Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudnék magamnak selymes...

Smiley18 kérdése:

Hogyan tudnék magamnak selymes, puha, pattanás nélküli, szép bőrt "varázsolni"?

Figyelt kérdés

Mit egyek vagy igyak, hogy szép legyen a bőröm?

Ha többet mozgok az jó?



2013. ápr. 29. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

A pattanásos bőrnek rengeteg oka lehet. Érdemes kideríteni mi okozza. Ha már túl vagy a tinédzserkoron, táplálkozásban is kereshető a probléma, akár ételallergia, nőgyógyászati probléma is állhat a háttérben, vagy nem megfelelő higiénia, bőrgyógyászhoz érdemes lenne menned. Nekem is problémás bőröm volt, utolsó megoldásként az antibiotikumot választottam, egy kúrát végigszedtem, azóta nincsenek pattanásaim, pedig korábban talán minden létező trükköt kipróbáltan a pattanások ellen.

Ha puha bőrt szeretnél hidratáld és igyál elég folyadékot.

2013. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy hónap múlva leszek 14. Iszok elég folyadékot, csak az a baj, hogy nem nagyon látszik meg pedig eleve ki van száradva az arcom...viszont, ha esténként nem mosom meg szappannal akkor koszos marad és még több pattanásom lesz:/
2013. ápr. 29. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Tini vagy, sajnos a pattanásos bőr vele jár. Én nagyon sok mindent kipróbáltam, két dolog vált be:


Akneroxid, ez elég erős, gyógyszertári krém, gyönyörűen leszedegeti a pattikat.


Sudocrem: ez nem erre van kitalálva, de mivel van benne gyulladáscsökkentő, így én este be szoktam kenni vele az arcom.


Mindkettő nagyon bevált :)

2013. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Reggel és este kötelező az arcmosás. Pattanásos bőrre legjobb ha fekete szappant vagy teafásat veszel. Ezek segítenek valamennyit. Ha száraz a bőröd akkor kell hidratálni is rendszeresen. Gyógyszertárban nem árt rákérdezni hogy mit ajánlanak a bőrödre, valami ecsetelő is kéne amivel bekened a patikat, meg hidratáló is.

Egészséges, rendszeres étkezés is fontos, próbáld kerülni a túl fűszeres kajákat, a cukros dolgokat, csokit, tejet, csipszet meg hasonlókat. Szedjél A-vitamint.

2013. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Három lépéses arctisztítás és le van tudva a gondod. Fiatal vagy még az A vitaminos gyógyszerkhez, én szívem szerint eltiltanám az embereket tőle, mert ezer más megoldás is van. A teafa szappan jó ötlet, de csak akkor, ha az egész arcod (szó szerint) telis tele van pattanásokkal, hiszen ha ez nem így van, akkor könnyen átbillenhet a mérleg a másik oldalra-száraz lesz tőle az arcbőröd. Vegyél inkább tiszta teafaolajat, amit egyenként csöpögtetsz a pöttyökre, így koncentráltabb lesz a kezelés és nincs 'mellékhatása'. Az is egy jó megoldás, ha bejelentkezel egy kozmetikába tini arckezelésre és alaposan kikérdezed a kozmetikust a bőrtípusodról. Jobb helyeken arcápolókat is tudsz helyben vásárolni. (Szemcsés radírt ne vegyél, a gyulladt bőrt nem szabad radírozni!) A gyógyszertárban is sok krémet lehet kapni pattanásokra, mint már alattam mondták, ott a Sudocream, de hasznos még a Neogranormon is. Sok sikert!
2013. ápr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a hasznos válaszokat!
2013. ápr. 30. 17:15
 7/7 anonim válasza:
ez nem csak így van . mindenkinek az a vágya , börgyogyász , vitamin stb
2013. ápr. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!