Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hova menjek, ha azt akarom...

Hova menjek, ha azt akarom kideríteni, hogy mitől lesz pattanásos a bőröm? Van erre valami vizsgálat amivel ezt ki lehet szűrni?

Figyelt kérdés

Bőrdokinál már voltam,de csak egy kenőcsöt írt fel, ami ugyan hámlasztja a bőröm rendesen, és halványulnak a régi foltok, de az újak ugyan úgy kijönnek..Ez max. akkor lenne jó rá, ha tudnám,hogy mitől jönnek ki nálam a pattanások és már csak azokat kezelném vele amik már kijöttek rajtam.


Mindenkitől azt hallottam,hogy majd tini kor után ez megszűnik, de nem, mert már 20 felett vagyok és mivel már több mint 10 éve szenvedek tőle, már szeretnék tőle megszabadulni végre.


Egy cikkben ezt olvastam:

" A pattanásos bőr első számú okozója a tej fogyasztása – a tehéntej. Bármelyik tejtermék, – de elsősorban a folyékony tej, a sajt, a vaj és az olyan dolgok, mint például a fagyi mind-mind elősegítik a pattanások megjelenését a bőrön.


Az eredmény egy allergiás reakció fellépése, mely pattanásos bőrt eredményez. A pattanásos bőr egy másik okozója a feldolgozott étel, ide tartoznak az összes egészségtelen ételek, a finomított ételek (fehér liszt, fehér cukor és más finomított cukrok), a feldolgozott húsok, a telítetlen zsírok, a margarinok és egyéb feldolgozott ételek, baromfi- és tejtermékek, melyek különböző vegyületeket és hormonokat tartalmaznak. "


Ez idáig oké, viszont mire én ezt magamnak kikísérletezném, hogy én mire vagyok allergiás, vagy mire reagál így a bőröm, több hónap is eltelhet, teljesen meg nem kerülhetem el az összeset, az elég nehéz lenne, nagyon sok ételbe kell egy kis vaj, vagy tej vagy cukor, a tésztafélékben is van liszt..

Tehát az a kérdésem,hogy csinálnak-e valahol ilyen kivizsgálást amivel ezt meg tudják állapítani?



2013. febr. 23. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Valami olyan dokit keress, aki kivizsgálja, hogy van-e tejcukor érzékenységed. Az igaz, hogy aki allergiás bizonyos ételekre, azoknál az okozza a pattanásokat. Viszont akinek nincs semmilyen érzékenysége, és az emberek többsége ilyen, annál nem ez okozza. Szinte mindenkinél tinédzserkortól egész akár 30 éves korig a hormonok okozzák. Akkor meg akárhogy diétázol, nem fog javulni. A jobb külföldi orvosi oldalakon egyébként már nem egy kutatási eredményt közzétettek, hogy pusztán ételek nem okoznak pattanásokat. Pedig az él a köztudatban, mert régebben így gondolták, mikor valójában még semmi bizonyíték se volt rá, csak találgatták, hogy mitől van. Ez épp olyan, mint ahogy azt mondják, hogy csak az lesz kövér, aki sokat eszik és nem mozog. Ez sem mindig igaz. Sok esetben igen, de itt is vannak kivételek. Pár éve fedezték csak fel, hogy konkrétan mitől van és hogyan öröklődik. De attól még az emberek agyában az van, hogy csak akkor lesz kövér valaki, ha folyton zabál. Ugyanez van a "bizonyos ételek pattanást okoznak" témában is. Nekem is 100x elmondta a bőrgyógyász, hogy mindenféle olajos magvat, csípős ételeket, zsíros dolgokat kerüljek, mert biztos attól vannak pattanásaim. Egyáltalán nem eszek ilyesmit, mert nem is szeretem egyiket sem, a zsírosat főleg, a koleszterinszintem is épp hogy az alsó határt súrolja...
2013. febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt még megkérdezhetem, hogy milyen kenőcstől halványodtak a foltok? Nekem pont ilyen kéne. :)
2013. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem eszek popcornt, chipset, mogyorót. Járok kozmetikushoz és nincs 1 pattincsom se. Régen sok volt. Szedek fogamzásgátlót is és az is sokat javított. Valakinek pont ezért írják fel.
2013. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez 98 %-ban pajzsmirigy alulműködés ebben a korban, ha minden kezelés csődöt mond.Én már csak tudom. Endokrinológushoz menj vele. Ha gyenge a körmöd is hamar zsírosodik a hajad, valamint száraz a bőröd és fáradékonyabb vagy, akkor mindenképpen érdemes egy ilyen orvoshoz menned, aki egy vérvizsgálattal eldönti a dolgot.
2013. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Skinoren krém. Csak bőrdoki írhatja fel, és kerülni kell ilyenkor a napfényt. Meg iszonyatosan hámlaszt,de pont ettől halványodnak a foltok.


Fogamzásgátlót nem szedhetek, tehát nálam az kilőve, és nem is szeretnék semmilyen hormonális dolgot kipróbálni.


Lehet, hogy tényleg csak kizárólag a hormonoktól van, de azért kipróbálnám, hogy ha változtatnék az étrendemen akkor javulna-e. Tejcukor érzékenyeknek meg ott van a laktózmentes tej,tejföl, bizonyos sajt fajtákat is ehetnek,amiktől nincs emésztési gondjuk, szóval ők se kerülik el 100%-osan a tejtermékeket. Én is csak nagyon keveset eszek, szóval a tejtermékek nagy részét kerülöm, de nem tudom, hogy ha teljesen elhagynám akkor jobb lenne?

Meg emellett nem csak azt írják kiváltó oknak.

Csak szeretném tudni, hogy mitől van, valami ételtől, gyulladás a szervezetben, hormonok, ....? és ,hogy lehet e valamit ellene tenni. Milyen vizsgálatokra érdemes ilyenkor menni, ahol minden lehetőséget megnéznek. Olyanról is hallottam,akiről kiderült,hogy ciszták voltak a szájüregében és az váltotta ki nála a nagyon csúnya pattanásokat, pedig bőrgyógyászaton azt mondták neki,hogy gyógyíthatatlan bőrbetegsége van. Én sem lehetek benne biztos ,hogy 30 éves koromra elmúlik, mert nem tudom,hogy mitől van.

2013. febr. 23. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!