Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a hajammal?

Mit kezdjek a hajammal?

Figyelt kérdés
Kb másfél éve festettük be először. Természetes színe sötétszőke, ezt befestettük szőkére, fokozatosan (leszívattuk, mert nem volt túl egyenletes a festés). Most végre elértük már pár hónapja az ideális színt, nem is festjük már, csak a tövénél. Mivel hajmosás után rendszerint össze vissza áll, így csak oldalt szoktam kivasalni kicsit, meg elöl, de még így is nagyon töredezik. Pedig igyekszem kímélni, nem égetni az egészet csak ahol kiáll. És kb 2 év alatt egy centit sem nőtt, pedig nagyon szeretnék már hosszabb hajat, mert most alig ér vállig :/ A fodrászom szerint le kéne vágni, de nem akarom, csak max a végeit vágatom majd le, hogy ne törjön tovább. Arra is gondoltam hogy befestetem barnára, de nem tudom, hogy hogy állna, meg egyáltalán jobb lenne-e neki úgy... Mit gondoltok? Vagy szedjek még pluszba esetleg valamilyen kapszulát is? Pl Biovanne vagy Revalid...ezek közül melyik a jobb egyáltalán? Köszönöm a tanácsokat előre is! :)

2013. máj. 16. 16:24
 1/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Megnézem amiket küldtél!

A hővédő spray-ről azt olvastam, hogy nem jó, mert csak pluszba beleégetjük a hajba! :/ Egyébként van nekem is, és néha szoktam is használni, de inkább csak azért, hogy ne legyen nagyon "szállós" a hajam, meg nagyon jó az illata! :)

A festésről mit gondolsz? Jót tenne neki barnásabb festés, vagy csak rontanék a helyzeten, ha az egész hajat festenénk megint?

2013. máj. 16. 16:50
 2/8 A kérdező kommentje:
ohh, hova lett a hozzászólásod? :(
2013. máj. 16. 18:33
 3/8 anonim válasza:
Szerintem hallgass a fodrászodra és tényleg vágass le egy jelentősebb adagot, hidd el, sokkal könnyebb lesz kezelni és gyorsabban megindul növekedni is. Nem muszáj befesteni barnára,csak ápolni kell nagyon. A fodrászkellékesnél lehet kapni nagy latte hajpakolást, nekem nagyon sokat segített a hajam szerkezetén, illetve a ricinusolaj, hetente egyszer egy pár órára megéri és elvileg a növekedésben is segít. Nagyon fontos a belső táplálás, B és vas vitaminok, étrend-kiegészítőként pluszba be lehet vinni a szervezetbe. És ami még nagyon jó növekedésre a köles kúra na meg a sörélesztő.
2013. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=m1RO-d1Z9Hs 3.49től.. Így csatold fel a hajad, és egyenesre fog száradni.:) Lehet tényleg vágatni kéne a végéből, de ha nem égeted szét a hajvasalóval akkor meg fog nőni:)
2013. máj. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi! :) Csak az a baj, hogy már tényleg másfél év alatt nem nőtt semmit se! :/ Ricinus olajat egybként már vettem, de nem mindig van időm/lehetőségem használni hajmosás előtt, pedig tudom, hogy nagyon hasznos!
2013. máj. 17. 13:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, letörölték a krémmániás linkek miatt a hozzászólásom, örülök hogy segítettem. A hővédő spray-ről annyit, hogy nekem is van, használom is és azóta jobb a hajam állapota, a hajvasalót meg nem kell olyan forrón használni hogy égessen, a max 170 °C szerintem elég.
2013. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja igen a festés. Egyik ismerősöm szőkéről festette barnára abból a célból hogy megnövessze, mert neki is tört. Hát az eredmény szemmel látható volt, sokkal szebb lett a haja. Ettől függetlenül ha szeretnél szőke maradni szerintem úgy is helyre lehet hozni.
2013. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha üzenetben esetleg el tudnád küldeni mégegyszer, azt megköszönném, mert nem találtam meg :/


A barnára festéstől pedig tartok, mert egyrészt szeretem a szőkét, másrészt nem volt még sosem sötét hajam, és félek, hogy hülyén érezném magam vele. Ha meg nagyon gáz lenne, akkor megint festegetni kellene többször, és azzal megint sokat ártanék a hajamnak!

2013. máj. 17. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!