Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan ápoljam a bőröm?...

Hogyan ápoljam a bőröm? Arcmosás után nagyon kiszárad, hámlik, alapból hajlamos zsírosodásra. Az alapozókat rögtön beszívja (emiatt foltos, nem lehet rendesen elkenni). Tágak a pórusaim

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Most akkor zsíros alapból a bőröd, de tisztítás után meg durván kiszárad ? (vagy mi van? nem igazán értettem)

hány éves vagy? az sem mindegy

2013. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem kellene kiszárítani, hanem semleges vagy hidratáló lemosóval kellene tisztítani és ha zsíros a bőrtípusod, akkor vagy kevés hidratáló kellene vagy semennyi, elég lenne egy hidratáló tonik.
2013. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
17/L vagyok és igen (első) így értettem, meg van 1-2 pattanásom
2013. jan. 6. 13:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen sajnos létezi úgy hívják zsíros de vízhiányos bőr.

Én is ezzel szenvedtem.

Kamaszkoromban totál zsírtenger, miteszer, pattanás a köbön.

Aztán elmúltak javarészt de a bőröm alapjáraton zsíros de néha húzódik, hámlik, viszket, kipirul, a teteje száraz tapintású de mégis zsíros.

Erre a legjobb módszer ha valami kevésbé szárító lemosóval lemosod, majd kamillával gőzölsz aztán jöhet egy agyagos maszk. Máskor meg használhatsz bőrtápláló arcpakolást.

Ezek után mindenképp olyan krémet használj, ami magas nedvesség illetve oxigén tartalmú.

Könnyű, zselés állagú krémek a jók, amik hamar beszívódnak.

Heti egyszer bőrradírozás.

Nagyon jó krémek vannak az Oriflame-nál én is ott találtam meg az legjobbat. Náluk találsz megfelelő alapozót is. Ne használj folyékony púdert inkább, selymes, könnyű takarást adó kőpúdert.

Előtte tisztítsd meg a bőröd mielőtt felviszed.

A többi csak a pórusaidat tömi el.

2013. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Norahhh válasza:
ha tágasak a pórusaid, akkor gőzöld ki kamillával, nyomkodd ki, természetese tiszta kézzel ill zsepkendővel, a kozmetikus is törölközővel csinálja, utána kend be citrommal ez összehúzza és a citromozás után a második nap szép lesz tapasztalat... üdv.
2013. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én évekig küzdöttem ugyanezzel a problémával. Bár nyáron a naptól általában javult a helyzet, de télen nagyon hámlott, mégis zsíros volt és foltokban ki is pirosodott. A gyógyszertárban találtam hypoallergén arclemosókat kifejezetten érzékeny bőrre, amikkel a sminklemosást és az arctisztítást is egyszerre el lehet végezni. Az egyik ilyen a Biderma Sensibio H2O, a másik A Vichy Purete Thermale 3 in 1. Én az utóbbit vettem meg (de a másikról is nagyon jó kritikákat hallottam) és nagyon sokat segített: a pirosság és a hámlás is elmúlt, a bőröm extra lassan zsírosodott és nagyon puha lett:) plusz fürdés/arctisztítás után mindenképpen használj valamilyen kifejezetten érzékeny bőrre való hidratálót. Nekem a tonikok és a bőrradírok teljesen tönkretették a bőröm, kb 3 használat után rosszabb volt a helyzet, mint előtte, de ez a módszer bevált. Remélem neked is segít!:)
2013. jan. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a baj hogyha nem radirozom le az arcom mindennap akkor alapozot sem tudok feltenni..mivel nagyon hámlik...és erre rámegy az alapozo az csunya.

A kozmetikusom leradirozta nagyon erös radirral de az is csak a következö alapozásig volt jo :(

2013. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!