Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz kicsit töredezett és...

Száraz kicsit töredezett és szálkás, festett hajjal mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Egy éve festem, az elején a hajam dússága eltűnt és a fele kihullott, így nagyon kevés lett. Száraz is és kicsit töredezett ill. kicsit szálkás. Jön a szünet, most hagyom nőni, mert ugyan hosszú a hajam de olyat szeretnék mint ami a mostani divat, csak nem póthajjal hanem eredetivel. Mit csináljak, hogy újra egészséges legyen és dús valamint puha és selymes?(azon kívűl, hogy ne fessem!?)

16/L



2013. máj. 2. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

vágasd le. Tudom most kitröt egy hangos siktás, de a hajvégeidet gajra tetted, Ha nem akarod, hogy a törés tovább kúszon a hajadon felefelé akkor sajnos óllót kell adni neki, divat ide-vagy oda.


Szóval vágasd le minimum addig amíg töredezett, festéket dobd ki és ápold. Száraz hajra sampon, balzsam.

Egyél kölest, répát, és hüvelyeseket, legalább heti 2x.

Esetleg sörélesztőt.


Tudom, hogy ez nehéz lesz, de ha most nem veszed elejét a dolognak később már lehet még többet kell belőle vágni.

2013. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szintén a vágást és a vitamindús táplálkozást javaslom.
2013. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A végéből legalább egy kicsit vágass, hogy felfrissüljön, hidd el, sokkal jobb lesz úgy.

Olyan sampont és balzsamot használj, amiben van keratin.

Jó lenne a festést abbahagyni, vagy legalábbis válts át színezőre, vagy ammóniamentes hajfestékre.

Ha használtál hajsütőt, akkor ezentúl hanyagold, és ha lehet, a hagyd magától megszáradni a hajad, ne használj hajszárítót.

Nekem a természetes hajpakolások jöttek be igazán, szerintem jobbak mint a bolti termékek :D

Én olyat szoktam, hogy összekeverek két tojássárgáját, egy kis olívaolajat meg kókuszolajat, aztán rajtahagyom a hajamon vagy pár órát, vagy egész éjszakára. Nagyon szép fénye lesz tőle a hajnak. Ha nagyon roncsolódott a tiéd, akkor első alkalommal azért még ne várj csodát, de ha rendszeresen csinálod, akkor meglátszik az eredmény!

Ami még fontos, hogy ne fésüld meg, amíg vizes, mert az is csak eltöri. Ha muszáj megfésülnöd, akkor az aljától kezd és apró mozdulatokkal fésüld.

Aztán, vehetsz B-vitamint, én ezt szoktam: [link]

Naponta egyet kell bevenni, én úgy veszem észre, hogy gyorsabban nő tőle a hajam.

Ja igen, még eszembe jutott, hogy balzsamot teszel a hajadra, aztán körbetekered folpack-kal meg egy meleg törölközővel (felmelegítheted a mikróban, csak vigyázz, hogy ne gyulladjon fel :D), aztán vársz egy órát és lemosod.

Remélem segítettem :)

2013. máj. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket, tényleg sokat segítettetek. :))
2013. máj. 4. 08:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként, kedves utolsó kommentelő, ha megmosom, akkor biztos, hogyki kell fésüljem és egyből hajszárítóznom kell sajnos az eddigi tapasztalatok szerint, mert ha magától szàrad, akkor sehogy sem néz ki utána. Meg úgy dúsabbnak néz ki ilyenkor mit csináljak?
2013. máj. 4. 08:51
 6/7 anonim ***** válasza:
kén venned a hajadra hővédő szérumot. Sajnos a sok szárítás is tönkreteszi a hajat.
2013. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. máj. 5. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!