Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti mit tesztek hogy szép...

Ti mit tesztek hogy szép legyen az arcbőrötök (házi praktikák)?

Figyelt kérdés

Itt most nem olyanra gondolok hogy pl.:2 kiló alapozó, hanem hogy mindenféle smink nélkül szép legyen a bőröd.Természetes főleg házi praktikákra lennék kíváncsi.

Főleg ilyen szempontokból:

-karikás, táskás szem

-szeplők,pattanások, egyéb bőrhibák

-ráncok

és ezen felül mit teszel hogy puha és egészséges legyen a bőröd?


2013. máj. 7. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Előre leszögezem, hogy ez az én véleményem, tehát ettől még beválhatnak a praktikák:) Nekem elég bonyolult bőröm van: mitesszerek (főleg fehérek), néha kisebb pattanások,néha kicsit száraz bőr, néha kicsit zsíros (ez kb csillagállásonként és stresszhelyzetenként változik...) van néhány karikám is. Még a karikák ellen "hatásos" a jégkocka (pár percig dörzsölgesd vele a bőröd), de jó tudni, hogy ezek a praktikák nem hatnak sokat, illetve ami a legfontosabb, hogy nem hosszú távon (tehát egy karika mondjuk kevésbé látszik, de a hatás max 1-5 óráig tart, a probléma mértékétől függően)Az uborkaszeletek poénnak (meg ételnek:D) jók, de használni nem fog. Pattanások ellen nekem a házi praktikák nem használtak, pedig nincs annyira durva bőröm, semmi súlyos akné, ne erre gondolj. Ha már muszáj házi praktika, akkor belsőleg fogyassz élesztőt, az jót tesz (elvileg). De ha lehetséges, az ilyen élesztőpakolás, meg fogkrém, stb baromságokat felejtsd el, ezek nagyon szárítanak, és a probléma max rosszabb lehet tőlük. Inkább kozmetikushoz kéne járni, sos bőrhibánál pedig korrektorozni. Ráncaim még nincsenek (20 éves vagyok) szóval erről nem tudok nyilatkozni. Ami hatásos szerintem, az a rendszeres bőrradírozás/peelingezés lehetőleg NEM mechanikai (dörzsis) radírral, hanem gyengéd gyümölcssavakkal, enzimekkel, ez jó az öregedés ellen is, mert egészségesebbé, tisztábbá, simábbá teszi a bőrt. Arcmaszkokat is használok, jók az agyagosak (ha zsírosabb a bőröd), ha pedig száraz, akkor (pakolások helyett, mert megjegyzem ezekből a hidratáló változatok nem annyira hatásosak) inkább hidratáló szérum, esetleg töményebb krém a megoldás. A lehúzható maszkokat nagyon kedvelem, ezek szép simává teszik a bőrt (attól függetlenül mit írnak rá, mindegyik ezt csinálja kb, mert "kifeszíti" a bőrt) Sok folyadék, jobb életmód nem árt, bár nagyon nehéz elkerülni a haszontalan, káros anyagokat, hiszen pl a levegőben is van, illetve az összes étterem ilyenekkel főz, arról nem is beszélve, hogy a szupermarketekben mit lehet kapni.
2013. máj. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2013. máj. 7. 17:52
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem örökölt karikáim vannak, de nem olyan hú, de sötétek. Ellenük nem tudok mit tenni, elfogadtam, hogy ott vannak, lekorrektorozom, ha megyek valahová. Egyébként semmi extrát nem kell tennem a bőrömmel, heti egyszer kockacukorral leradírozom, naponta tisztítom a megfelelő termékekkel, hidratálókrémezem, plusz sokat iszom.
2013. máj. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!