Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha először megyek szoliba,...

Ha először megyek szoliba, mit vigyek magammal, milyen lesz?

Figyelt kérdés

Nagyon fehér bőröm van, nyáron sem tudok barnulni, csak egy nagyon-nagyon kicsit, de másokhoz képest még akkor is fehér vagyok. Nem az a célom, hogy olyan színű legyek, mint Jessica Alba, csak szeretném kipróbálni a szolit, hogy milyen.


Úgy gondoltam, hogy hétvégén mennék, hogyha valami baj van, akkor az úgy hétfőre elmúljon (Vagy talán tavaszi szünetben, addig még kibírom:))


Hány percesre menjek?

Miket vigyek magammal mindenféleképpen?

Meztelenül kell ott lenni?

Állós/fekvős?

Milyen krémeket használjak előtte/közben/utána? (naptej, szolikrém, testápoló, stb)


Előre is köszönöm szépen :)

16/L



2013. márc. 4. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
állóban 3 perc először szerintem mindenképp, nagyon fontos hogy ne legyen száraz a bőröd, tehát bekenheted szolikrémmel is. ne legyen rajtad semmi smink, és meg legyen tisztítva normálisan az arcbőröd. az hogy meztelenül szolizol e vagy sem, azt neked kell tudnod, vannak akik meztelenül szoktak, vannak akik csak bugyiban :). én nagyon sokáig csak állóba mentem, mert gyorsabban barnít, de aztán rájöttem hogy a fekvő kényelmesebb ha már több ideig van bent az ember, ráadásul nekem az nem tűnik olyan melegnek sem. szolikrémeket az ilyen helyeken helyben is lehet kapni. első alkalommal biztos hogy nem lesz változás, de ha naptejet használsz akkor még úgysem. a titka, hogy kevés idővel kezdj és fokozatosan menj csak több időre. :)
2013. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok bocsi az kimaradt, hogy gumizd fel a hajad mindenképp és vegyél le minden ékszert magadról!
2013. márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
a szoláriumozás már 18 éves korhoz van kötve tehát nem mehetsz szoliba mert keményen megbüntetik őket ,bár lehet van olyan ahol megengedik.
2013. márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólásokkal egyet értek,de még ki egészíteném annyival,hogy ha nem vagy 18 még nem szabad szolizni mert nincs saját bőr védelmed,és sokkal nagyobb a bőrrák kockázata,és egyébként sem ez a fontos,ettől senki nem lesz menő stb.Másrészt a fiatalok körében sűrűn hallani hogy egész nap a napon vagy, hosszabb időre mennek szolizni,leégnek,ami szintén bőrelváltozással jár.Ha olyan helyen vagy magad előtt is törölt át a gépet ha fekvő,ha álló akkor meg lépj rá a törölközőre ,vagy papírra amit adnak,nem mindenhol figyelnek a higéniára:(Ha jól olvastam a testápolóról nem esett szó,tilos más krémet használni mint ami a szolikba van,mert ha meg nézed rá is van írva mind egyikre,hogy szoli fény alatt lettek tesztelve,nem hiába.Se parfüm se smink ne legyen rajtad,mert a ki tágult pórusaid a melegtől szépen magukba szívják az alapozót,púdert,és azon felül hogy 100-szor jobban öregítik a bőrt,el tömíti a pórusokat,és tele leszel pattanásokkal is.És mivel plusz egy rétegen kell a szoli fénynek át mennie,nem is barnulsz egyáltalán.Én fekvőt használok csakis EU 0,3-as csoki csövet,itt nem égek le és hosszan tartó szép természetes színem lesz,mert a sima eu-s nem barnít semmit.Általában 9-12 percet szolizom,mindig használok krémet,Scyn 0,vagy Australian Gold krémet.Az arcomat és a nyak,dekoltázs részt van 20 as,vagy 15-ös bronzosító naptejjel szoli előtt 30 perccel be kenem,ezt bőrgyógyász javasolta.
2013. márc. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szinte mindent leírtak előttem, de én kiegésziteném annyival , hogy vihetsz ragtapaszt amivel a kiálló anyajegyeket célszerű leragasztani. vihetnél magaddal ásványvizet is ,mert szomjas leszel utána, és pótolni is kell, mert leizzadsz elég rendesen a szoliba:)
2013. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!