Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Naponta hajat mosni mennyire...

Naponta hajat mosni mennyire ártalmas?

Figyelt kérdés
Mekiben fogok nyáron diákmelózni, mindenki a konyhában kezd, sanszos, hogy gyakrabban kell majd mosnom az olaj meg minden miatt.. és alaphangon is kétnaponta mosok hajat.

2013. ápr. 21. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kétnaponta is sok. Tudom, hogy ha konyhán dolgozol minden szagot beszív majd a hajad, de a gyakori hajmosás nem fog ezen segíteni, azzal azt éred el, hogy iszonyatosan zsírosodni fog majd. Vagy szórj az egész hajadra egy kis hintőport, vagy használj hajfrissítő spray-ket, ezet valamelyest segítenek majd.
2013. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

En neha szoktam. Nem veszem eszre, hogy hamarabb zsirosodna, de kb nincs is ideje ra, mert a rövidsege miatt allandoan elalszom, igy muszaj 2 naponta mosnom.

De azert hosszu tavon en se ajanlom.

2013. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

"elalszom, igy muszaj 2 naponta mosnom"

vasald inkább ki néha, minthogy állandóan mosd..

2013. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Már az sem túl jó, ha 2 naponta mosod. A konyhában fogd fel a hajad és húzz rá sapkát.
2013. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
szerintem ha ilyen gyakran akarod mosni akkor inkább használjál házi "samponokat"(pl tojássampon)ezek sokkal egészségesebbek és nincs bennünk semmi káros anyag,szerintem így kevésbé viselné meg a hajadat a mosás
2013. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kétnaponkénti hajmosás nagyon káros. Az unokanővérem sem volt hajlandó ezt ennyi idősen elhinni. Ugyanolyan haja volt mint nekem, de hála ennek a kétnaponkénti procedúrának mára harmadannyi hajnak alig nevezhető valamije maradt a fején, ugyanis a vegyszeres samponok ilyen gyakori használata már a hajhagymáit készítette ki, úgy pedig már alapból nem nő túl egészséges haj és nem is egész életében kellett ezt csinálnia, hanem pár év alatt jutott el ide, sőt bónusz ajándékként amiért ilyen gyakran borította fel a fejbőre természetes egyensúlyát emiatt megjelent nála a korpa sőt még jobban zsírosodott a haja egy idő után.


Tudom, hogy valószínűleg te sem fogadod el az itteni jó tanácsokat, de kötelességemnek éreztem ezt leírni a te érdekedben.

Egyébként én hintőporral még +2 napot tudok tolni a hajmosáson, amikor meg konyhán dolgoztam diákmelóként használtam ezeket az illatos hajápolókat :) Csak hogy valami igazi tanácsot is adjak.

2013. ápr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyász mondta (az ő szava nekem kicsit többet ér, mint az itt okoskodóké): ha igényli a haj, hogy gyakran, tehát kétnaponta, naponta megmosd, akkor tégy úgy. Arra figyelj oda, hogy keress egy nem nagyon irritatív, kevésbé agresszív sampont és azt is hígítsd. Sok sok éve gyakran, 2 naponta mosom a hajam, semmi baja nincsen. Nálam genetika - ismétlem a szót - genetika miatt zsíros a hajam (nem, nem azért mert gyakran mosom, mielőtt bárki beszólna, ahogy az arcbőröm sem azért zsíros, mert rendszeresen megmosom) és soha nem volt semmi baja. Keress pl egy jobb babasampont, azzal nyugodtan megmoshatod akár mindennap.
2013. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
genetika nekem is ott van nagyon.. tizennégy éves korom óta olyan ocsmány, zsíros már kedd este, ha pl. vasárnap este mostam, hogy egyszerűen nem bírom elviselni, pedig előtte volt, hogy 10 napra is kitoltam a hajmosást. babasampont használok, kevés vegyszerrel:) de a hintőporos, illatosító spray-s ötleteket kipróbálom. köszönöm szépen:)
2013. ápr. 21. 17:04
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hosszú a hajad? Ha hosszú, naponta azért nem mosnám, de a 2 nap nem vészes szerintem. Én is mostam régebben 2 naponta a fenék alá érő hajam, még sincs semmi baja és 3x annyi van, mint másoknak. A hangsúly azon van, milyen a sampon. 2-t tudok ajánlani, amik kíméletesek: Babylove (dm, 399 Ft), sárga Dulgon kids (dm, 529 Ft). Mindegyik káros anyag mentes, nem szárítják túlságosan a hajat, de leszedik a zsírt. Évek óta használom őket. Nekem már szerencsére nem kell 2 naponta mosni a hajam, kezdem kinőni a tinikort, így elég 3-4 naponta. Régebben próbáltam, hogy heti 1x mostam csak vagy 4 hónapon keresztül, mert mindenki azt mondta azért zsírosodik gyorsan, mert sokat mosom. A fenéket. Végigszenvedtem ezt az időt, és semmit sem javult. Viszont pár nap után mikor bezsírosodik folyton viszket, sokszor véresre kapartam a fejbőröm, az sem hiszem, hogy egészségesebb, mint gyakran mosni.
2013. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
utolsó: váll alá érő hajam van. köszönöm a választ:) én is így gondolom, hogy amellett, hogy csúnya a zsíros haj, viszket, és nem hinném, hogy azzal bármivel előrébb lennék.
2013. ápr. 21. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!