Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajnövesztés olcsón, és...

Hajnövesztés olcsón, és házilag?! (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval. Két éve elkövettem a legnagyobb hibát, és a hatalmas hajamat levágattam. Nagyon megbántam, de mivel vissza nem csinálhatom, ezért most próbálom növeszteni. A ricinus olajat folyamatosan használom, de emellett kipróbálnák még mást is.. Én nem nagyon vagyok az ilyen "gyógyszeres" hajnövesztés híve, de azonkívül bármit kipróbálnék.. Előre köszönöm!:)

2013. ápr. 6. 00:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
28%
Én is hajat növesztek. a hajat ne csak külsőleg ápold. én pl fél éve szedek egy tablettát, a neve sörélesztő es nagyon bevált.! télen és a hideg időben a hajad egyáltalán nem nő, vegetál. nyáron fog sokat nőni. ennyit tudtam hozzáfűzni remélem valamennyit segittetem.
2013. ápr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, nyáron sokkal egészségesebb a hajam.. Hát, nem tudom, eléggé idegenkedek még az ilyen tablettáktól. De köszönöm azért, még utána olvasok.. :)
2013. ápr. 6. 00:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy télen nem nő a haj? Hogyne nőne! 2 centiket nőtt télen a hajam, szóval ez baromság.


3 éve növesztem a hajam, jó pár dolgot kipróbáltam már.

Ami bevált az a fejbőrmasszázs (naponta 20-31 perc), Bánfi hajszesz, Samponba rozmaring illóolaj, naponta minimum 3 liter folyadék, egyél kölest.

Kerüld a fizikai, kémiai behatásokat a hajadra, mozogj sokat, és aludj naponta 8 órát, ha adottak a lehetőségek.

2013. ápr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, hogy nem nő télen, az én hajam festett, úgyhogy egyértelműen látszik rajta, és minden hónapban kivétel nélkül ott volt az 1 centis lenövés.

Ami én teszek: hát egyrészről belülről táplálom a szervezetet, mert kívülről hiába kensz rá bármit is, ha a hajnak nincs miből felépülnie. Ilyenkor vitaminokhoz nyúlok, B komplex és E vitamin, valamint cink és sok fehérje, ami kell. Igyekszem táplálkozással bejuttatni, de télen ez ugye elég nehézkes. Plusz sok folyadék.


Külsőleg én most annyit teszek, hogy hennával festem a hajam, meg amla pakolást teszek rá, ez nagyon jó tesz neki. Néha ricizek is, de nem mindig jut eszembe venni. Meg a samponom is gyógynövényes persze, samponos fejmasszázst minden hajmosásnál csinálok.

2013. ápr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyár végén döntöttem el, hogy megnövesztem a hajam és ballagásomon szép hosszú, dús, egészséges hajam lesz. Sajnos kezdetben nem voltam eléggé tudatos, így csak a hajszárítást, hajvasalást minimalizáltam, és kívülről ápoltam különböző balzsamokkal, pakolásokkal, illetve masszíroztam a fejbőrömet.

Január végén kezdtem el tudatosan figyelni a hajamra és számtalan pozitív hatást vettem észre két hónap alatt.

Elkezdtem használni a bánfi hajszeszt, amitől sokkal több babahajam lett és úgy az egész hajam dúsabb, gyorsabban is nő (legnagyobb meglepetésemre mások is mondták már, hogy milyen szép hosszú és dús a hajam, pedig még csak kb. a hátam közepéig ér :D). Nekem ez a termék nagyon bevált, de tény, hogy - hiába csak a fejbőrbe masszírozom - szárítja a hajat, ezért mellette külön, extra ápolást igényel a hajam. Ezáltal mondjuk egy hajmosási procedúra elég hosszú, ugyanis a hajmosás után 40 percig van a hajamon a bánfi hajszesz, mielőtt lemosom ismét átmasszírozom a fejbőrömet, majd jön a 2. hajmosás - közben is masszírozom a fejbőrömet - végül jön az egyik kedvenc hajpakolásom, amit kb. fél óráig hagyok a hajamon. Leöblítem, megtörlöm a hajam, becsavarom törölközőbe, pár perc múlva jöhet a hajápoló szérum. Esetleg egy kis szárítás. És így repül el simán 2 óra is akár, mondjuk amíg a hajszesz vagy a pakolás a hajamon van hasznosan is el tudom tölteni az időmet.

Kicsit eltértem a tárgytól, bocsi.


Nagyon fontos a belső ápolás, hidratálás is, ezért igyekszem változatosan táplálkozni, sok vitamint és ásványi anyagot bejuttatni, és naponta megiszom 2-2,5 l vizet. Sajnos tudom, hogy nem mindig sikerül ez a vitamindús táplálkozás, ezért szedek vitamint is. A DM-ben vettem, saját márkás hajvitamin (das gesunde plus). Nem drága, 1000 Ft körül van a 2 havi adag és fontos vitaminokat tartalmaz. Mellesleg nem csak a hajamra, a bőrömre és a körmömre is jó hatással van.


Amit én még nagyon fontosnak tartok, hogy rendszeresen ápoljuk a hajunkat. Az én hajam pl. nagyon hamar hozzá tud szokni egy-egy balzsamhoz, vagy pakoláshoz, így kezdetben mindig nagyon jó, de a végére már alig érzem a hatását. Ezért folyton cserélgetem őket, mindig mást veszek. Másrészt fontos, hogy amennyire lehet kerüljük a hajvasaló, hajsütő használatát és a hajszárítót is csak közepes hőfokon használjuk. Valamint hajnövesztés ide, vagy oda, ha már kezd töredezni, szálkásodni, kiszáradni a hajvég, érdemes elmenni a fodrászhoz és levágatni azt a 2-4 cm-t, mert csak az egészséges haj tud gyorsan nőni.

18/L

2013. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Tojássampon! Nekem bevált.. :) Sokat nőtt, és egészségesebb lett a hajam tőle!

Recept.

1 vagy 2 tojás (hosszúságtól függően)

1 nagy citrom leve (4 ek. citromlé )

illóolaj (lehetőleg nem szintetikus)

2013. ápr. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Doruss ***** válasza:
100%
Nem muszáj gyógyszert szedned ahhoz, hogy belülről is ápold. Igyál sokat, plusz az előző válaszokhoz még annyit tennék hozzá, hogy a diófélék, olajos magvak is jót tehetnek, és a K vitamin - ez jót tesz a bőrödnek, a körmödnek meg a hajadnak is állítólag. :)
2013. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Juj, köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek, egy pár dolgot mindenféleképpen ki fogok próbálni.:)
2013. máj. 4. 15:54
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Én fél éve növesztem a hajam és egész jól haladok egy héten egyszer ricinus szedek omega 3 vitamint és diós házi pakolást nagyon szép lesz tőle a barna hajam és erősíti is és nem kerül pénzbe se már ha van a közeledben dió fa :D
2013. jún. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Az tényleg egy nagy hülyeség,hogy a haj télen nem nõ...nekem télen is sokat nõ a hajam,persze az is igaz,hogy nyáron azért tõbbet nõ,fõleg a nap miatt,de azért azt se szabad túlzásba vinni.

Szerintem használj balzsamot néha,igyál sok-sok vizet,vitaminban dús ételeket...ha lehet ne kenj rá mindendéle szrt pl hajlakk fõleg ne minden nap.

2015. jan. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!