Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Növekvő pattanás eltűntetése...

Növekvő pattanás eltűntetése SOS? Holnap lesz a randim!

Figyelt kérdés

Holnap találkozom először életem szerelemével, már napok óta készülök és ma reggelre nőtt egy hatalmas pattanás az arcomon a szemem alatt.

Kb. 1 cm átmérőjű erősen piros folt, ha hozzáérek fáj, kicsit szúr, újjal érződik egy kemény púp, de még nem gennyes.

Nyomkodni nem akarom, mert akkor még csúnyább lesz.


Annyira piros, hogy alapozóval se tudom elfedni :(


Hogyan tűntessem el SOS? Gondolom ez a pattanási-folyamat eleje, majd 1-2 és begennyesedik, aztán 3-4 nap mire felszívódik...


2013. ápr. 27. 07:41
 1/5 anonim válasza:
100%

A BALEA-nak vannak nagyon jó termékei erre a célra! :)

Több fajta is van, de a legjobb a tubusos kiszerelés. Rá van írva, hogy 4 óra alatt eltünteti a pattanást, és ezt én igazolom is. Na jó, nem teljesen, egy picit még ott marad, de ha 4 óránként bekened, akkor el fog tűnni! :)

u.i> Sok szerencsét a randihoz!

2013. ápr. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mennyibe kerül?
2013. ápr. 27. 08:05
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Fogkrém!tegyél rá fogkrémet!

Egy nap kb 3x az nagyon jól leszárítja!

2013. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, akkor hárman háromfélét ajánlunk. :)


Nekem S.O.S. megoldásként az alábbiak váltak be:

Napközben kamillateával ecsetelem a pattanást, mert ez gyulladáscsökkentő hatású és szárít is egy kicsit. Ettől nekem mindig sokkal hamarabb lehúzódik a gyulladás és mivel szárít is, hamar eltűnik a pattanás.

Estére, éjszakára pedig körömvirág krémmel kenem be, mert ez megnyugtatja a bőrt. Erre akkor jöttem rá, amikor nagyon pattanásos volt a homlokom és végső elkeseredésemben egy egyszerű arctisztítás után ezzel kentem be este. Másnapra fele annyi pattanásom volt és a pirosság és nagy dudor is elmúlt. Ráadásul mivel érzékeny a bőröm és kamillatea szárít, egy kis ápolás éjszakára nagyon jól jön.


A harmadik pedig a jég. Na, nem hülyének nézni, nekem szokott olyan nagy, púpos pattanásom lenni, ami ha még rossz helyen is van, folyamatosan fáj, de ha hozzáérek, akkor szinte biztos, hogy sírni tudnék. Ilyenkor jó szolgálatot tesz a jég. Kicsit lejegelem, utána mintha nem is lenne olyan nagy púpos, másrészt nem érzem, hogy fáj. :D


Ezekkel a módszerekkel 1-1,5 nap alatt csodákat lehet elérni. Utána már a randi előtt egy kis korrektorral teljesen el lehet fedni.

2013. ápr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Jég nálam abszolút ellenkező hatást vált ki, inkább felingerli a gyulladt területet.


Fogkrém semleges, semmit nem csinál. Rászárad a felületre és alig tudom elkaparni.


Körömvirág krémnek utánanéztem... azt olvasom, hogy ez tulajdonképpen egy nagyon zsíros krém. Zsíros felületre (pattanásos, faggyúval telített) egy zsíros krémmel rámenni kissé rizikósnak hangzik. Ezt azt hiszem inkább hagyom.


Ilyen pattanáseltávolító SOS stick-et még sose használtam. Megnézem mennyibe kerülnek.

2013. ápr. 27. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!