Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gombafertőzés? Aloevera...

Gombafertőzés? Aloevera esetleg lóbalzsam jó rá? Bocsi, ha hosszú.

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy összeszedtem a strandon valami gomba fertőzést. Már tavaly óta küszködök vele. A hátamon vannak a foltok. Kaptam rá gyógyszert, amivel be kellett kenni. Az orvos azt mondta, hogy nyáron múlnak el véglegesen. De nem múlik. Egy-kettő folt látható a nyakamon is. Nagyon zavar igazából. Nem tudom mit tegyek. Valaki akinek volt már tudna segíteni? Hogy sikerült véglegesen megszabadulni tőle?

2013. máj. 5. 19:36
 1/7 acelsziv ***** válasza:

Szerezz rá propoliszt. A legjobb antibiotikum a világon.

Külsőleg és belsőleg használva hamar el fog múlni.

2013. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. És patikában lehet kapni? Esetleg drogériában?
2013. máj. 5. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk a bátyám szedett össze,de neki megmaradt a helye,foltos lett a bőre.
2013. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Propoliszt vagy méhésztől vegyél vagy nézd meg a hatóanyag tartalmát. Egyes tablettákban nagyon kevés van mindössze ilyen 30-40mg-ok. Ettől jóval nagyobb hatóanyagtartalmú is van.

Az aloe vera pedig gombaölő hatású, tehát biztos, hogy használni fog. Tapasztalatból írom. Igaz nekem eddig csak a kezemen és a talpamon volt.

2013. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia! Valóban az Aloe Verát és propoliszt tartalmazó krémmel kellene kenegetned , Firsttel fújni, és belsőleg nagy hatóanyag tartalmú propolisz tablettát szedni és stabilizált Aloe Vera gélt inni.Az Aloe Verának többek között gomba, vírus, csíraölő hatása is van. Azért célszerű belsőleg is fogyasztani, hogy kitisztuljon a szervezeted is, mert a bőrön megjelenő dolgoknak általában belső okai is vannak. Arra figyelj, hogy minőségi termékeket válassz megbízható forrásból, azok segíteni fognak.Én is és a családom is ilyeneket használunk.

Ha kéred, segítek beszerezni. Jobbulást!

2013. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom nem mostani a kérdés :) De hátha ...

Nekem is előjött idén tavasszal, igazából kenegethettem bármivel nem akart elmúlni. Ez "napgomba", ami a fejbőrön él, szóval azt kell kezelni. Vettem Nizoral sampont, ezzel 5 napig minden nap hajat kell mosni (lehetőleg más hajra valókat szereket kerülni), és az érintett felületen mint tusfürdő is használni, emellett biztos, ami biztos alapon gomba elleni krémmel is kenegettem magam, így kb 1 hét után már újra kezdtek barnulni a foltok, most egy hónappal később már nem is látszanak :)

Ha hajlamos rá az ember, célszerű minden tavasszal egy párszor használni, mondjuk én akkor is szoktam, ha újra strand közelben lennék, vagy szoliban vagy vmi, csak, hogy tényleg elkerüljem újra. :)

2013. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Sokkal okosabb lettem. Valahogy az orvos nem magyarázta el ilyen rendesen :)
2013. jún. 20. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!