Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 34 leszek idén, nő vagyok. A...

34 leszek idén, nő vagyok. A szemem alatti bőr néhány hónap leforgása latt tíz évet örgedett, mivel ápoljam?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mitől lett ilyen ennyire hirtelen. Azt hittem ez fokozatosan lesz ráncos, de nemrég még semmi baja nem volt, ma reggel meg megijedtem a saját tükörképemtől, annyira mély árkok voltak alattuk! Közben minden más változatlan. Nem értem.

2013. febr. 19. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A kialvatlanság, és a vashiány is okozhat ilyesmi karikákat.
2013. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem alszol eleget, kávé, cigi is nagyon gyorsan öregítti a bőrt, ha 1átalán vannak káros szenvedélyeid. Most már egyre jobban megérzi a bőröd a külső tényezőket. Pihenj többet, szemránckrém, sok folyadék, elsősorban ásványvíz, hideg vizes arcmosás az élénkíti a bőröd, frissebb üdébb lesz tőle, nappali éjszakai krém ami kollagén tartalmú, vagy aloe verás, s kigyóubi pakolás vagy kigyóubi darabkák a párnácskákra a szemed alján. Ezek segítenek. S ügyelj arra hogy kiméletesebb életet élj, kevesebb szolárium, szemfesték, alapozó, púder használat ezek hamar ráncokat produkálnak.
2013. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A stressz is okozhatja, én 10 évvel fiatalabb vagyok nálad, mégis rettenetes a szemkörnyékem sajnos. Már csak abban bízom, hogy van erre valami orvosi (végső esetben plasztikai sebész vagy inkább valami kozmetikai kezelés) kezelés, mert ahogy nézem, nemsokára muszáj lesz költenem rá.

De érdemes lenne tisztázni, hogy párna karika vagy ránc van. Nekem inkább ráncok, azt a stressz és a hunyorgás, nevetés, napfény, száraz bőr okozhatja. A karikák lehetnek öröklöttek is, vagy a kialvatlanság, esetleg veseprobléma. A párna/puffadtság az nem tudom pontosan, gondolom az is kevés alvás, esetleg valami vízvisszatartási probléma (háziorvossal beszélj és legalább egy vérképet csináltass).

Igyál sok ásványvizet, egyél zöldséget gyümölcsöt vagy szedj vitamint, használj napszemüveget és fényvédős arckrémet nappalra, éjjelre pedig hidratálót vagy szemránckrémet.

Én már sok terméket kipróbáltam, de sajnos nem látom, hogy érdemes lenne őket újravenni. Amúgy a múltkor mondta a bőrgyógyász, hogy konkrétan ránctalanító krém nem létezik, rá sem írhatnák ezt a termékekre.


Egyébként milyen lett azóta, jobb, rosszabb? Mert ha tényleg ennyire hirtelen lett olyan, akkor lehet valami nagyobb baj is a háttérben, érdemes lenne emiatt is felkeresni a háziorvost.

2013. máj. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jobb már a helyzet, elkezdtem szemkrémeket használni éjjelre és nappalra is, az aloe verás tényleg nagyon jó! És rávettem magam arra is, hogy többet aludjak, sokkal korábban megyek aludni, mint mikor azt a kérdést kiírtam! Ezek segítenek. :)
2013. jún. 2. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!