Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 1 hónaposak a rasztáim, de...

1 hónaposak a rasztáim, de minden mosás után kb az egészet újra kell horgolni. Nem akar rendesen összeállni, nem akarok rákenni semmi kenceficét. Mindig sodorgatom, meg állítgatom, de nem marad meg? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
vagy mossam ritkábban? hetente mosom, mert nembírom, ha nem moshatom. De elvileg ennek nem kéne befolyásolnia..

2013. jan. 26. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

két lehetőség van

az első: lehet, hogy ilyen a hajszerkezeted és akármit csinálsz mindig picit szét fog jönni

a második: lehet, hogy a fodrász nem úgy csinálta ahogy kéne ezért jön szét

2013. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Fölösleges hetente mosni, úgy jó hogy szétjön, főleg 1 hónap után. Én 3 hónap után mostam meg először, szerintem bőven elég 1 évbe 2-3-szor megmosni, semmi baja nem lesz.
2013. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom és úgy is csináltam,hogy miután elkészül utána egy hónapig nem szabad mosni. ( ez idő alatt szépen összeáll) Aztán utána mehet a heti egy mosás. Szerintem mosd meg, horgold át, aztán egy hónapig hagyd békén, ne mosd és utána térj vissza a heti egy hajmosásra. Kitartás, én is kibírtam, neked is menni fog. :)
2013. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, megfogadom a tanácsokat :D
2013. jan. 28. 12:39
 5/7 anonim válasza:
90%
:D én is évente 2-3x mosom. Vigyázni kell rá kicsit, (ne mártogasd kutyagumiba, stb) és szépen öntisztul majd. Eleinte sztem nem árt ha horgolgatod, kell egy kis idő, h megszokja ezt az állapotot a hajad. Persze ez is ízlés dolga, van aki állandóan horgolja, és egy szál sem áll ki, van aki egyáltalán nem, és tök természetes az egész... Ahogy neked tetszik/kényelmes!
2013. jan. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok, ha letelt az egy hónap nem muszáj persze hetente mosni, mináél ritkábban annál jobb.

Mondjuk mikor nekem letelt az 1 hónap alig vártam,hogy megmossam :D de hát ezt ki kell bírni, utána is sokáig heti 1x mostam aztán áttértem 2 hétre, most már kb. 3 hetente mosom csak :D de már nem kellemetlen, nem büdös,nem koszos, nem korpás, nem zsíros, szóval tök normális,előtte se volt az mondjuk,de így megszokás volt a gyakoribb hajmosás :D

Majd kialakul neked is. :)

2013. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kim Bo Mao ***** válasza:
NE! Mármint maradj az egy hetes mosásnál!! Nehogy ne mosd csak azért, hogy "összeálljon". Inkább jöjjön ki egy csomó szál, és újrahorgolás, mint nem mosod egy csomó ideig... Én heti 2-3szor mosom, és az elején folyamatosan szétjött, mármint egy csomó szál kijött hajmosás után, és ez normális!! Csak időt kell hagyni! Ha nem mosod, akkor a kosz beépülhet a tincseidbe és könnyen begombásodhat, mert nem mindenkinek bírja a fejbőre, valakinek begyulladhat, vagy elkezd "túlhámosodni" és az meg borzasztó tud lenni. Hajtól függ igen, hogy mennyire jön szét, és nekem tök egyenes, vastagszálú hajtípusom van(sötétbarna-fekete)és ezért sokszor kell horgolni, de érezhetően kevesebb fog kijönni idővel, már 2-3 hónap után érezhetően kevesebb. Légy kitartó, és fogadd el a hajad annak, amilyen. Mosd a hajad kevés összetevős csalánsamponnal, amit kevés vízzel felhígítassz és azzal-csak a tövét-a tincseidet pedig szappanozd, ezzel könnyebben összeáll. Kicsit macerásnak tűnik, de szerintem megéri. Hetente egyszer horgolgasd, vagy kéthetente és összeáll majd türelem :D
2013. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!