Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hányadik alkalommal érezhető...

Hányadik alkalommal érezhető pozitív változás a melegollós hajvágás után?

Figyelt kérdés
Én még csak egyszer vágattam így a hajam, de nem hogy jobb lenne, inkább sokkal rosszabbnak érzem. :( A hajam vége száraz, sprőd. Nem törik, de rettenetes a tapintása. :( Szanaszét áll, mint a szénakazal, de csak a vége. A fodrász azt mondta, hogy 3-4 alkalom, de nem tudom, nem csak azért mondta-e, hogy még annyiszor visszamenjek és annyi bőrt lehúzhasson rólam ezzel a varázs ollóval. -.- Semmi kedvem potyára fizetni neki, miközben semmit nem használ ez a technika. Lehetséges, hogy kell még pár alkalom, hogy az összes töredezést levágja, vagy ez mindig ilyen rossz lesz?

2013. jan. 22. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már az első alkalom után sokkal jobbnak éreztem és ez csak fokozódott. Igaza van a fodrászodnak! Akkor fogod megérezni szerintem a hatást, mikor már alig akad 1-2 töredezett hajvéged.


Nem tudom, hogy mennyiért vágatod, de az én derékig érő hajamat nagyvárosban 2000-2500-ért vágják melegollóval (szerintem ennyiért nagyon megéri), ami megegyezik a szalonban a sima ollós hajvágással. Bár első alkalommal egy másik szalonban voltam, ott mesterfodrász vágta melegollóval, és 4700-at kért érte, ezért is váltottam :S Ha sokallod az árát a fodrásznál, akkor érdemes lenni keresned egy másik fodrászt, akinél szinten van lehetőség ilyen megoldásra.

2013. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
a hit csodákra képes (meg a reklámmaffia)
2013. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem drágább, nyilván csak egy 500-assal, mint eddig, azt meg ki lehet bírni. :) Második: érdekelne a véleményed, hogy szerinted miért hülyeség? Ez így elég gyér válasznak. :/
2013. jan. 23. 10:52
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

a haj nem egy homogén műanyag szál, ami hő hatására összeolvad ... sokáig keresgéltem, míg találtam korrekt(nek tűnő) leírást ... hajvastagság függvényében 110-150 fokra melegíti az olló élét (vékonyhoz alacsonyabb, vastaghoz magasabb hő, mert ügyel a gyártó a részletekre) ... már, ha igaz ... az olló éle vágáskor egy-egy hajszálat töredékmásodpercig ér (tudod, nyissz) ...


na találd ki, hogy a hő és a vágási idő függvényében mi történhet egy hajszállal (megsúgom, semmi azon kívül, hogy rövidebb lesz)


a szépségiparban időnként elő kell rukkolni ilyesmikkel

2013. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez jó nagy baromság, amit most leírtál. Kipróbáltad egyáltalán már a melegollós hajvágást? A szalonba, ahova járok, mindenki elégedett vele és leginkább ilyen ollóval kérik a hajvágást. A párom pedig fodrász és az ő véleménye alapján is sokkal jobb a melegolló.
2013. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
5-ös, lehet, hogy szerinted baromság, szerintem meg fizika
2013. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a szalonban meg tudod úgy működik, hogy ha te meleggel vágattad, akkor én is, mert hogy' nézne ki, hogy lemaradok tőled


továbbá javaslom, hogy nézze meg valaki mikroszkóppal a haj végét (ugyanazon szálat vágva egyszer hideg, és egyszer meleg ollóval ) ... megnyugtatlak, nem ezt a képet fogod látni:

[link]

2013. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem kell engem nyugtatgatni :D

Ha te így gondolod, akkor csak nyugodtan. Ettől még az én személyes tapasztalatom nem fog megváltozni.

2013. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem is nyugtatlak, mindenki annyit költ szépítkezésre amennyit akar (vagy amennyire futja), és bármiről meggyőzheti magát és sorstársait :))
2013. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, de nem kell ezen összeveszni. :) Alapvetően én sem hiszek az ilyesmiben, de most erre kíváncsi voltám, hát kipróbáltam. Sok helyen felárat sem kérnek az ilyen vágásért, az én fodrászom pedig csak minimálisan vág drágábban melegollóval. :) Amilyen tragikus most a hajam, kb. semmi veszteni valóm nincs. :D Remélem, nekem is beválik, ha nem, akkor pedig egy tapasztalattal több.
2013. jan. 24. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!