Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon szeretnék hosszú és...

Nagyon szeretnék hosszú és kezelhető hajat. Milyen hajpakolással nőhetne meg gyorsabban?

Figyelt kérdés
Nagyon utálom a hajam. Száraz, dús és vastagszálú. Alig nő és sokat is vasalom. Nagyon el van töredezve a vége. Sok jót olvastam a ricinus olajról, hogy dúsabb, szebb és hosszabb lesz tőle a haj, de nagyon félek használni, mert nem szeretném ha még dúsabb lenne a hajam. Tudtok valami más módszert, amitől gyorsabban nőne a hajam (és nem dúsítaná!!)? Vagy a ricinus olaj nem dúsítaná annyira?

2013. máj. 22. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
A ricinus egyáltalán nem jó a hajra, szárítja is, helyette viszont jó a kókuszolaj, argánolaj (legjobb), olivaolaj is, meg sok jó hajpakolás is van, tejproteines például, vagy argáolajos balzsamok is jók a száraz hajra. Viszont ha nem hagyod abba a vasalást, akkor mindig ilyen marad a hajad, mert az tönkreteszi bármit is kensz rá. Azért nem nő mert letörik a vége.
2013. máj. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbálok leállni a hajvasalásról, de ha nem vasalom sehogy se áll a hajam... se egyenes se hullámos, össze-vissza áll :(( és ezeket az olajokat hogy kell használni? csak rá kell kenni a hajra és 1-2 óráig rajta hagyni?:)
2013. máj. 22. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Amíg vasalod nem lesz kezelhető hajad, mivel gondolom a legtöbb dús hajhoz hasonlóan a tied is gyárilag szárazabb és ezt te tönkre vágtad. Várj pár évet, amíg lenő a teljes roncsolt része (mert ugye ahol vasaló érte ott megégett, hiába csak a végén látszik most). A friss szálak ápolására meg én is az olajakat ajánlom : a ricinus nekem nem jött be, de az olíva, mandula, argán igen. Gyakori vágatás és megfelelő ápolás kívül-belül. Nekem így lett állig érőből derékig érő.
2013. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát remélem nem tettem annyira tönkre a hajamat. Szeretnék nagyon olyan hosszú hajat.*-* Inkább nem is vasalom hátha megnő.
2013. máj. 22. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajna most már hiába nem vasalod, mivel így az egész károsodott. Le kell vágni a roncsolt részt, mert igénytelenséget sugall és majd a friss részt kell növeszteni és ápolni.
2013. máj. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most már figyelni fogok a hajamra, kipróbálom az argánolajat. Remélem segít majd. Köszönöm a gyors válaszokat!:)
2013. máj. 22. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!