Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most, hogy sikerült kideríteni...

Most, hogy sikerült kideríteni mi okozza a pattanásaimat, hosszú távon mit érdemes erre a problémára használni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajna évekig küzködtem szörnyű pattanásokkal, és érdekes módon azon belül is csak a fehér típusú fordult elő, de az nagyon erősen, napi átlagos 20-30 darabbal. Fél éve felkerestem az egyik legjobb bőrgyógyászt ez ügyben, aki végül is megértette velem, miért is nem működött az a sok minden külsőleges-belsőleges dolog, amikre évekig pazaroltam a pénzem. Elmondtam neki mindent megfigyelésemet és elmondta nekem, hogy vannak egyének - bár ritkán - akiknél bizonyos hormonok miatt a pórusok kissé szűkebbek és nem igazán tud napi rendszerességgel rendesen kitisztulni a bőr, így mélyen alatta (látva az arcomat) baktériumtelepek alakultak ki, és ez vezetett a folyamatos telepes pattanásokhoz, és ezért sem hatott semmi, amit külsőleg kentem magamra, december óta szedek egy antibiotikumot (tetracycline) egy nagyon jól összeállított külső ápoló szettel együtt (kénes, antibakteriális krém és speckó arcszesz stb.) így rendbe jött az arcom! Most éppen avval fogunk próbálkozni, hogy lecsökkentsük az antibiotikum mennyiségét (majd szépen lassan nullára), de ez persze semmire sem garancia. Most pl pár napja elfogyott és 2-3 patti bár kicsi de megjelent, ma fogok a nővel konzultálni szóval nem is ez a probléma. A kérdésem igazából az, hogy van-e itt bárki, akinek hasonló vagy ugyanez volt az oka és hosszabb idő után (évek) végül is rendeződött-e neki ez a dolog, azaz én 21 leszek most nyáron és egyesek szerint ez az időszak, amikor lecsillapodik a hormonok átállása és egyre jobb lesz a helyzet. Azonban az orvosnő világosan elmagyarázta, hogy a hormonálisan a szűkebb pórusokra hajlamos egyéneknek egész életében fennállhat ez a probléma, és a későbbiekben is 'beraktározódhatnak' bacitelepek a bőr alatt, amik nálam talán mindig problémát fognak jelenteni, bár egyre mérsékeltebben. Akinek hasonló az ok, talált bármi gyógyszer nélküli technikát arra, hogy miként oldja meg a pórusoknak a rendes kiürülését, és hogy elkerülje a bacifelhalmozódást? Olyan technikát, ami hosszabb időn keresztül működik? Természetesen a gőzölést ismerem, és többnyire egészségesen is táplálkozom, de ezek önmagukban sajnos nem oldották meg soha a bacik felhalmozódását, mert hormonálisan 'így vagyok beállítva' sajna. Talán a hormonokkal kéne valamit változtatni, csak hát az egy érzékeny terület. Hasonló tapasztalatok?

2013. máj. 15. 09:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem faggyúmrigy túlműködésem volt, ami hozzád hasonlóan azzal jár, hogy nem tud ürülni a faggyú és baktrériumok begyullasztják, így teli lettem pattanással. Nekem a Baviphat termékek segítettek (a szabályozó krémek mellett) és a sport! Mindig is sportoltam, de csak alakformáló órákat vettem, inkább az izomtömegnövelés volt cél. Aztán elkezdtem spinningre és Iron System (pl. Hot iron) órára járni és nagyon szeretem. Eléggé leízzadok, ami közben picit megnyílnak a pórusok, kiizzadom a baktériumokat és a meglévő pattik is könnyebben eltávolíthatóak. Az is sokat segített, mikor a párom tanácsára átálltam az óvszer helyett a fogamzásgátló tablettára.
2013. máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!