Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miteszerek és pattanások...

Miteszerek és pattanások vannak a bőrömön. A probléma ezzel az, hogy az expasim pattanásaira hasonlítanak. Lehetséges hogy ez valamilyen betegségnek a melléktünete?

Figyelt kérdés
12-18 éves koromig voltak normális pattanásaim mint minden tinédzsernek, én állandóan kinyomtam őket, és nem is volt ezzel baj. 20 évesen volt egy barátom, akin nagyon zavart hogy ő pattanásos és állandóan én nyomogattam ki neki a pattanásait. Neki másfajta pattanásai voltak, mint nekem, ez szembetűnő is volt. Sajnos annyira pattanásos volt, hogy a normál esetben pattanásos területek (arc, mellkas, hát)-on kívül az ágyékában a szőrzet alatt is és az alsócombján is a szőrök között voltak miteszerei. A hónaljában is mindig volt. Ezen kívül jellemzőek voltak csomósodások, és az olyan pattanások is, amiket szinte nem lehetett rendesen kinyomni, mert mindig ottmaradt a mélyebb rétegekben a bőrben. Kb fél-1 év elteltével vettem észre először magamon is olyan pattanást, mint amilyen neki is volt. Kinyomtam, mint minden pattanásomat tinédzser koromban, de egyre több lett belőle. Próbáltam sokáig hitegetni magamnak, hogy az nem lehet olyan, rosszul látok... A helyzet az, hogy azóta eltelt két év és azóta is tele vagyok olyan pattanásokkal és miteszerekkel, mint amilyen neki volt. A sima bolti pattanástalanító szerek semmit nem használnak, a házi módszerekről ne is beszéljünk. Voltam már bőrgyógyásznál, és hámlasztószerekkel sikerült újra széppé és simává varázsolni az arcom, de ez csak időleges volt. Azóta mióta nem használom azokat a szereket, megint rendkívül pattanásos vagyok. Mit gondoltok, hogyan lehetne végleg megszabadulnom ezektől a pattanásoktól?

2013. ápr. 25. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennek nincs köze az előző barátodhoz, emiatt ne aggódj, nekem is volt olyan, hogy fiatal koromban, hogy szenvedtem pattanásoktól aztán teljesen elmúltak, majd újra visszajöttek és újra eltűntek. Szerintem veled is ez a helyzet. Használd tovább a bőrgyógyász szereit és egy idő után el fognak múlni.
2013. ápr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ajánlanék egy kozmetikai tisztítást.Ne aggódj nem a barátodtól van.
2013. ápr. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez nem fertőző, ne nyomkodd, ha nem muszáj
2013. ápr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a pattanásokat nem lehet elkapni mástól. :)

nem hallottam még ilyen betegségről, egyszerüen csak előjöttek neked is.

2013. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!