Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a leghatásosabb a pattanás...

Mi a leghatásosabb a pattanás ellen?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és eléggé pattanásos. Sok dolgot próbáltam már, de szinte semmi nem hatott (pl. arcradír, tonik, arclemosó). Nyáron kevés van, de ilyenkor, ősszel és télen nagyon sok. Nem nagy csodát várok, hogy tökéletes lesz a bőröm, hanem, csak azt, hogy javuljon valamennyire a helyzet. Most szappannal mosok arcot napi háromszor, és pattanástalanító alapozót használok. NEKTEK VAN AMI HASZNÁLT? BÁRMILYEN MEGOLDÁS ÉRDEKELNE. Bőrgyógyásznál voltam, de nem mondott semmi használhatót, és a kapott krém is egy vagyonba került, de nem használt.


Csak normális válaszokat várok. Előre is köszönöm!

15/L



2013. jan. 19. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy kozmetikai tisztítás sokat segítene.Otthon nem tudod szakszerűen kezelni.
2013. jan. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
isotretinoin tartalmú gyógyszerek szükségesek ilyen esetben mint a sotret, roaccutan, aknenormin stb... menj el bőrgyógyászhoz.
2013. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én a Zynerit oldatot használtam sokáig, ez jó és olcsóbb megoldás. Esténként bekened vele az arcod, reggel lemosod. Egyetlen hátránya, hogy nagyon büdös.

De a rendes megoldást a Sotret készítmény hozta. (8 hónapig szedtem, már az első héten eltűnt minden róla. (Azért szedtem ilyen sokáig, hogy nehogy visszajöjjenek!)

2013. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyógyszertári 3%-os szalicilsavas kenőcs. Receptje: 30 gramm vazelin + 1 gramm szalicilsav. 350 Ft. Ez nem szárít annyira, ettől hidratáltabb kinézetű a bőr, és jól csökkenti a gyulladást, és megelőzi a pattikat. Hetente 2-3-szor éjszakára kenni egész arcot több héten át.

Nagyon aknés bőrre 5 %-os kellhet.

2013. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!