Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikusok arckezelései...

Kozmetikusok arckezelései után 4 hétig utcára se bírtam menni, ez normális?

Figyelt kérdés

14-19 éves koromig jártam kozmetikushoz, anyukám elvonszolt, mert az államnál 1-2 gyulladtabb mitesszer megjelent, gondolom hormonális hatása. Semmi extra probléma nem volt a bőrömmel, csak mindig ez a pár csúnyaság. Nos, miután kijöttem a kozmetikustól, egyszerűen hányi tudtam volna magamtól minden alkalommal, csupa vörös göbök, gombóco az arcomon, felsértett területek, a hajam hajtottam az arcomba, még hazaértem a villamoson. Nos, volt olyna alkalom, hogy a kozmetikus azt mondta, túl vékony a bőröm, mint a papír??? és nem tudja az összes mitesszert kitakarítani, menjen vissza 2 hét múlva- hát hogyisne, hogy még 4 hétig szarul nézzek ki és utána kezdődik elölről??

Legalább 3 kozmetikusnál jártam, mindig ugynaaz volt az eredmény, azon gondolkodom ezek direkt rontják el az ember bőrét, ugyanis amióta magamnak kenem, ápolom az arcom, GYÖNYÖRŰ a bőröm, még mitesszert se jön ki sokszor rajta..hogy is van ez??? Elvettek az életemből 5 évet, mert leprás szörnnyé változtatták az arcom, holott erre nem lett volna szükség!!! Nem használok semmi extra dolgot, alverde termékeket leginkább, semmi drága cucc. Szeretném tudni az igazságot, direkt rontják el az ember arcát? Nem hiszem, el, hogy a folyamatos gyulladás a kezelések után normális lett volna! Köszi a segítséget.



2013. jan. 19. 00:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt minden alkalommal, bár én a 3. után többé már nem mentem vissza. Érzékeny bőr nem bírja az ilyesmit, de ezt a kozmetikusnak is fel kéne ismernie és olyan kezelést adni amitől nem lesz rosszabb a helyzet. Persze mit csinálnak? Kinyomkodnak, bekennek, azt páá... ennek semmi értelme, valamint otthon kíméletesebben/ingyen is megoldható.
2013. jan. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is így jártam egyszer kamaszkoromban. Utána olvastam róla, hogy a pattanásokat, mitesszereket nem is szabad nyomkodni, mert megmaradhat a nyoma. Szerencsére nem maradt meg, de én is hetekig vörös, "kiütéses" arcom volt utána.

Szerintem is azért csinálják, hogy utána már azért járjon az ember, hogy a göböket kezelje. Hiszen nekik ebből van pénz. Kozmetikushoz csak gyantáztatni szabad járni, semmi más kezelést nem tanácsos igénybe venni.

2013. jan. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Akkor ápold otthon,mint kozmetikus nálam ilyen az életben nem fordult még elő.Nyilván akihez mentél erőből nyomta a bőrt ezért okozott sérüléseket.Nálam pár óra amíg látszik.Utána szép lesz a bőr.Az sem mindegy mit használt a kezelés alatt.
2013. jan. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Nálam sem fordult még elő, hogy a vendégeim napokig, sőt hetekig foltosak maradjanak. Mire hazaérnek, már nem is látszik az arcukon semmi. És nem kevés vendégen végeztem már arctisztítást, különböző korosztályból különböző bőrtípusokon, és sose volt ilyen gond, mégis minden pattanást és mitesszert ki tudod tisztítani.
2013. jan. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt ilyen, pedig nekem nagyon érzékeny a bőröm. Ha aznap nem is, de 3-4 nap múlva már semmi nem látszott az arcomon, nemhogy hetek után.
2013. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Látom vannak itt kozmetikusok, ti egyébként mit szóltok arra, hogy a bőrgyógyászok meg mindenki azt mondja nem szabad kinyomkodni a pattanásokat?
2013. jan. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na igen, ez meg a másik. Én pedig - bár nem nekem szól a kérdésed, én nem vagyok kozmetikus - de inkább hiszek az orvosoknak.

Biztos, hogy azt mondják rá, hogy ugyan, ez nem igaz, nem tesz rosszat a nyomkodás, hiszen ha az ellenkezőjét állítanák, senki nem menne hozzájuk ez ügyben.

2013. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az igazság az, hogy rohadt kevés igazán jó kozmetikus van.
2013. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de én ezt még nem hallottam, hogy nem lehet kinyomkodni. Igaz, hogy egy pattanással nem feltétlen kell elfutni tisztításra, én ezt mindig el is mondom a vendégeimnek, hogy hogyan kell otthon megfelelően kezelni, viszont a mitesszereket másképp nem lehet eltávolítani, csak "nyomkodással" (most jönnek majd a válaszok, hogy de igen, mert xy márkának vannak csodaszerei, amik kiszedik minden egyéb beavatkozás nélkül). De ha belegondolsz, a bőrgyógyász felír valamilyen gyógyszert, amit x időn keresztül kell szedni, pedig lehet, hogy 1-2 kezelés is megoldaná a problémát.

Persze vannak esetek, amikor tényleg nem szabad tisztítani, de erre is mindig felhívjuk a figyelmet.

De az is nagyban hozzájárulhatott a bőröd állapotához (a nem megfelelő kezelés mellett), hogy nem a bőrtípusodnak megfelelő készítményekkel kezelték az arcod.

2013. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is érzékeny bőröm van, de már amikor kijöttem a kozmetikustól, némi pírnál több nem látszott az arcomon a tisztítás után. Másnapra pedig még a tisztítás előtt csúnya, begyulladt pattanások is teljesen visszahúzódtak, rózsaszín foltocskák maradtak csak utánuk.
2013. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!