Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetek a NAGYON pattanáso...

Mit tehetek a NAGYON pattanásos arcommal?

Figyelt kérdés
Ilcsi kozmetikumokat használok azok közül a feketeszappant minden nap,de amióta használom,semmi változás,sőt lehet még jobban pattanásos a bőröm. Valami praktikát így házilag elkészíthetőleg vagy nem túl drágán valami beszerezhetőt mondanátok?:) Ja és még annyit szerettem volna,hogy az igaz ha valaki lekaparja a pattanást,vagy nem jól nyomja ki megmarad a helye?

2013. ápr. 11. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad piszkálni,kapargatni,nyomkodni,valóban nyoma maradhat,elfertőződhet,főleg ha gyulladt pattanásról van szó.Inkább ápold az arcod valamilyen természetes eredetű szappanal,kozmetikummal. Herbáriákban kaphatsz gyógynövényes szappant,létezik citromfű,teafa szappan,ezek elég hatékonyak,erősen pattanásos bőrre kénes szappan,ami szárít.A többi bőrápoló termékről,mint a tonik,pórusösszehúzó kenőcs,érdeklődj az eladótól.
2013. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nagyon pattanásos akkor kozmetikus helyett bőrgyógyászhoz járj inkább.
2013. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha valaki nem megfelelően kezeli a pattanását (ész nélkül nyomkodja amint meglát egyet) könnyen elfertőződik és csúnya hegek maradhatnak utána.

Az Ilcsi termékeket a kozmetikusod ajánlotta? Vagy te magad döntötted el mit akarsz használni?

2013. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne folytasd most a kozmetikushoz járást. Én is elmentem bőrgyógyászhoz, és a bőrgyógyászom mondta, hogy minimum egy hónapig nem nyúlhat hozzá semmi kozmetikus, meg én sem az arcomhoz, mert csak rosszabb lesz és MEGMARAD A HELYE! Szóval igen, igaz, nekem is megmaradt, 2 hónapja küzdök az eltűntetésével!! Szerencsére a bőrgyógyászom ajánlott rá krémet amit a patikában lehet kapni, azóta már nincs egy pattanás sem a bőrömön, meg a helye is enyhül, de az még egy kis idő, mire nem fog látszódni.

Ja, és először csak kenőcsöt fogadj el a bőrgyógyásztól, mert nem szabad egyből gyógyszerrel kezdeni, azt csak nagyon súlyos esetben, ha már semmi kenőcs nem használ.

2013. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mértékkel használd a szappant is, tonikokat is. Ha túlságosan kiszárad a bőröd, akkor persze, hogy azzal válaszol a szervezeted, hogy még több faggyút termel.

Nekem étrend változtatás segített sokat! Olvass utána melyek azok az ételek amelyektől hajlamosabb lehetsz kipattogni.

Esetleg biorezonanciás vizsgálat, ha durvább a helyzet, igaz, az pénzbe kerül.

2013. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az Ilcsi kozmetikákat a kozmetikusom adta nekem,és igazából a fekete szappant használom minden este,meg hetente,vagyis inkább 2hetente leradirozom az arcom. de még van egy ilyen barnás olyasmi állagú mint az arcradír meg ilyen sárgás,barnás színű krémféle amiket nemtudom mire kell hazsnálni,ezért nem is kenem magam velük:(
2013. ápr. 11. 20:12
 7/9 A kérdező kommentje:
meg Aknesolt használtam nyáron,valaki azzal tapasztalat? mert akkoriban nekemjobban bevált bevált de nem tesz rosszat a bőrnek? mert akkor veszek még1et:)
2013. ápr. 11. 20:15
 8/9 anonim válasza:
Szerintem próbálkozz természetes termékkel, ami nem tartalmaz szennyezőanyagokat, mert azok csak jobban előhozzák a pattanásokat. Én a pattanásaimra az emanufaktúrától használom a körömvirág juhtej szappant, nagyon szépen rendben tartja a bőrömet, pedig én érzékeny vagyok az ételekre, elég hamar kiüt minden.
2013. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem egy időben nagyon csúnya volt a bőröm, és bőrgyógyászhoz mentünk vele. Nem olcsó mulatság, de szépen rendbejött a bőröm, viszont csak fél évig körülbelül. Ezután nem volt már olyan csúnya és gyulladt, mint a kezelés előtt, de azért kellőképp zavaró volt, ígyhát elhatároztam hogy a saját kezembe veszem a dolgokat. Elhagytam szinte minden bolti szert, mert ezek max ideig-óráig segítettek, utána csak rontottak a helyzeten. Először is változtattam az étkezésemen, sok kutakodás után . Nem fogyasztok csokoládét, diót, mogyorót és egyéb olajos magvakat, nagyon fűszeres ételeket, sültkrumplit és tejet. Azonkívül sok folyadékot (vizet, napi min. 2 litert) iszok.

Az arcápolás:

1. Házi készítésű pakolás:egy darab kb. dió méretű élesztőhöz csepegtetsz pár csepp tejet(tényleg csak egy keveset),majd pár másodpercig berakod a mikróba. Ez után krémes állagúnak kell lennie, próbáld ki a kezeden, hogy nem túl forró-e, ha nem akkor kend fel a megtisztított arcodra, és hagyd, hogy megszáradjon. (kb 20 perc) Utána mosd le langyos vízzel, és kend be hidratálókrémmel az arcod, mert eléggé szárít. Ezt alkalmazhatod akár naponta, vagy hetente többször. Nekem nagyon sokat segített, igaz kissé kellemetlen szaga van, de meglehet szokni.

2. Teafaolaj, (levendulaolaj): Rossman-ban például lehet kapni, nagyon jó pattanásokra, igaz eléggé szárít.

3. Yamuna teafaolajos szappan:400 Ft mindössze, ezt is Rossmanban lehet kapni, de jelenleg ezt használom, mert olcsóbb volt mint a Teafaolaj, és imádom.

4. Shea vaj, shea vajas krém: ezzel hidratálhatod egész nyugodtan a bőröd

5. ha van otthon aloe-vera növényed, vágj le egy kis darab levelet, és a benne lévő gélt kend a pattanásokra

6. A gyulladt pattanást megpróbálhatod jegelni is, van hogy segít

7. A megtisztított,megpucolt nyers krumpli is hatásos, volt hogy pakolást készítettem belőle: lereszeltem egy krumplit, hozzákevertem egy kis mézet, és felkentem a bőrömre, rajtahagytam 20 percig, majd alaposan lemostam. Viszont ez elég piszkos megoldás, össze vissza csöpög. ha előjön egy-egy nagyobb pattanás, akkor inkább egy szeletet nyomok rá.

8. Ezt valószínűleg nem szabadna, de a pattanás utáni vörös foltokra neugranormon kenőcsöt kenek, és mivel hámosító hatása van, plusz A vitamint tartalmaz, szépen halványul a folt.


Nem tudom, segítségedre lesz-e, de én így próbálom kordában tartani az amúgy eléggé rakoncátlan bőröm. Jelenleg viszonylag sikeresen működik a művelet (kopp-kopp..)

2014. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!