Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy lehetne ilyen hajam?

Hogy lehetne ilyen hajam?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek ezek a hajak, bár eddig nem voltam a raszta haj híve, semmi előítélet nincs bennem iránta, egyáltalán nem tartom igénytelennek (hiszen nem is az, csak sokakban él ez a tévhit), de most nagyon megtetszett. Viszont nem mindegyik "típus" tetszik, az ilyen rövidebb és nagyon vastag tincsek nem, az tetszene amelyik nagyon hosszú, kis vékony apró tincsekből áll, ezekből akár frizurát is lehet csinálni: feltűzni, fonatba fonni, kontyot csinálni belőle stb, szóval nem lenne annyira "uncsi" hogy mindig csak 2 féleképpen lenne, kiengedve vagy összefogva. Még mindig eléggé tartok a dologtól, mert kissé megrémiszt a tudat hogy csak ollóval lehet tőle megszabadulni (lehet van akinek olyan erős a haja h kibírja h kibontsák, az enyém nem az), de ha belevágnék szerintem nem bánnám meg. Előnyének tartom: nem kell 3-4 naponta órákat tölteni a hajmosás fárasztó és hosszadalmas procedúrájával, mert elég hetente vagy akár ritkábban mosni, könnyű kezelni olyan szempontból hogy nem kell belőle mindig frizurát kreálni minden áldott nap hogy nézzen is ki valahogy a haj, és olyan nagy volumenű, dús hatása van amilyenről pl én a saját hajammal álmodni sem merek, mert vékonyszálú :(

Mutatok képeket, ezek nagyon tetszenek, a kérdésem az lenne hogy van olyan "technika" amitől ilyen lesz, vagy ez hajtól függ h kinek h néz ki a rasztája? Mitől függ h vékonyabbak v vastagabbak a tincsek? Illetve hogyan lehet hosszabbítani? mert gondolom nincs az összes lánynak derékig érő haja a képeken, mert ugye a rasztázás során fel is ugrik valamennyit a haj, tehát ha már a rasztahaj ér derékig akkor a sajátnak még hosszabbnak kéne lennie.... A fodrász vagy ehhez értő ember ezt hogyan oldja meg? ha veszek póthajat akkor bele "építi" a rasztatincsekbe és akkor rögtön lehet nekem is derékig érő rasztahajam? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, bocsi ha sok hülységet kérdeztem, de egyáltalán nem vagyok jártas a témában :) Viszont nagyon érdekelne milyen raszta hajjal élni :)

A képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2013. febr. 19. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
2 képből is felfogtuk volna, minek hatszáz???
2013. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
en ugyan nem ertek hozza de azt jol tudom mivel egyik ismerosomnek evek ota raszta a haja hogy pothajjal szoktak olyan hosszuva varazsolni a hajukat.nekem egy srac ismerosom csinalta meg de azota is ilyen a haja.egyebkent nem hiszem h lekene utana vagni a hajad ez marhasag.de biztos h irto draga arra keszulj fel meg egy napos munka.googleiz ra es olvas forumokat stb:)
2013. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
de ritka undorito
2013. febr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Én is úgy tudom, hogy viszonylag ritkán mossák meg. Azt tapasztaltam egy rasztás lánynál, hogy fura zsirszagú a haja, ő másfél hetente mossa. Gondolom jó kis baktérium tenyészet a feje, meg a fejbőr sem szellőzik eléggé. Nekem is tetszik a raszta haj ezek ellenére, de nem vállalnám be higiéniai okokból, esetleg pár tincset.
2013. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1: puha vastag műraszta


2: hosszú hajba befonott keméyn de kósod műraszta


3: vékony, kemény duplavégű műraszta


4: ráekeréses technikával rögzített


5: duplavégű, néhol színes műraszta


6: valószínűleg normál raszta


7: normál raszta befestve


8: sodrott haj (szerintem nem is raszta, csak össze van tapasztva)


9: félig berasztázott haj, normál rasztával, befestve


10: normál raszta, kifakult festéssel


11: műraszta afrofonott műtincsekkel, lenőve


12:hagyomásnyos raszta frufruval


13: horgolt műraszta



A hagyományos rasztát heti egyszer szokták mosni, illetve a hajtöveket 1-2 naponta tisztítani. Mivel a berasztázott rész nem zsírosodik, elég ennyiszer. Attól tűnhet zsírosnak, hogy eggyes emberek viasszal ápolják, de ez sztem eléggé pocsék megoldás, mert enélkül is egyben marad, sokkal értelmesebb havonta visszahorgoltatni.


A műraszta egy műhajból készült toldás. előnye, hogy kifonhatod, kimoshatod gépben, cserélheted. Bármilyen extrém szín könnyen elérhető vele, hiszen nem fog, nem ereszti a színét. Létezik belőle göndör, sima, sávozott, vékony, vastag, csillogó, uvban világító, természetes hatású, stb.


rögzítés:

dupla:

[link]

hurkos:

[link]

2013. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kim Bo Mao ***** válasza:

A legtöbb képen műrasztások, talán csak a fehér-szőke hajú, piercinges, szemüveges lánynál nem. Akinek sok haja van kb olyan vastagságú lehet. Nem baj ha vékonyszálú a hajad, ha sok van belőle akkor nagyon szép raszta lehet belőle, viszont se plussz műraszta a vastagításért, se túl hosszú hosszabbítás nem javallot, ugyanis pont a vékonyszálú hajad miatt könnyen kialakulhat hajhullás, mert nem fokozatosan szokik hozzá a fejed a hajad súlyához. Nincs írott szabály egyébként a raszta mosásához, én heti 2-3x mosom az enyém, és nem vagyok büdös, se ápolatlan. Nem vagyok csöves -.-" Viszont én is láttam, éreztem már büdös rasztahajú embert, mert sajnos a rasztások között is van egy csomó tévhit, pl. hogy ritkán szabad mosni meg ehhez hasonlók. Az is tény, hogyha kevés tincsed van, ergó nagy területen van összefogva a haj a fejbőrödön akkor nehezebben szellőzik, de megfelelő tincsfelosztással ez sem probléma. És még valami, főleg eleinte RENGETEGET kell foglalkoznod a hajaddal, horgolgatnod kell minden egyes hajmosás után. Mert igenis szerintem ha lesz akkor inkább mosd úgy, ahogy érzed szükségét, és akkor utána horgold, minthogy ne mosd és azon az alapon nem kell horgolni...

Ja és nemigen ajánlom, hogy fodrásszal csináltasd, mert sok fodrász nem ért hozzá, és valami cuccal sodrással ideigleneset csinál több tízezerért, inkább keress olyan készítőt, aki már többször csinált ilyet, és neki is dreadje van.

2013. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!