Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SZAKÉRTŐK Mit tegyek, hogy a...

SZAKÉRTŐK Mit tegyek, hogy a szőkítő ne tegye teljesen tönkre a hajamat?

Figyelt kérdés
2 évig festettem szőkére a hajamat fodrásszal, a természetes hajszínem majdnem fekete. Kb 4. alkalomra sikerült elérni a megfelelő hajszínt, ez után már csak a lenövést festettük, de ennek ellenére rengeteg hajam kihullott, eltöredezett. Kénytelen voltam emiatt visszafesteni sötétbarnára, de nagyon előnytelenül áll a szőkéhez képest, így szeretnék újra világosítani, de félek, hogy még inkább tönkreteszem a hajamat. Van valami megoldás arra, hogy meg is kapjam, amit akarok, és közben ne károsodjon ennél jobban a hajam?

2013. máj. 8. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha hosszú hajad van, akkor vágasd rövidebbre(pl vállig érőre) mert a rövidebb hajat könnyebb festeni, és nem is kell rá annyi festék. előbb érdemes melírozni gyenge oxival. és a hajápolásra több figyelmet szánni. pl vitaminok(dm-es das gesunde haar vital komlex vagy revalid/biovanne amelyiket megengedheted esetleg kovaföld kapszula) és hajpakolások
2013. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Az igazság az, hogy fenékig érő hajjal kezdtem anno, és nagyon boldog voltam, hogy életemben először megnő akkorára. A szőkítés miatt le kellett vágni hát középig. Ekkor döntöttem úgy, hogy abbahagyom, mert nem akarok ennél rövidebb hajat. És továbbra sem szeretnék. A fodrász sosem festette a hajam hosszát, csak a tövét, és utána fésülte össze egy picit. Ezért nem is értem a dolgot, mert ha csak a tövét festi, akkor nem kellene, hogy ennyire károsodjon. A hajpakolások valóban megoldásnak tűnnek, most már ott tartok, hogy nem riadok vissza egy 1500 ft-os hajpakolástól sem (mondjuk ez a max amit adok érte), csak legyen jobb. Bár megmondom őszintén, sajna a nagyon márkás ,több ezer forintosakban nem bízok, mert elég sarlatán szereknek tartom őket. Arra sajnos megint nincs pénzem, hogy profi fodrásszal tetessem rendbe több tízezerért:( Szóval első sorban házi praktikák, és megvásárolható szerek neve érdekel (amit pl te is írtál). Melírozni azért nem szeretném a hajamat, mert ahhoz a világos hatáshoz, amire vágyom, annyi melír kellene h kb kétszer annyiból jönnék ki, mintha szőkítenénk, és még csak nem is lenne olyan szép:( Tudom, elég sok a gond velem XD Jogosan merül fel a kérdés, hogy ennyi kritérium mellett mi a francért fogok egyáltalán hozzá, de na:D
2013. máj. 8. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:

nálad a szőkítésnél azért ajánlottam inkább a melírt, mert az kevésbé káros. lehet, hogy 1 évet kéne rászánni, hogy olyan legyen a hajad mint amilyet szeretnél, de kisebb az esélye, hogy tönkre megy a hajad mintha az egészet befestenéd.


pakolásokból én a ricinus-t használom(keverheted argán vagy kókusz olajjal), meg a kallosnak a festett hajra valót(igaz a pakolásaikból bármelyik jó és még az 1L-es is 1000 ft alatt van).

2013. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

fodrásszal festesd hónapról hónapra mindig negyed fél árnyalattal világosabbra, mert ő úgy tudja adagolni a festékeket ahogy akarja. igy észrevétlenül fog világosodni anélkül hogy károsodna. nem kell ráhúzni a festéket a hosszára sem. türelem kell hozzá de ez kárositja a legkevésbé.

megveheted fodrászkellékesben is a festéket de ott lehet h rajtad marad fél tubus mondjuk.

2013. máj. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! :)
2013. máj. 13. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!