Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg igaz, hogy valakinek...

Tényleg igaz, hogy valakinek egyszerűen genetika miatt nem lehet hosszú haja?

Figyelt kérdés
Soha nem volt hosszú hajam a leghosszabb is kb mellig érő volt.Nagyon sokat festettem ,kínoztam vasaltam hát persze ,hogy törik de a teteje szép és nagyon dús hajam van.Viszont most olvastam ,hogy minden embernél más a növési idő hossza és ,hogy mennyit tud nőni (a genetika határozza meg)Lehet ,hogy hiába nem festem,vasalom, teszem rá a házi pakolásokat ,olajokat soha nem lesz hosszú hajam? :( elszomorító
2013. márc. 30. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem minden esetbe igaz! :) Anyai ágon, senkinek nem volt válnál hosszabb érő haja, mert nagyon hullott, és ezért mindig visszavágták. Nekem meg már derékig érő gyönyörű hajam van, és egy cseppet sem hullik. Egészséges, és ápolt. :) Sztm ha sokat foglalkozol a hajaddal, akkor nem számít a genetika,neked is lehet hosszú hajad. :) Ha más nem, fodrász segítségével, haj hosszabbítással. :)
2013. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Azért kb egy derékig érőig mindenkinek képes megnőni a haja, csak ha letörik a vége a sok kínzás miatt akkor semmit nem ér hogy a teteje szép.
2013. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen. Az határozza meg, hogy kinek mennyi ideig él egy hajszála, mielőtt kihullik és új nő helyette. Ezt, a hajszál élettartamát, a genetika befolyásolja. Egyénenként változó, hogy kinek mekkorára nőne meg, de az átlag 80-100 cm. Az nagyon ritka, hogy valakinek derékig se nő meg. Ilyen esetekben inkább az okozza a stagnálást, hogy nem nő tovább, hogy a vége minig letörik.

A haj szerkezetéből lehet következtetni max. hosszra. Akinek vékony szálú, kevesebb haja van, annak rövidebbre nő.

2013. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Minimum derékig érőig tényleg megnőni mindenkinek a haja.

Sajnos tönkretetted a hajad, amit anno én is elkövettem, viszont éveken keresztül ápoltam, vágattam és így sikerült rendbe hoznom, bár hosszú időt vett igénybe, de most már csípőig ér és egészséges. Ápolgassad csak, vigyázz rá és egyszer neked is szép hosszú hajad lesz! Ne add fel!

2013. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ohh akkor hála az égnek megnyugodtam :) nekem vastag szálú és iszonyat dús is de nőni nagyon nem akar pedig tényleg nem kínzom kenem és nem érdekel ,hogy nézek ki lenőtt hajjal akkoris inkább végig szenvedem azt a pár évet míg lenő teljesen az eredeti szne ,mint hogy mégegyszer fessem hisz ahol már a sajátom van nagyon szép fényes az alja száraz kicsit de az olajoktól puha lesz nah hátha akkor utána nő ha a nagyon elcsúnyult részt levágatom :)póthajat semmiféleképp nem akarok szerintem kicsit gáz idegen tollakkal ékeskedni kivéve ha ilyen 1-2 alkalmas dolog de hosszabb távon nem bírnám azért köszi első a tanácsot :)
2013. márc. 30. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!