Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrász tanuló vagyok és 1...

T.Timiii kérdése:

Fodrász tanuló vagyok és 1 hónap múlva vizsgám lesz hindenburgi hajvágás beszárításból és berakás, kifésülésből . Valaki adna nekem valami jó tippet hogyan tudnom könnyebben meg tanulni? Nagyon kétségbe vagyok esve .

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Az oktató nem segít???
2013. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A stuccolásra nagyon figyelj oda , ahogyan a kezedben tartod a fésűt a tetejét egy kicsit döntsd magad felé és folyamatosan mozgasd miközben vágsz így az átmenet meglesz.A tarkón sose használj nullás gépet mindíg ollóval vágj. A fejtetőn figyelj hogy pontosan merőlegesen emeld ki a hajat és egyformára vágd a kalapvonalnál úgyszintén. Amikor "keretet " adsz a frizurának szóval a fül körül és kétoldalt vágod mindíg csúsztasd az ollót így nem vágod meg a modelled . A beszárítást jobban utáltam mint a vágást. A tőszárító rövidebb felével száríts, mikor elkezded a hajtőt kicsit told előre és szárítózd és hátulról haladj előre. Amúgy ha megkéred az oktatód biztosan segít neked vagy olyas valaki akinek megy kérd meg hogy segítsen. Ez a hajvágás az alapja mindennek,ha nem tanulod meg bajban leszel később. Ha jól gondolom 10-11.-es lehetsz asszem, akkor tanultam én is mikor végzős leszel mégegyszer kell majd vizsgáznod belőle sajnos mint minden másból. :/ Sok szerencsét. :)
2013. márc. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
melyik fajta marcell hullámból vizsgázól? Vizmarcell, vasmarcell vagy berakásos marcell?
2013. márc. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) 9.-es vagyok :) vízhullámból is most vizsgázok de az nagyon jól sikerül általában de most a berakásos marcellból is . és azt nem tudom annyira jól . Az oktato nem tudd mindig rám figyelni nagyon sokan vagyunk a mühelybe és valahogy én elmaradok :/ az első vizsgám nagyon jól sikerült de a mostanitól félek a legjobban ... az angollal is jól beilyesztetek hogy a profik is abból buknak szóval nem tudom mi lesz még .
2013. márc. 23. 17:14
 5/6 anonim válasza:

Megnyugtatlak ha az angol sikerül akkor sínen vagy mert az a legrosszabb minden közül. :)

Jobb vagy balkezes vagy? mert ez lényeges.

Ha jól emlékszem akkor a szemöldök 3/4 -nél kell elválasztani. A csipeszes felén 3 oszlopot kell leválasztani egyforma méretűt. Az első oszlopot és a harmadikat mikor elkezded a jobb kezed mutató és középső újjára kell csavarnod ( ha jobb kezes vagy ) ezt a két sávot mindíg jobbra és felfele fésüld és úgy csavard az ujjadra. minden oszlopba 3 csavarás legyen. A középsőt pedig balra lefelé fésülve.Mindíg dolgozd el a tincs végeket hogy ne látszódjanak. A csipeszeket mindíg egy irányba tűzd bele. A nagyobb oldalon felül két csavarót kell tenni alá megint 3 csipeszt az arc felé húzva. Alá 2 csavaró. És a pajesznál egy csipesz az arc felé. Hátul ha van még hely tehetsz csavarókat csak ne össze vissza max 9 csavaró lehet a hajban. Kifésülésnél mindig először hátra felé fésüld ritka fogú fésüvel majd sűrűbbel kezd kialakítani a hullámokat. Szívesen segítenék többet is mert én is kinlódtam vele, szóval tudom milyen ez az egész de nem hát ez nem kivitelezhető. :) a vasmarcell is ugyanez a folyamat csak hajsütővassal. :)

2013. márc. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jobb kezes vagyok :) és köszönöm a segítséget :D Most már a berakásom is kezd jobb lenni és a kifésülésem is egyre szebb :) Az angollal még nem probálkoztam azóta de majd az is kiderül hogy sikerül majd ... még egyszer köszönöm :D
2013. márc. 28. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!