az UV fakítja és halványítja a tetoválást, szóval az megint egy necces pontja az egésznek.

En a helyedben mégiscsak egy igazi tetoválásban kezdenék el gondolkodni, az esztétikus megoldást nyugodtan rábízhatod egy ügyes tetoválóra, egy jó tetováló tudja úgy alakítan, hogy jól is nézzen ki és fedje is a takarni kívánt hegeket.

2012. nov. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen de a hasamra akkor sem szeretnék "rendes" tetoválást. Imádom a hasam (legalább az formás rajtam) a hegeim pedig világosabbak, mint maga a bőröm. Este teszek fel fényképet a hasamról, hogy lássátok mi a helyzet. (sajnos most nem tudok, mert az én telóm nem adná vissza a képet egyáltalán.)
2013. jan. 11. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!