Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet kideríteni hogy...

Hogyan lehet kideríteni hogy tényleg tej érzékeny vagyok? Ha vizsgálatra lenne szükség az hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Mostanában minden nap 2x hasmenésem van és arra gyanakszom hogy a tejtől ill. tejterméktől . Ha ki akarom deríteni akkor először a háziorvoshoz forduljak?

2012. nov. 20. 09:52
 1/5 klopusz ***** válasza:

Szia!


Először is mindenképpen a háziorvoshoz kell fordulnod, vele megbeszélni. Ő fog elküldeni további vizsgálatokra (ha jól tudom, ez egy egyszerű vérvétellel megoldható).

Ebből azt is meg tudják állapítani, hogy tejfehérje vagy tejcukor érzékenységed van-e.


Remélem, segítettem.

2012. nov. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

háziorvos ad beutalót gasztroenterológiára

ott zajlik majd a vizsgálat, éhgyomorra kell menni, meginni egy íztelen löttyöt, majd 30 percenként egy gépbe levegőt fújni, az értékeket felírják, kiértékelik, de már közben is látszik, hogy felmegy-e az érték vagy sem. Ha nem, akkor nem vagy rá allergiás, ha igen, akkor felírnak rá gyógyszert.

2012. nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Néhány napig ne egyél tejterméket. Ha a tejtől van, akkor elmúlik a hasmenésed. De lehet, hogy nem jó az a tej, amit iszol.

Ha elmúlt a hasmenésed, akkor újra igyál tejet, de csak kis mennyiségben. Orvos nélkül is rájöhetsz, hogy mitől vagy rosszul.

Ma nagyon könnyen ráfogják mindenre, hogy allergia.

2012. nov. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Háziorvos ad beutalót gasztroenterológiára. Ide éhgyomorra kell menned. Itt vagy egy tablettát, vagy folyadékot itatnak veled, majd bizonyos időközönként (15 perc) bele kell fújnod egy kütyübe. Ha valóban érzékeny vagy, akkor esélyes, hogy kapsz egy spec diétát.
2012. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat a nagy része hasznos vokt tényleg :)

De azért azt csak tudom hogy nem romlott tejet ittam és kipróbáltam hogy nem ittam tejet pár napig de semmi változást nem érzékeltem de azért azt jó tudni hogy mennyire vagyok érzékeny ( ha az vagyok ) hogy kávéba ha tejet iszok az mennyire okoz bajt vagy mondjuk egy bögre tejtől lesz hasmenésem......


De a többieknek tényleg köszi :)

2012. nov. 20. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!