Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mostanában kezd jobban zsíroso...

Mostanában kezd jobban zsírosodni az arcom, és nem értem mitől van. Mit kezdjek vele? 22/F

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
használj bőrradírt v vmilyen zsíros bőrre való készítményt.
2009. aug. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Melegben mindenkinek hamarabb zsírosodik a bőre :( Reggel este, illetve napközben max egyszer még használj arclemosó zselét. Ha gondolod, ajánlok néhányat. A zsírosodás következtében kialakulhat miteszer, és pattanás, ha nem kezeled megfelelően. Esténként használj tonikot, a tisztításra.

26/N

2009. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, örülnék egy pár ajánlásnak! :)
2009. aug. 24. 22:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia


Ez lehet a melegtől, a fűszeres ill. zsíros ételektől a hormonok miatt és a stressztől is.

Időnként nekem is nagyon zsíros (látszólag) minden különösebb ok nélkül. Sokszor félóránként kifényesedik főleg az orrom és szinte folyik rólam a zsír... :P

Amikor itthon vagyok kozmetikai kendőt szoktam rányomkodni, olyan mint a papírzsebkendő. Az magába szívja. (Drogériákban lehet kapni pl. DM, Rossmann - ott tuti van.) Nem a legjobb megoldás, de ha csak otthon vagy akkor megteszi.


Javaslom igyál sok ásványvizet vagy gyümölcslevet. Ne alkoholt és egészségtelen üdítőket. A tea is jó, zöldtea, gyümölcstea stb. Napi 2,5 liter folyadék legyen meg. Ennél lehet több is, de napi 1,5-2 L alá semmiképp se menj.

Az én bőröm akkor a legszebb amikor napi 3 liter körül iszom (ásványvíz+tea), akkor semmi pattanás és nem zsírosodik, puha az egész. Gondolom a méregtelenítés miatt is; jót tesz a sok folyadék.

Fontos, hogy próbálj sok zöldséget enni és kevesebb húst, zsíros ételt.


Ha sokszor radírozod akkor csak még zsírosabb lesz.

Vegyél egy bőrradírt és használd heti 2 alkalommal, de akkor rendesen.

Én többet próbáltam szerintem a kék Garnier Pure nagyon jó. (DM, Rossmann - esetleg Tesco és hasonló helyek. Kb. 900-1400 forint) A lila clean & clear is elmegy, vagy a neutrogenák de nekem magasan a Garnier Pure vált be a legjobban. 150 ml, nagyon sokáig elég.

[Nem az újabb 3 in 1re gondolok, hanem a rendes arcradírra, átlátszó zselé kis kék gyöngyökkel.]

Régen lehetett kapni St. Iwes sárgabarackos arcradírt is, narancssárga tubusban azt hiszem sötétkékkel van ráírva, az is kellemes volt.


Nem árt még beszerezni egy arclemosót, amit minden reggel és este lefekvés előtt használhatsz. Ez lehet valami krémes állagú is vagy zselé, nem bőrradír. (Amúgy a mindennapi használatra való bőrradírokat szerintem felejtsd el.)

Nem tudom milyen a bőröd javaslom vegyes/kombinált bőrre való termékeket válassz. A zsíros területeket kontrollálja a szárazabbakat nem szárítja ki. A legtöbb embernek vegyes bőre van egyébként.

Visszatérve, arctisztítót rengeteget találsz az üzletekben olvasgasd el rajtuk a leírást szagold meg, kenj picit a kézfejedre. - Amelyik szimpatikus azt vedd meg. Én jelenleg Oriflameset használok, de azt rendelni kell azért nem írtam.

Igazából mindenkinek más válik be remélhetőleg elsőre olyat választ az ember amelyik megfelelő.

Régen használtam A Garniertől arclemosókat, biztos léteznek még ezek is. Ugyanolyan flakon, az egyik valami uborkás mélytisztító arclemosó volt, kék-fehér. A másik világoszöld gyümölcskivonatos vagy mi :D az átlátszó zselé, nyáron nagyon jó volt, frissítő.

Már nem emlékszem pontosan, de mindkettő Garnier és ezek direkt ilyen zselés, krémes dolgok amiket reggel és este tudsz használni minden nap.

Megjegyzem szappannal soha semmilyen körülmény között ne moss arcot, mert tönkrevágja. Annál még a sima víz is megfelelőbb (bőrgyógyász és kozmetikus szerint). Gondolhatod akkor mennyire nem tesz jót...

Szerintem az arclemosók is olyan árban vannak kb, mint az arcradír és 150-200 ml-esek sokáig kitartanak.


Egy arctonikra is szükség lehet. Én szintén rendelem, de biztos vagyok benne, hogy találsz megfelelőt. Zsíros bőrre valót válassz, esetleg olyat, ami mattít is. El kell olvasni a hátoldalukon a leírásokat és az alapján tudsz dönteni. Nem olyan sok idő, nem kell megijedni. :D


A legfontosabb neked szerintem a mattítókrém.

Már megint csak a garnier pure-t tudom ajánlani :P Nekem nagyon bevált.

Jelenleg az Oriflame mattítókrémjét használom a fiataloknak való termékcsaládból. Véleményem szerint ez is jó. Csak felkenem és szép az egész arcom. Egész nap matt marad, de mondjuk a zsírosabb területekre 2 rétegben kenem fel.


Ha bevállalod akkor vegyél egy Miss Sporty mattító púdert is (fehér és zöldes színű, So Clear pressed powderfelirattal). Én is használom, mert alapozóval nem mernék komolyabb helyre bemenni :D

Eddig még csak nagyon világos árnyalatokban láttam, ha vékonyan felviszed az orrodra (általában ott fénylik a legjobban) nem is látszik. Egyáltalán nem észrevehető.

Most már megújult valami 4es hatása van, pattanásokra is jó, mattít, antibakteriális meg stb.


Na szóval röviden:

- arcradír heti 2x (3szor ha nagyon muszáj...)

- minden reggel: 1. arclemosó zselé/krém

2. tonik

3. mattító krém (esetleg a púder, miután a krém jól beszívódott. Vagy ha sietsz egy kis púder magában).

- minden este: lemosó, tonik és mattító vagy hidratáló krém.


Az arctonik felviteléhez lehet kapni kis vattapamacsokat, vagy vattalapokat direkt erre a célra.


A mattító krémet javaslom használd rendszeresen (meg a többi terméket is) mert így áll majd helyre a bőr egyensúlya és később sokkal szebb lesz. Egyre kevésbé lesz zsíros.

Arctonikból az alkoholmentesek a legjobbak, mert az alkohol szárítja a bőrt és hozzájárul a ráncok kialakulásához.

Én személy szerint heti pár alkalommal használok egy hidratáló arckrémet is este mert a mattító krém szárítja a bőröm egy idő után. ( De csak mert nekem nagyon kombinált sok területen száraz...)


Tudom, így elsőre soknak hangzik és nem 2 forint, de ezek alap dolgok. Mindegyik sokáig elég, több hónapig aztán valószínűleg nem is egyszerre fogynak el így kibírható néha venni 1-1 dolgot, ha kifogy.


Ha esetleg nem akarsz ennyit vásárolgatni akkor így olcsóbb:

- 1 arclemosó zselé/krém

- 1 tiszta szivacs (pl. új mosogatószivacsból levágsz egy darabot, mondjuk az 1 harmadát)

- 1 mattító krém.

MInden reggel és este az arclemosóval megtisztítod az arcod, heti 2 alkalommal a szivacsra rakod és arcradír helyett jól átdörzsölöd vele. És mielőtt elindulsz otthonról mindig felkensz egy réteg mattító krémet.

Így egyszerűbb és olcsóbb, de a fentebb említett módszer célravezetőbb lenne.


Remélem valamit értesz abból, amit leírtam, tudom kicsit sok lett és lehet megkavartalak vele :D nem direkt :)

Ha valami nem világos akkor csak kérdezz rá.

2009. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Annyit tennék még hozzá, hogy ha megengedheted magadnak akkor a gyógyszertárakban kapható Vichy termékek is nagyon jók. Van tonik, mattító krém, bőrkiegyensúlyozó krémek meg mindenféle. (Borotválkozási termékek is)


[link]

Nem tudom pontosan az az oldal jön-e be, amelyiket én szeretném...

Ha a pirulapatika.hu-n bal oldalt kattintasz a "Kozmetikumok"ra ott megnézheted a Vichy-t és a Vichy Homme-t is.

Kiad sok találatot és át tudod lapozgatni, hogy nagyjából mi a kínálat és milyen árban vannak a termékek.


Amúgy nyugodtan megveheted bármelyik terméket az üzletekben is mert ezeknél nincs külön megszabva, hogy ki használhatja, férfiak is vásárolják.


Hmm, jó sokat írtam szóval most be is fejezném :)

2009. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hűűha, köszönöm szépen ezt a részletes választ!! igen a stressz lehet, főleg az elmúlt 2 hétben, és akkor is vettem észre hogy jobban zsírosodik... de sajnos ez még fent fog állni egy kicsit... :/ köszönöm szépen mégegyszer! :))
2009. aug. 25. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor talán a vitaminok, ásv. anyagok segíthetnek picit.

Cink, Magnézium, A- és E-vitamin. Na meg persze a többi is fontos.

Ha stresszes vagy eleve több kell a szervezetnek mert fokozottabban használja fel.

Szedj valami komplex multivitamint amiben minden benne van vagy lehet kapni Cink + C-vitamin Plussz pezsgőtablettát az jót tesz az arcbőrnek is. A magnézium is hasznos és még a stresszt is segít könnyebben viselni.

De ha sok zöldséget, gyümölcsöt eszel az is jó, csak akkor tényleg nagyobb mennyiség kell.

Mellesleg kissé túlbonyolítottam azt hiszem; magától is el fog múlni nyugi, örökre nem marad így :D

2009. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

el fog múlni, mert hamarosan megoldódik egy nagyobb gond, így vagy úgy... csak azon stresszelek, hogy jól végződjön. :)

köszönöm szépen még1x!!

2009. aug. 25. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!