Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan lehet megszüntetni ezt...

Hogyan lehet megszüntetni ezt a problémát?

Figyelt kérdés
A bőrömről lenne szó. Több, mint 7 éve vannak bőrproblémáim. Rengeteg kicsi, nagyonpici pattanásom van és mitesszereim. Gyulladtak általában nincsenek(néha 1-1, de elég komikus, hogy ezekre a gyulladtakra már megtaláltam a megoldást...), csak ez a sok pici. Voltam bőrgyógyásznál, a kencéitől ezek a pici pattanások begyulladtak és kipirosodott, felvastagodott a bőröm, úgyhogy ezzel felhagytam. Belső kezelést nem javasolt, tekintve hogy nincs nagy problémám. Kozmetikushoz járok (kb 2-3 hetente), de kb semmi értelme, mert oké, valamennyit ki tud tiszítani, de ez édeskevés. (az összeset lehetetlen kinyomni, annyi van) Ráadásul amiket kitisztított, azok is visszatérnek egy héten belül. 2-3 éve volt egy jobb félévem, ekkor vichyt használtam, jobb volt a bőröm, bizonyos helyekről eltűntek a pattanások, de azt azóta megújították (a tri-activ pl semmit nem ért már) úgyhogy nem tudom mit kezdjek a bőrömmel. A bioderma akn-je nem ért semmit, esetleg La roche-posay/ eucerin/avéne? Van olyan, ami tényleg használ?

2013. ápr. 28. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

szia !:)

nekem hálistennek nem patis a bőröm,de ha nem kezelném az lenne tuti...

amikor nekem van pattanás akkor ( nem vicc) fogkrémet kell rá tenni. volt olyan hogy kb 10 patim volt ( jó hogy pont szünet volt suliba:D) tettem rá fogkrémet és lejjebb vitte.

amit ajánlok:

kendbe az arcod fogkrémmel ( hülyén néz ki de jó :D )

kb 2-3 órán át,lehet több is. és amit vegyél:

van ilyen darabos arc tisztító,arc radírnak hívják. a garniert ajánlom. vagy méz és só. össze kevered és átradírozod. mindennap tonikkal mossd le az arcodat. egy idő után elmúlik :)

összesítve:

arcradír,tonik,ja és a niveának vagy egy nagyon jó arc krémje. én a niveára és a garnierre esküszök! próbáld ki :)

2013. ápr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a drogériás és házi praktikák összesén túlvagyok, nekem ezek nem váltak be. Max annyira jók, hogy lemosom velük az arcomat, de a problámákon nem segít, a pattanásaim pedig nagyon furák, mert ezeken a piciken semmi sem segít, és azt vettem észre, ha szárítom még rosszabb lesz. Én örülnék kb ha 10 pattim lenne, nekem kb 100 van xd Esetleg valaki tud nagyon jó bőrgyógyászt ajánlani? Vagy menjek vissza oda ahol régen voltam?
2013. ápr. 28. 11:52
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Uborkás arcápolókat használj, szolizz és szedj fogamzásgátlót. Nekem megoldotta az ilyen jellegű problémáimat pár hónap alatt.
2013. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szolizni nem szolizok, az tuti, mert extrafehér bőrű vagyok, az utcán is megégek kb 2 perc alatt. A fogamzásgátlón gondolkodtam már, de mivel nincs barátom és 17 éves vagyok csak, így eddig elvetettem az ötletet, de ha nem lesz más, előbb-utóbb felíratom.
2013. ápr. 28. 12:10
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Én 15 éves korom óta szedem a fogamzásgátlót bőrproblémák miatt. Először csak 19 évesen szexeltem ;)
2013. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
abbahagytad már? nem is a szedése izgat, hanem hogy elég sokan írják, hogy abbahagyása után visszajött (néha súlyosabban) a bőrprobléma :S bár már úgy vagyok vele, hogy egykét krémmmel még kísérletezgetek, ha ez nem jön össze, akkor jön a doki:)
2013. ápr. 28. 12:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogom abbahagyni. 31 éves vagyok és nem szeretnék gyereket soha. Egyszer tartottam egy hónapos szünetet és tényleg visszajöttek a problémák. De én szedhetem életem végéig akár, mert nagyon alacsony hormontartalmút szedek és nem szeretnék gyereket :)
2013. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Tinikoromban ugyanez volt a bajom! Nekem nem volt egyetlen tíz forintos nagyságú szabad hely sem az arcbőrömön, nem beszélve a hátamról és a karomról! Szerintem 5 év alatt, míg a gimi tartott, biztos odafizettünk a bőrgyógyászoknak-kozmetikusoknak-szakértőknek vagy 1 millió forintot. Minden héten mentem, hogy csináljanak valamit velem. Még így is csúnya volt a bőröm, de ha nem jártam volna hetente, akkor még ocsmányabb lettem volna. Extra fehér a bőröm, ráadásul szeplős is vagyok!


Utána egyszer leégtem a napon és a pattanásaim valamennyire letisztultak rólam. Utána tudatosan süttettem a hátam. Jól bekentem magam népvédővel, így nem égtem le de a hátamról teljesen eltűntek a pattanások!

Utána az arcommal is kísérleteztem de ott már finomabban a szeplők miatt. El kellett döntenem, hogy mi az, amit jobban utálok. Ragyásnak lenni vagy marhára szeplősnek. Végül a szeplők mellett döntöttem.

Még mindig fehér bőrű vagyok, ennyi év elteltével sem fog rajtam a nap, de hetente egyszer kifekszem napozni, amikor lehet. Télen pedig szoli úgy kéthetente.

Amúgy, 23 vagyok és lány. Mióta elmúlt rólam a pubertás már nem olyan súlyos ez az állapot de néhány pattinka

azért még előfordul, de az teljesen normális. :)


Ne félj a naptól! Az én patyolatbőröm sem szerette először de a megfelelő krém mellett nem égtem le. :) Próbáld ki!

2013. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Huh utolsó. Igazából az is a bajom a leégés mellett, hogy napallergiás vagyok elég durván, ha napozok. Meg nagyon hülyén néznék ki söt étebb bőrrel mert világosszőke hajam vanés festetni most nem akarom. ( vitaminhiányom sincs, mert a körmöm- hajam elég szép, csak a bőröm ne lenne ilyen...)
2013. ápr. 28. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!