Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrászok! Mennyire roncsolja...

Fodrászok! Mennyire roncsolja a hajamat, ha a szőkítőport csak meleg vízzel keverve használom festett haj radírozására?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam egy tincsen ezt a módszert és látványosan világosodott. Világosbarna hajamból szuper vörös tincset csinált ... vörös az igaz de világosabb és mivel nem peroxiddal használnám, bízok benne, hogy kíméletesebb. Hányas oxival vihetem fel utána a festéket (világos hamvas szőke a festék) ?

2013. márc. 14. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ez a legkíméletesebb módszer. Otthon tuti, hogy teljesen foltos lesz :( Ha mégsem lesz foltos, mert olyan ügyin megcsinálják neked EGYENLETESEN , akkor sem tudjátok annyira leszedni, hogy egy hamvas szőke - ami speciális szőke - szépen befogja.

Őszintén szólva ezért tanulják a fodrászok 3 évig a szakmát:) Színkeverés, kémia.....ez az a helyzet, amivel tuti roncsá teszed és foltossá a hajad. Legalább első alkalommal menj el fodrászhoz, aki 1 színbe hozza a hajad....majd vegyél TUBUSOS festéket fodrászcikkbe. Reméljük, hogy nem dobozos , bolti festékkel van most festve, mert márkától függetlenül azok nem sokat érnek :( főleg, ha világosítani akarsz utána.

2013. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. Soha egyszer sem bolti festéket használtam, hosszú évekig fodrász festett indola festékkel, manapság itthon festem magamnak mert évek alatt ellestem tőle, hogyan csinálja. Jelenleg Kallos argánolajas festéket használok.


Én is a fodrászra gondoltam először a szőkítőporos világosítás kapcsán, de csípőből visszadobta nekem hogy ő ilyen hosszú és tömegű hajat nem szőkít ... kénytelen vagyok egyedül ügyeskedni persze nagyon vigyázok figyelek ügyelek mindenre nagyon beleástam már ebbe a témába magamat legalább egy fél éve. Nyilván ez nem egy fodrásztudással egyenlő, de mit tehetek ha a fodrászom nem vállal és látom a fodrász által tönkretett hajakat? Azért fizessek hogy a szalonból jöjjek ki sírva? Ezért inkább a szép lassú kíméletes módszerekkel próbálkozom, colourb4on már 2x túl estem eredmény nélkül, eddig a sima vizes szőkítőpor szedett le a legtöbbet.


És ha vizes szőkítőporral radíroztam, utána hányas oxidálószert érdemes használnom a festékhez, hogy ne roncsoljam szét a hajamat?

2013. márc. 14. 19:38
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha erős a hajad és nem száraz, akkor erősebb oxitól sem lesz semmi baja. 10 éve szőkítem a hajam (legalább), úgy hogy először szőkítőpor + 12% oxit kenek rá, utána meg hajfestéket 9% oxival. Én így tudok csak világos hamvasat csinálni, mert nagyon sötét a hajam. Szerintem neked is minimum 9%-os oxi kéne a festékhez ha nagyjából normális színt akarsz elérni. A 6%-os nem világosít eléggé.
2013. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, erős a hajam és egészséges, mellem alá ér, lépcsősre vágott de így is rengeteg sok. Nekem ez sajnos irtó erősnek hangzik amit leírtál. Kicsit megtévesztő lehet, amit írtam, igaz, hogy a festékem világos hamvas szőke, de ez a fodrász-szőke, tehát nem jégszőke, nem platina. Én csak egy hamvas szép barnásszőke természetes hajat kaarok elérni, nem szőke szőkét, de megtévesztő lehetett az árnyalat megnevezése valóban: )

Ma a leradírozott tincsre felvittem a világos hamvas szöszit 12es oxival. Az eredmény felül gyönyörűszépséges hamvas ugyanakkor picit aranyló, odáig vagyok érte, de a vége sajnos még mindig elég rezes, nem az a gyönyörűszép hamvas arany mint a teteje ... nem feltűnő a különbség finom átmenet van, nem foltos, de szeretném ha a vége is iylen szép aranyló hamvas lenne. : ( majd megkérdezem fodrászkellékesbe hogy erre esetleg valami más az ollón és a szétszivatáson keresztül akad -e.

2013. márc. 14. 20:47
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

NEEEEEEEEEEEEE! Az oxy lényege, hogy megnyissa a hajszerkezetet. Ha le van szőkítve a hajad / lepacsmagoltad :) / minek a 12% ? Felviszed a festéket és teljesen nyitva marad a hajszerkezeted, amitől a második mosás után kifolyik a festék.

Mivel alapból vöröset kell eltüntetni, valóban nagyon nehéz a dolgod. Először is Kallossal szinte lehetetlen. Bocsánat. Ne hasonlítsunk össze egy 415 forintos festéket egy 2755 forintossal. Ne viccből drágább. Vegyél elsőre egy normálisat. Ha hosszú a hajad, akkor legalább 2 tubussal. A vöröset a hamvassal lehet némileg kiütni. Ha levilágosítottad, akkor a színmélységtől föggően 3% vagy 6 % oxyt használj. Ha nagyon világos, akkor a 3-ast, ha még picit világosítanál, akkor 6ost. Többet semmiképpen! A festés után mindenképpen color samponnal moss hajat (az lehet kallos is) Ápold balzsammal, mert különben nem sokáig lesz egészséges.

2013. márc. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat, de nekem a kallos festékkel semmi problémám, évek óta festem azzal a hajamat, a fodrászom is használta, és én szeretem. Szerintem ahhoz fogok egy olyan mixtont vásárolni, hogy kiüssem a vöröset az aljából. Használtam drága alfaparf festéket is és a kallossal SOKKAL elégedettebb vagyok. Az alfaparf sem mattította sajnos le jobban a hajamat pedig az nem egy csóri márka szerintem.

Köszönöm szépen a többi tanácsot! Közben egy tincset leszőkítettem 6os oxi és szőkítőpor keverékével. Utána befestettem 9es oxit használtam a világos hamvas szöszihez. Az eredmény nem lett annyira vörös, mint a radírozott tincsen. Úgy döntöttem, nagyon óvatosan 6os oxival le fogom picit kapatni a hajamat, nagyon figyelve ügyelve, mivel a próbatincsem sem lett nyúlós, nem áll ketté egy darab hajszálam sem. Ha 6ossal leszivatom, akkor utána a hamvasszőkét 9es vagy 6os oxival kenjem majd rá? Nagyon köszönöm a válaszokat mégegyszer!

Az ápolás természetesen alapvetően is megvan, rendszeresen használok pakolást, mindenre nagyon figyelek, olajokat védő termékeket stb.

2013. márc. 15. 18:35
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon bátor vagy. A fodrászod nem véletlenül nem mert nekiállni - elég nehéz munka, könnyű elrontani.

Az, hogy te tincsekkel játszol, nem jelenti azt, hogy amikor a teljes hajadat kell bekenned szép egyenletesen és lehetőleg gyorsan, sikerülni is fog. Nagyon valószínű, hogy foltos lesz, amit a rákent hajfesték sem fog eltüntetni.

Azt tudd, hogy a hajtőre kell a legvégén felkenni a szőkítőt, különben ott lesz a legvilágosabb!

Ha mégis sikerülne a szőkítés, akkor utána elég 6-os oxival használni a festéket.

Én még próbálkoznék más fodrásszal, nem hiszem, hogy senki nem vállal el.

2013. márc. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a hajtőre kell utoljára kenni, ennyire azért nem vagyok hülye, nem véletlenül írtam hogy azért rendesen beleástam a témába magamat, úgy merek ilyennel próbálkozni.


Érdemes ezt megnézni, szebb munkát végzett mnit egyes fodrászok:

http://www.youtube.com/watch?v=Hx248R6K-5o

2013. márc. 17. 00:08
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyéztelek le. Nem is értem, ha ennyire tudsz mindent, miért kérdezel fodrászokat? Szerintem csak megerősítésre vársz és nem tanácsra...
2013. márc. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem mondtam én hogy tudok mindent: ) mindenkinek szépen megköszöntem a válaszokat és tanácsokat, segítséget. Így van ahogy írod, pár kérdés van bennem és megerősítésre van inkább szükségem, azért teszek fel kérdéseket, mert nem akarom elrontani.


Nem egyszerre akarom amúgy az egész hajamat leszőkíteni. Szekciókban akarom. Tudom hogy egy tincset enyhén könnyebb festeni mint egyhatalmas tömegű hosszú hajat. Négy fele akarom választani a hajamat. Szerintem a fodrászom simán azért nem vállalta el mert gyakorlatilag lusta ehhez, nem akar ennyit vesződni. Ismerem őt és tudom hogy bőven van elég vendége tehát simán bemondhatja nekem hogy bocs de nem szőkíti ki a hosszú dús hajamat. Nem hiszem hogy azért nem vállalta mert olyan kockázatos lenne, ahogy írtam szerintem nem akarja, mert nem két perc lenne, de nem is 30, ennyi. Ezek után persze gondolkozom rajta hogy egyáltalán a későbbiekben járjak -e hozzá mert ez nekem elég lelombozó hogy ezt nem vállalja. Ahogy írtam világosbarna vagyok nem sötét a hajam nagyon.

2013. márc. 17. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!