Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajam zsíros tövű, de töredeze...

Hajam zsíros tövű, de töredezett végű. Milyen sampont és balzsamot tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

2012. dec. 22. 13:48
 1/4 A kérdező kommentje:

illetve boltban vehető pakolás, vagy házi pakolás recept.

hallottam ricinus olajos tojásos pakolásról, arról mit tudtok?

2012. dec. 22. 13:57
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Ha boltit választasz, akkor vegyes típusú hajra való sampon/balzsam.


A riciolajos pakolás padig nagyon jó (tapasztalat).

Rici+olíva olaj (higítani kell mindenképp)(+ 1 tojás sárgája-elhagyható)

Összekevered, felviszed a haj teljes hosszára, rátaszel valami szatyrot és arra rátekersz törcsit, hogy jó melegben legyen. Hagyod állni pár órát (vagy ha bírod, rajta maradhat egész éjszakára is), majd lemosod szilikonmentes samponnal. Alaposan ki kell mosni, az nálam általában 2 hajmosás. Nem lesz zsírosabb tőle a hajad, sőt, egy idő után elég heti max 2x mosni (de ricizni csak heti 1x szabad) és szinte nem is lesz zsíros a hajad.


Házi praktika: Megmosd a hajad simán, utána teszel samponos flakonba szódabikarbónát, engedsz hozzá vizet, ráöntöd a hajadra, beledörzsölöd, leöblíted. Utána másik flakonba ecet (én 15%-ost használok), vízzel felhigítod, ráöntöd, kicsit átmasszírozod, aztán leöblíted.

Eredetileg almaecetet ajánlanak, de az elég szagos, úgyhogy én sima ectet használok.


A szilikonmentes sampon pedig nekem a Baleától van (DM márka). 300 valamennyi Ft.

Olívaolaj helyett én rendes napraforgó étolajjal higítom.

Ha tojást is teszel a pakolásba, akkor arra vigyázz, hogy ne forró vízzel öblítsd le, hanem meleggel, mert különben ráfő a hajadra és nagyon nehéz kiszedni :)

2012. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy nekem is ilyen vegyes típusú a hajam :)


25/L

2012. dec. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. :)
2012. dec. 23. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!