Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Hány évesen borotváltá...

Lányok! Hány évesen borotváltátok le elsőnek a hónaljatokat?

Figyelt kérdés

Részletesen írjátok le léccives,úgy hogy:Hány évesen borotváltad elsőnek,hány éves vagy most,menstruáltál már-e mikor leborotváltad.

Én 10,5 éves vagyok,elég szőrös már,de anyum nem engedi hogy leborotváljam.Szerinted?Igaza van hogy ha leborotválom vmi hormonzavart okoz?Lécci segítsetek,és írjátok meg hogy ti mikor csináltátok elősször.Köszi előre is:)


2009. okt. 3. 19:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%
nem igaz, hogy erősödik a szőr, ez egy urban legenda.
2009. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
35%

Nyugalom, nem fog megerősödni a borotválástól, ez egy óriási tévhit!

Ha meg ilyennel elmész a bőrgyógyászatra, hát ki fognak röhögni...

2009. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

12 voltam, amikor elkezdtem, ekkor kezdtem el menstruálni is. Nyugi, egyáltalán nem okoz semmiféle hormonzavart, nyugodtan leborotválhatod.

(eü-s)

22/L

2009. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%

Hát, anyukádat azért megkérdezném, hogy ha a hónalj borotválása hormonzavart okoz, akkor 1. a hajvágás is (sok női frizurát is borotvával kell nyírni)? 2. mivel magyarázza anyukád a sok csupasz hónaljú, makkegészséges nőt a világban? Nem lázításnak szántam :=)


Persze, hogy nem okoz hormonzavart! Marhaság. A borotválástól sem erősödik a szőr, csak mivel a bőrfelületen élesen derékba vágod a vastag szőrszálat, amikor tovább nő, a vágott felület miatt borostásnak érzed. Ezzel szemben, amikor szőrtelenítő krémmel vagy gyantával esel neki, jó esetben egészen a szőrtüszőig tűnik el a szőrszál, így amikor újra kinő, normál, puha tapintása lesz a végének.

Ettől függetlenül én eleinte inkább a szőrtelenítő krémet javaslom, mert - félve írom le, nehogy megbántsalak, mert nem szándékom - ennyire fiatalon, tapasztalatlanul, bocsi, ügyetlenebbül könnyen megvághatod magad.

És hogy a kérdésedre is válaszoljak: 11 évesen már javában "bundáztam" magam és az osztálytársnőim többsége is, akkoriban még csak apukám borovájával és bizony sokszor megvágtam magam(nagyon csíp!). 39/anyuka

2009. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Már megvolt mikor leborotváltam, nekem elég zavaró is volt mert úszás óránk is volt. És hát tiszta ciki volt hónaljkutyával úszni:D Amúy 14 lehettem mert 14 voltam amikor először jött meg. Nyugodtan borotváld le, sokkal jobb is úgy. Nem okoz hormonzavart nyugi:) Anyukám nekem is ellenezte de amikor leborotváltam nem volt mit tenni elkellett fogadnia.
2009. okt. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%
bocsi elég sok a volt szó most olvasom:):)
2009. okt. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen borotváltam le először és 14 éves koromban jött meg. Nincs kihatása a hormonháztartásodra, de ha nem erős, ne kezdd el! A tesóm, 10 éves múlt, nagyon is vágnám, ha elkezdené, főleg mivel nem is látszik neki szinte! DE ha csúnya, akkor nyugodtan, de ne emiatt vesz össze anyuddal!!!
2009. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%
Kb. 11 évesen, mikor elkezdett nőni. Ne hagyd meg, egy lányon undorító.
2009. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Szia nálunk a védőnő szerint aha mensi előtt leborotválod akkor a tested arra fog koncentrálni ,hogy azt visszanövessze és nem másra.(menci,cicik,növekedés).

ennek ellenére én leborotváltam 12 éves koromban és utána egy hónappal utána megjött.most,14 vagyok.Amúgy szerintem ne borotváld le csak akkor ha nagyon zavar(nekem fekete hajam van és hát mindenhol fekete a szőr:$)de szerintem még egy kicsit várj addig mondjuk csak kisollóval vágd.amíg 11 nem leszel.

:D

2009. okt. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:30 : a védőnőtöket elküldeném egy továbbképzésre, mondjuk egy ált. isk. 7-es biológiaóra éppen megfelelne. MINDEN szőrzetünk, így a hajunk, hónalji, szemérem, láb és egy szőrszálak is folyamatosan nőnek, függetlenül attól, hogy a bőrfelszínből kiálló részt eltávolítod-e vagy sem. Azért nem lehet - szerencsére - mégsem "befonni" a szőrzetünket egy idő után, mert egy bizonyos növekedési szint elérése után a szőrszál elhal és kihullik, helyette új nő. Ezért hullik a hajad is, csak mivel ez hosszabb, mint más szőrzeted, nyilvánvalóan látható, hogy kihullott néhány szál.

Tehát nyugodtan szabdulj meg a nem kívánt szőrzetedtől, nem fogja az újranövesztés "elvonni a szervezeted figyelmét" másról.

2009. okt. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!