Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikus véleményére lennék...

Kozmetikus véleményére lennék kíváncsi! Milyen Ilcsi kozmetikum jó pattanásos, miteszeres bőrre?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs megbízható kozmetikusom, akihez régebben jártam sajnos nem dolgozik, mert babát nevel. Ő Ilcsivel dolgozott, innen ismerem a márkát. De sajnos nem tudom, hogyan lehet beszerezni? Ezt egy szimpla magánember nem szerezheti be, csak kozmetikuson keresztül?

Nekem elég problémás a bőröm. 23 éves lány vagyok, és sajnos rengeteget küzdök a pattanások ellen. Talán már jobb a helyzet, mint tini koromban, de még mindig nagyon sok pattanás és fekete miteszer csúnyítja el az arcom, ami mondanom sem kell, hogy nem tesz túl jót az önbizalmamnak.

Már nagyon sok mindent kipróbáltam, de szinte semmi nem vált be (vagy csak rövid távra). Voltam bőrgyógyásznál, gondolván, lehet hogy valamilyen belső problémám van (szervi vagy belső gyulladás, stb). De a bőrgyógyász azt mondta (ránézésre), hogy nincs ilyen bajom, csak ilyen zsíros típusú a bőröm, és tágak a pórusok... És felírt jó drága kencéket ( La Roche-Posey márkájúakat), amik szintén nem használtak. Azt kihangsúlyozta, hogy 3-4 hónapnál előbb ne várjak javulást, utána fog hatni. De én ezt nem tudom elhinni. Hogy van az hogy kenegetem az arcomat (antibiotikumos krémekkel is) és 3-4 hónapig nem is látszik változás? Én úgy vettem észre, hogy ez arra megy ki, hogy eladja azokat a márkájú krémeket, amikkel kapcsolatban állnak, ami neki nyilván jutalékot jelent, és ha minél több ideig használom, az ugye annál jobb. Nem bízok ebben.

Szóval vérvételre, kivizsgálásra sem küldött el. Közben kaptam olyan fogamzásgátlót is, ami kifejezetten jó a problémás bőrre. (Amúgy is kellett volna fogamzásgátló, mert párkapcsolatban élek, tehát nem csak az arcom miatt természetesen.)

Igyekszem gyümölcsöt, zöldséget, sok vizet fogyasztani, de így is jelen vannak a miteszerek, és pattanások. Nem eszek már chipseket sem kevés úgymond káros dolgot próbálok bevinni. Most felfüggesztettem a fogamzásgátlót is, mivel néhány évente abban is szünetet kell tartani (de egyébként az sem segített, csak az elején, aztán újra előjöttek).

A régi kozmetikusom által ajánlott kézi készítésű teafaszappant használok egyébként arctisztításra reggel és este. Ezen kívül heti 1szer az avon uborkás-teafás arcmaszkját használom jelenleg, de ezzel sem vettem észre változást. Most csak ezeket használom, már tanácstalan vagyok, annyi mindent kipróbáltam ami nem vált be.

A kozmetikusom anno Ilcsit használt a nyomkodáskor, mikor mentem. Egyébként nekem mindig úgy kellett mennem a kozmetikushoz kezelésre, hogy utána 2-3 napig kb a lakásból ki sem tudok menni,olyan csúnya az arcom. Egyrészt piros, másrészt, másnapra kis pattanások jelennek meg, azok helyén is, amik előtte nem voltak pattanások, csak kinyomkodta. És 2-3 nap után múltak el a foltok, és a pirosság. De hamar újra alakulnak a miteszerek, amik utána begyulladnak, és pattanás is lesz.

Próbáltam már teákat inni: tisztító, méregtelenítő, gyulladáscsökkentő, csalán, de ha kicsit enyhíti is, szép sosem lesz a bőröm, mert ha pattanás épp nincs is, ilyen kis fekete miteszerek, meg én úgy hívom ragyák, amik a fényben látszanak olyanokkal mindig tele van.

Azt tudom, hogy nagyon zsíros a bőröm. Látványosan, ha le is mosom reggel, 1-2 óra és csillog villog, ha letörlöm a kezemmel érzem hogy tiszta zsír. Reggelente mikor felkelek tiszta zsíros. Nyáron a melegben is nagyon zsíros, ettől a hajam is zsíros lesz a halántékomon például.

Már eléggé kétségbe vagyok esve. Ezért gondoltam, hogy kipróbálom még az Ilcsit, de nem tudom melyik termék lenne az arcbőrömnek való. Ahogy néztem a honlapjukon csomó termékre rá van írva, hogy aknés bőrre, pórussösszehúzó, meg gyulladáscsökkentő...



2013. jún. 1. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Húgom hasonló gondokkal küzdött. Neki az afrikai fekete szappan hozott látványos javulást. Azt bármelyik bioboltban megveheted. Ezer pár száz forint és hónapokig elég. És semmi mást nem csinált vele, csak reggel-este azzal mosott arcot.Tényleg látványos az eredmény, a bőrgyógyásza is csodálkozott rajta. Állítólag most már a doki is ajánlja a betegeinek :)
2013. jún. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) én is hallottam már fekete szappanról, Ilcsiből is láttam, de még nem próbáltam... vajon az afrikai miben lehet más? :)
2013. jún. 1. 11:36
 3/8 A kérdező kommentje:

utána olvastam ennek az afrikai fekete szappannak is... az a baj, hogy mindenkinek minden másképp hat! erre is írták, volt akinek tök jól bevált, volt akinek teljesen kiszárította a bőrét! én is attól félek, ha kiszárítja valami az arcomat,akkor csak még több fagyú fog termelődni, hogy "helyreálljon a rend"!

utálom,hogy nincs egy recept a pattanásos, miteszeres bőr eltüntetésére, mert lehet hogy ami másnak jó, az nekem nem vagy fordítva...

mindig mindent ki kell próbálnom, 3-4 hónapig várok, hátha segít, aztán nem, és kezdhetem megint elölről egy másikkal :(

2013. jún. 1. 11:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon bevált a fekete szappan. Mikor úgy érzem, hogy jobban szárít, akkor szűretlen kókuszolajjal kenem be az arcom. Az fantasztikusan hidratál és a még meglévő pattanások eltüntetésében is segít.
2013. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel úgyis csak kozemtikusnál tudod megvenni igy menj el egy ilcsivel dolgozó kozemtikushoz és ö dignosztika után tud ajánlani megflelőt. Ezt látni kell élőben ,leirás alapján nehéz. A fekete szappan mindenképp jó alegtöbb embernek, krémnek meg angyon jó az almás ciztomos krém, pakolásnak a zselé. Pattanás fedésre az ichtiolos korektor(ez közben gyógyitja is) eg a mindennapi gél. Mindenképp keres dfel egy kozmetikust és ö tuti jót ad. Én is ilcsivel dolgozok nagyon szretem, és a vendégeim is, nagyon jó áron is van.
2013. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
keresek, csak nehéz jót, lelkiismeretest találni, köszönööm :)
2013. jún. 2. 09:00
 7/8 anonim válasza:
szia!citromos arctej,almás citromos tonik,fekete szappan,kénes börradír,kénes gél,almás citromos habkrém.ez mind ilcsi,és mind jó neked
2013. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ez még mindig elég sok, nem tom melyiket válasszam, de most fogy el a teafaszappanom, úgyh mindenképp vennem kell valamit, főleg, mióta nem szedem a fogamzásgátlót már vagy 3-4 hónapja, azóta még rosszabb az arcom, ráadásul ez a meleg, az izzadás még jobban fokozza...


nem tud valaki valamit, hogy esetleg milyen betegség okozhatja? hátha az, most gondoltam, h megint elmegyek bőrgyógyászhoz, de 2 hónap múlvára kaptam időpontot :S röhej... és hallottam már h rossz fog miatt, vagy laktózérzékenység miatt is lehet :S valakinek valami tipp? mit kerüljek v mitől lehet? :S

2013. jún. 26. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!