Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem tudom rendbe hozni a...

Nem tudom rendbe hozni a hajam. Hiába vágom le másnapra ugyanolyan törött a vége. Nem vasalom, nem szárítom, minden hajmosásnál pakolást használok, hajvégápolót is teszek rá, mégsem javul. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Volt már valaki hasonló helyzetben, akinek sikerült rendbe hozni a haját? És ha igen, hogyan? Nagyon szeretném megnöveszteni, de így nem tudom.

2013. febr. 28. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem keressmeg egy igan jó fodrászt, vagy egy hajklinikát ott segítenek neked és tanácsot is kapsz az otthoni ápolásra.
2013. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Étkezz egészségesen, és szedj direkt hajra való vitaminokat!


Vágass belőle többet, ha kell, legyen egész rövid, mert ha feltörik folyamatosan, akkor soha nem is fog megnőni.


Az is lehet, hogy pont a sok kencefice és gyakori hajmosás teszi tönkre a hajadat!

A pakolások helyett keress természetes olajokat, vegyszermentes megoldásokat.


Amikor a haj már hozzáér a gallérhoz, vállakhoz, akkor a folyamatos súrlódás miatt is törik. Sok kisebb csattal fel lehet tűzni, hajpánttal felfogni, legalább otthon, utcára sapka alá tenni.

2013. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1 hónapja elkezdtem szedni külön hajvitamint,azon kívül B és C vitamint valamint vasat is. Eddig mostam minden nap,most próbálok áttérni arra,hogy 2 naponta mossam. Levágatni azért nem akarom mert röviden is törött. Egyébként havonta vágtam mindig kicsit belőle,de úgy 4 hónapja nem is vágtam semmit,mert rájöttem,hogy hiába vágom le a töredezés úgysem múlik el..
2013. febr. 28. 09:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet a gyakori hajmosástól is, mert a sampon eléggé tudja károsítani. Használj kímélő, szulfátmentes sampont, ajánlom a Babylove-ot, dm-ben 400 Ft. Azért mellette kb. 2 hetente érdemes egy sima, szulfátos samponnal megmosni, hogy a szilikonmaradványokat leszedje, ami a balzsamból meg ápolókból kerül rá. Magadnak vágod a hajad? Milyen ollót használsz? A hajvágó ollónak nagyon élesnek kell lenni, és csak és kizárólag hajvágásra szabad használni. Ez azt jelenti, hogy még egy cérnát sem vághatsz el vele. Ha nem jó az olló, akkor az is törheti. A Fiskars nagyon jó márka, van hajvágó ollója, kiváló minőségű otthoni hajvágáshoz, igaz nem olcsó, 3000-4000 Ft.

Emellett lehet még vitaminhiány miatt is. Írtad, hogy már szedsz vitamint, az viszont csak a most növő részre fog hatni, a többire nem.

Még azt tudom ajánlani, hogy mosás előtt pár órával kend be a hajad nyaktól lefelé kókuszolajjal. Nem kell, hogy tocsogjon, csak kicsit látszódjon zsírosnak. Ez is segíthet.

2013. febr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
most Balea sampont vettem,szilikonmenteset. Eddig nem foglalkoztam vele,hogy szilikonmentes-e,most gondoltam kipróbálom. Illetve megpróbálkozom majd egy pakolással (kókuszolaj,ricinus,méz),hátha segít. Külön vettem hajvágóollót erre a célra és semmit nem vágtam el vele,csak erre használtam.
2013. febr. 28. 10:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazából nem a szilikonokkal van a baj, hanem a szulfátokkal. A Balea nem rossz sampon, de elég erős, én is használom, de csak ritkán a tisztító mosásokhoz.
2013. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha naponta mosod a hajad akkor szerintem attól törik, hiszen a víz, sampon, kiszárítja, hajat mosni heti 1szer, max 2szer szabadna csak, ha egészséges hajat akarsz.
2013. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nekem már második napon eléggé vállalhatatlan a hajam,meg nem is érzem tisztának ha nem mosom meg. Persze lehet hozzászokik a kevesebb mosáshoz,de nem tudom mennyi idő lesz. Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 28. 18:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az a baj, hogy szárazon vágod és rossz ollóval. Való színű nincs semmi bajod, csak nem neked kellene levágnod. Menj el egy fodrászhoz aki szépen levágja és onnantól kedve hagyd békén a hajad. Hetente csak egyszer vagy kétszer moss meg és a hajpakolásokat is mértékelve kell használni. :-)
2013. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!