Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrászok! Miért vágtok...

Fodrászok! Miért vágtok többet, mint amennyit a kliens kér?

Figyelt kérdés
Többünkben felmerült ez a kérdés, hát gondoltam ideje kiírni :) Én úgy hiszem nektek is az a jó, ha a kliens elégedett veletek, ha neki úgy tetszik, hogy csak 1 centi legyen levágva (hiába kellene akár 10 is), akkor miért nem vágtok annyit? Indokokat kérünk!
2013. ápr. 2. 23:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
engem az is érdekelne hogyha mutatok egy képet hogy mit szeretnék és azt mondják hogy megcsinálják miért nem hasonlít arra amit kértem
2013. ápr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Én nem vagyok fodrász, de a legjobb barátnőm az, láttam már sokszor hogy többet vág mint amennyit kérnek az emberek, de soha senki nem szólt a végén hogy "hééé én nem ezt kértem", csak csendben fizettek és elmentek. Akkor most miből tanuljon? Azt hiszi tetszett nekik így is, hiszen ő olyanra vágta hogy egészséges legyen a vége és szép, na meg nem méregeti vonalzóval.

Én egyszer vágattam hajat életemben, 2 cm helyett 12-t is levágott a nő, meg is mondtam, hogy én nem erre kérdem és nem fizettem ki. Talán ebből tanult. Így kéne másoknak is.

2013. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

jó kérdés

bár ha vizesen vágnak az szárazon fölugrik szar lehet hgoy szárazon azért látszik többnek amit levágott

2013. ápr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%

nem tudom,az én fodrászom szárazon szokta vágni,utána mossa meg,de így is elrontja

amúgy arra hogy az ember szó nélkül elvonul:szóltam a fodrásznak hogy nem olyan lett mint amit kértem,erre engem oktatott ki hogy hülye vagyok,nem értek hozzá és másképp nem lehet megcsinálni,azt már nem értem hogy az elején miért mondta hogy olyan lesz mint a képen

1-es voltam

2013. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Én végre találtam egy fodrászt:) akinek Pomáz közel van, szóljon. Eddig 2x vágta le, mind a kétszer tetszett és olyan lett mint amilyet akartam (képeket vittem mind2x). Nem is drága, meg olyat is csinál pl h levágja hosszabbra(megbeszéljük) és ha még akarok, vág belőle, szóval közben folyamatosan lehet beszélni vele, nagyon aranyos:)
2013. ápr. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Én is mindig így jártam, bármit kértem, úgyis azt csinálták, amit akarnak. Most pár éve találtam egyet, aki annyit vág, amennyit akarok, ha fél cm, akkor fél cm, nevet rajta, de nem vág többet :))
2013. ápr. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem minden fodrász ilyen! Ne általánosíts!


A legtöbb azért vág többet, mert odamennek a vendégek széttöredezett hajjal és 0,5-1 centit szeretnének a végéből vágatni, aminek semmi értelme sincs, hiszen ugyanúgy fog töredezni és inkább jó munkát ad ki a kezéből, minthogy ugyanolyan ronda végekkel menjen ki, mint amellyel bejött.

2013. ápr. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is volt már, hogy 5 cm-t kértem, és 10-15-öt vágott le. Azóta nem mentem fodrászhoz (9 éve), magamnak vágom a hajam. Igaz láttam azért rendes fodrászt is. Nagynénémmel és unokaöcsémmel voltam nála kísérőként, és tényleg csak annyit vágott, amit kértek. Nagynénémnek még szinte könyörgött is, hogy ne vágassa le a haját, inkább növessze meg, mert milyen szép és kár levágni.

Az igaz, hogy ha valaki odamegy teljesen töredezett hajjal és csak 1-2 cm-t vágnak nem lesz sokkal szebb, de a fodrász egy szolgáltató, és ha megvalósítható, kötelessége azt tenni, amit a kliens kér. A boltba ha bemész és kérsz 10 dkg párizsit, az eladó sem adhat 15 dkg téliszalámit, mert szerinte az finomabb.

A fodrásznál mikor beülsz a székbe, és elmondod mit akarsz, akkor az olyan, mintha szerződést kötnél. Ha teljesen mást csinál, mint amit megbeszéltetek, akkor nem teljesíti rendesen a szerződést, így nem vagy köteles fizetni szerintem.

2013. ápr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

fúú ezt énis utálom a fodrászokban.... ezért nem járok már több éve fodrszához. Inkább magamnak vágom abból baj nem lehet.


Oké hogy ők látják mennyit kell levágni belőle hogy eészséges legyen, de ha én 4 centit mondok, ne vágjon 10-et.....

2013. ápr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Fodrász vagyok. Azon ritka fajta, aki tényleg annyit vág, amennyit a vendég kér. Még akkor is, ha tudom, hogy nem lesz semmi változás a hajon. Igen, ahogy mondjátok: a vendég kívánsága az első: ha nem akar szebb, egészségesebb hajkoronát, akkor legyen. :)


Még annyit: egy fodrásznak tudnia kell, hogy a vizes haj hosszabb, tehát az nem kifogás, hogy azért rövidebb, mert szárazon felugrik...ezt tudja minden hozzáértő és bekalkulálja.


Másik, emlegetett probléma: amikor fénykép alapján kell frizurát elkészíteni. Hát persze, hogy nem lesz ugyanolyan, mint a fotón levő hölgynek! Elég kicsi az esély rá, hogy a modell és a te fejformád, hajad, forgóid állása ugyanolyan. :) Én sem szeretem a kép utáni frizurát, mert sokszor lehetetlen megcsinálni a vágyott hajat. Például valaki tömött, egyenes frufrut akar, közben meg tele van a haja elöl forgókkal. Oké, én megcsinálom, beszárítom, de ez otthon már nem fog menni. Ki a hibás? Hát persze, hogy én. Na ezért kell alaposan megbeszélni mindent, hogy minden világos legyen és értsük egymást a vendéggel.

2013. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!