Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Hány évesen borotváltá...

Lányok! Hány évesen borotváltátok le elsőnek a hónaljatokat?

Figyelt kérdés

Részletesen írjátok le léccives,úgy hogy:Hány évesen borotváltad elsőnek,hány éves vagy most,menstruáltál már-e mikor leborotváltad.

Én 10,5 éves vagyok,elég szőrös már,de anyum nem engedi hogy leborotváljam.Szerinted?Igaza van hogy ha leborotválom vmi hormonzavart okoz?Lécci segítsetek,és írjátok meg hogy ti mikor csináltátok elősször.Köszi előre is:)


2009. okt. 3. 19:38
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Hát ha már igen zavaróan szőrös akkor te is elkezdheted.

Az hogy hormon zavart okoz ez hülyeség:) A te döntésed, ha téged zavar, hogy így vagy anyukád nem lehet ennek akadályozója.

Bár már nem ma volt, de ha jól emlékszem én is 11 éves korom körül kezdtem el. 20/L

2009. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
szia! én 11 évesen csináltam először most 13 vagyok és igen már megvolt a mensim. dehogy okoz miért okozna? am én a lábamat is borotválom.
2009. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

Én 19 voltam, de akkoriban ez még nem volt szokás.

Hormonzavart nem okoz, csak erősíti a szőrt. Ha már így is nagyon erős, hát sokat nem veszíthetsz vele, bár ennyi idősen még kicsit korainak tartom.

2009. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy okoz hormonzavart. Szerintem ebben a témában ne hallgass az anyukádra, hanem borotváld le. Ez a te magánügyed.
2009. okt. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Elég későn, már voltam vagy 15 éves. Mai szemmel nézve, már korábban kellett volna :-) ekkor már menstruáltam, most 30 éves vagyok.

Ha valóban nagyon szőrös, akkor valószínűleg én engedném, hogy valamilyen módon leszedd, de szerintem nem a borotva a legjobb megoldás. Kozmetikus vagy bőrgyógyász biztos meg tudja mondani, hogy melyik módszer lenne ilyen fiatal korban a legmegfelelőbb. Hormonzavart egész biztosan nem okoz, ha leszeded onnan a szőrt. Szerintem csak meg akart ezzel ijeszteni anyukád. De nem akarlak lázítani :-)

2009. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

Hülyeség mind az hogy hormonzavart okoz, mind az hogy erősíti a szőrt!

A legfrissebb kutatások szerint a folytonos borotválás nincs kihatással a szőrzet erősségére.

2009. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Szia!Én most 18 éves vagyok,12 évesen jött meg,és 13 évesen szőrtelenítettem először,igaz nem borotvával,hanem krémmel.Azóta gyantára váltottam,és ha lehet egy javaslatom,te is azzal csináld,különben nagyon megerősödik a szőröd.Ne higgy anyukádnak,nem okoz semmiféle hormonzavart a szőrtelenítés.Nem akarja,hogy lebeorotváld,bár én sose értettem az ilyen szülőket,hogy miért akarják,hogy a lányuk szőrös majom maradjon.
2009. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem borotváld le! Erősebb nem lesz a szőr, csak mivel nősz, erősödik a szőröd, és sok okos kitalálta, hogy a borotválástól erősödik :)


Én 11 évesen borotváltam le először a hónaljamat és a lábamat, és 10 évesen jött meg.


14/L

2009. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Ha 10 évesen nagyon szőrös vagy akkor MÁR hormonzavarod lehet. Orvos látta már?

Ha borotválod attól semmi bajod nem lehet. Én 14 éves koromban kezdtem.

2009. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
19:45 - a szőr a borotválástól erősödik, kis drágám, nyugodtan elhiheted a sok okosnak :) 28/N
2009. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!