Pattanás ellen így?

Figyelt kérdés

1. Megmosom az arcom Baba szappannal vagy Vichy Normaderm géllel

2. Dermofil paszta a problémás területekre, száradás után lemosom

3. Vermix szárítókeverék az egész arcra reggelig fent hagyva

4. Reggel arcmosás sima hideg vízzel


Ez így hatásos lehet? valaki használja ezeket a termékeket? Esetleg együtt?



2013. febr. 5. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a Vichy Normaderm gélt használom az arctisztításhoz, mivel zsíros a bőröm, majd kenek rá Vichy Normaderm nappali krémet. A Vichy termékek tényleg jók, nekem beváltak. Viszont a szappant kerüld el, mert teljesen kiszárítja a bőröd. Néha használok arctonikot is.
2013. febr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó,próbáld ki,hátha beválik.
2013. febr. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a 3. lépés miért kell?? em tudom hogy jót tesz a bőrnek a szárítás főleg naponta. Én azt inkább kiváltanám egy aloe verás gélre amit kenhetsz az egész arcodra.
2013. febr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem jó!


Agyon szárítod a bőröd, a száraz hámsejtek meg eltömítik a pórusokat és még több pattanást okoznak. Az irritációról nem is beszélve.


A Baba szappant felejtsd el, vegyél inkább valamilyen natúr szappant, pl citromfüves Yamuna, vagy kénes szappant. Szerintem amúgy a holt-tengeri iszapos és az olíva olajból készült szappanok a legjobbak. A gélek nagyon szárítanak, a Vichy meg egy rakás sz@r már bocs, semmire nem jó, felejtsd el, fölösleges pénzkidobás.


Arcmosás után valamilyen nyugtató tonik majd hidratáló krém kéne.


De nem ám ilyen paraffinos szutyok krém, hanem rendes, jó minőségű hidratáló, nyugtató, gyulladáscsökkentő összetevőkkel.


Hetente egyszer pedig glikolsavas arcradír, már nagyon olcsón lehet kapni jót. A durva fizikai radírozás felejtős.


A többi felesleges, nem kell szárítókeverék meg mindenféle alkoholos, szalicilsavas bizbasz.


Ha nagyon gázosan gyulladt a bőröd, akkor meg bőrgyógyászt keress fel, mert arra komolyabb megoldás kell. Esetleg érdemes ételallergia vizsgálatot csináltatni.


Ha érdekel linkelek a termékekről, amiket szerintem érdemes használnod, de így... csak kitolsz magaddal.

2013. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Dermofil és a Vermix is hatásos, de egyiket sem mindennapi használatra találták ki, de ha azt még bírja is a bőröd, azért a kettőt egymás után, egy napon ne használd szerintem. Én felváltva használom. Nem fog gyorsabban elmúlni a pattanás, ha mindent rákensz egymás után, viszont a bőrödet jól kiszáríthatod, ami megint csak csúnya.


A többi az jó, de a 2. és 3. pontot felváltva alkalmazd, és ha úgy érzed, szárítja a bőrödet, kicsit szüneteltesd ezeket.


És reggel ne felejts el hidratálni!

2013. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
dermofilt használok énis..de csak kétnaponta mert hámlani kezdesz..am meg hatásos.
2013. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!