Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Biosamponról mi a véleményetek...

Biosamponról mi a véleményetek? Valóban olyan hatásos?

Figyelt kérdés

Láttam egy videot a biosamponról,hogy sokkal jobb mint a bolti samponok,mert nem tartalmaznak olyan anyagokat, amelyek az egészségre károsak..Ti kipróbáltátok már?

Video linkje: [link]



#biosampon #egészségre káros anyagok #házilagos sampon
2013. ápr. 24. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam. Nem cseréltem le erre a samponom, de néha bevetem. Nekem pozitív tapasztalat, szép lett tőle a hajam. De nagyon alaposan be kell dörzsölni, mindenhol, különben csapzott lesz a végeredmény. Jah és elmúlt a korpám...
2013. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az almaecet-szódabikarbóna max akkor bio, ha az almaecet is bio.


Erősen félrevezető a név. Szódabikarbónát meg nem is tudom, hogy lehetne biová tenni. Hmm...


Nos igazából ezzel az lejárással az a gond, hogy abszolút semleges. A szódabikarbóna enyhén lúgos, a hajjal nem lép reakcióba különösebben. Majd ezt a lúgos kémhatást igyekszik visszaállítani almaecettel (ecetsav).

A szódabikarbóna semlegesíti a kemény vizeket és nagyjából ezért nem is reagál a hajjal, mert minden "ereje" a víz lágyításra megy el. (népi vízlágyító szer)


Szóval tisztítani tisztít, de pusztán kémiai alapon, biológiailag semmiképp.

Ha valakinek erős egészséges haja van annak baja nem lesz tőle, de ha valami van pl. zsíros fejbőr, korpa, töredezett haj, fakó haj... stb. annak nem fog működni. Mert nincs speciális táplálás.


Én inkább javaslom akkor már a teákat. Minden hajtípushoz van teafajta ami segíti kezelni a problémákat.

2013. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!