Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden esetben igaz az, hogy...

Minden esetben igaz az, hogy a gyerekek a szüleikre hasonlítanak, mind fizikailag, mind viselkedésben? Probléma- esetleg konfliktuskezelést is úgy oldják meg?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem hinném. Ahány ember, annyi féle. Jüól összevagyunk keverve.

A nagyobb lányom 5 éves, és arcilag az apja, alkatilag apai nagyanyja, és olyan akaratos, mint 6 öszvér.

A kicsi 1,5 éves, alkatilag én (vagyis az anyja), arcra anyai nagymama, de a szeme anyukám öccse, jellme még alakulóban.


Üdv!

2011. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

No, még 1szer:

Jól össze vagyunk keverve.

Bocsi!

2011. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy oldják meg, ahogy látják. Nem azért hasonlítanak feltétlenül, mert ez van a génjeikben, hanem ezt tanulják. Ezért mindig vigyázni kell, te hogy csinálod a dolgokat. Nagyon nehéz.
2011. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. választ adó vagyok: természetesen a 2. kérdésre válaszoltam.
2011. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, az előttük levő példa a mérvadó.

No és persze sokat szednek fel még a körülöttük lévő közösségből, tágabb családtól, barátoktól, játszótársaktól és a tévéből.


Üdv!

2011. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem ez abszolút nem igaz, mert egyfajta habitussal születünk a világra és a problémamegoldás pont az a témakör, ahol nem tanulják a dolgokat.

Volt a Spektrumon egy sorozat, ahol olyan kicsiknél vizsgálták ezeket a dolgokat, akiknél tanult dolgok nem lehettek még jelen és már nem akarok hazudni 8-9 hónaposoknál látszott, hogy melyik gyerek jó probléma-konfliktus megoldó és melyik nem illetve ki hogyan reagál egy konfliktusra, problémára.

Azt tanulhatja, ha a szülei ugyanolyan habitusúak, mint a gyerek, hogy a szüleik, hogy oldják meg a problémákat, de ha eltérő a habitusuk, akkor semmit nem tanul a szüleitől.

Viszont a habitus öröklött dolog, de nem tudom hány generációra visszamenőleg öröklődnek a dolgok, úgyhogy, nemcsak a szüleitől hanem bármely felmenőjétől örökölheti ezt a gyerek.

És fizikailag sem igaz, hogy a szüleikre hasonlítanak, hanem a felmenőikre, de millió egy variáció van ekkor is a gének találkozásánál. Úgyhogy lehet konkrétan nem is lehet kiválasztani a felmenőt, akire hasonlít. (klasszikus fekete bárány, aki ki tudja kire ütött, mert a családban, olyan még nem volt)

2011. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!